En popüler hacker !

CoDeRMaNn

Uzman üye
27 Nis 2009
1,413
0
Türkiye Cumh
20090309034820hacker.jpg


dünyanın en zeki hacker'ı mı?

Dolandırıcılıktan hapis yatan bir hacker, zekasıyla İtalya'nın en popüler isimlerinden biri oldu.

Bilindiği gibi hacker denildiğinde akla gelen iki tür insan var: Siyah ve beyaz şapkalı hacker. Renklerden de anlaşılacağı üzere siyah renk zararlı olan hacker'ı, beyaz renk ise insanlığa faydalı olan hacker'ı ifade ediyor. Diğer bir deyişle sürekli sistemlere zarar veren ve kurbanlarını dolandırmasıyla tanınan hacker'lar, yeri geldiğinde güvenlik şirketleri tarafından da işe alınarak sistem ya da yazılım açıklarının tespiti için kullanılabiliyor.

22 yaşındaki Romanyalı bir hacker da işte tam bu noktada haberlere konu olmayı başarmış gibi görünüyor; zira sanal dolandırıcılıktan 3 yıl hapis cezasına çarptırılan Gabriel Bogdan Ionescu isimli hacker, İtalya'da bulunan District Attorney Office tarafından işe alınarak online suçlulara karşı beyaz şapkalı hacker olma yolunda hızla ilerliyor.

2007 yılının Aralık ayında ailesiyle yaşadığı Romanya'nın Craiova şehrinde ele geçirilen Ionescu, daha sonra İtalyan makamlarına teslim edilerek Italian Post Office'in web sitesini klonlamaktan bazı hesaplarla oynamaya kadar sanal ortamda işlenen bazı suçlar nedeniyle mahkemeye çıkartıldı ve 3 yıllık hapis cezasına çarptırıldı. Ancak Ionescu'nun sıradan bir hacker olmadığı çok geçmeden ortaya çıktı; zira 2007 yılında Balkan Bilişim Olimpiyatları'na katılan Ionescu, burada altın madalyayla ödüllendirilmişti.

Parmaklıklar ardında olmasına rağmen hayallerinden hiçbir şekilde vazgeçmeyen Ionescu'daki yeteneği gören İtalyan makamları ise 2008 yılının Ekim ayında Ionescu'nun Milano'da bulunan Polytechnic Üniversitesi Bilişim Mühendisliği Fakültesi'ne giriş sınavına katılmasına izin verdi. Ardından Ionescu, bu fakültenin yaklaşık 1 saat 20 dakika süren test sınavını kazanarak fakültenin tarihinde en yüksek puan alan öğrenci olma unvanını da kazanmayı bildi.

Bugünlerde İtalyan medyasında işlediği suçtan ziyade başarılarıyla konuşulan Ionescu ise halinden oldukça memnun gibi görünüyor .
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.