En Uzun Tesbih

Kırıkkale'de emekli bir işçi 2 metre uzunluğunda 30 kilogram ağırlığında bir tespih ile Guinness Rekorlar Kitabı'na aday oldu.
Emekli işçi Emir Ali Elitok boş zamanlarını değerlendirmek amacıyla hobi olarak tespih baston ve ev eşyalarını yaparken sürekli olarak duyduğu Guinness Rekorlar Kitabı'nda adının duyulması için 2 metre uzunluğunda bir tespih yaparak rekora hazırlandığı. Emir Ali Elitok"Boş zamanlarımı değerlendirmek için evimin zemin katında kurduğum atölyemde rekorlar kitabına baktığımda 2 metre boyunda bulunan tespihi yapmayı hedefledim ve uzun uğraşlar sonunda 30 kilogram ağırlığında ve 2 metre 10 santimetre boyunda olan tespihi yaptım. En kısa zamanda rekorlar kitabına girmek için müracaatta bulanacağım. Bu tespihimi 99 olarak yapmayı planlıyorum. O zaman 5-6 metreye kadar tamamlayacağım. Bunu kendi imal ettiğim ağaç torna tezgahında yapıyorum. Yaklaşık olarak fiyatı 30 ile 40 bin YTL'yi buldu. Kesinlikle satmayı düşünmüyorum. Para ile paha biçilmez" dedi.
Elitok yaptığı bastonları yaşlı ve sakat olanlara hediye olarak verdiğini de ifade ederek Rengarenk olarak yaptığım evlerin fiyatlarını ise piyasada yaklaşık 100 ile 200 YTL arasında olmasına rağmen satmayı düşünmüyorum. Işıklı evler sadece süs olarak gece lambası olarak kullanılıyor. Daha önceleri boş zamanlarımda kahveye giderdim. Çok şükür bu alışkanlığımı bıraktım. Gençlerin de kötü alışkanlıklar yerine boş zamanlarında ya spor yapsınlar ya da evlerinde bir şeylerle uğraşsınlar" diye konuştu.
işte o tesbih
devtespih.jpg


 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.