Etik Hackerlığa Giriş 2 Kitabı Çıktı!

madf1ng3r

Üye
5 Ocak 2016
99
25
Balıkesir
Merhaba,

Kitap siparişini verdim hacking tekniklerini öğretiyor değilmi doğru anladım?

Bu kitap, internet dünyasında çeşitli bilişim suçları işleyen Siyah Şapkalı Hackerların "Hacking" alanında kullandıkları araçları ve yöntemleri öğretmek için hazırlanmıştır. Kitapta yer alan her konu özenle hazırlanarak hem daha kolay öğrenmeniz, hem de uygulamanız amaçlanmıştır.

Kali Linux Kurulumu
RAT, Stealer, Keylogger
Antivirüs Atlatma
Web Uygulama Güvenliği
Aktif Bilgi Toplama
Pasif Bilgi Toplama
OSINT, SHODAN
XSS Çeşitleri ve Saldırısı
Cross-site Request Forgery
SQL Enjeksiyonu Çeşitleri ve Saldırısı
SSI Zafiyeti
LDAP Enjeksiyonu
Komut Enjeksiyonu
Servis Dışı Bırakma Saldırıları
Ransomware

"Hackerların kötü amaçlı faaliyetlerini nasıl gerçekleştirdiklerini adım adım anlattığı için kitabı oldukça ilginç buldum. Kendimizi savunmanın en iyi yolunun saldırıların nasıl gerçekleştirildiğini anlamak olduğu kanısındayım. Kitap da bunu oldukça iyi anlatıyor."

Marcelo - "Zone-h.org" Administrator

Kitabı ben de satın alacağım bir kaç gün içinde. Fakat 2. kitabı almadan 1. kitabı almanızda daha çok fayda vardır kanaatimce.

ALINTIDIR

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.