Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Andrei Rublev

Kadim Üye
30 Ocak 2006
5,057
1
Facebook hesabını kalıcı olarak silme ile ilgili tüm soruların cevabı yazımızda.

İşte adım adım Facebook hesap silme rehberi!

Facebook hesabını kapatmak ve bir daha açılmamasını sağlamak isteyenlerin, hesaplarını kapatmak için dondurma işlemi yerine tamamen silme işlemini uygulamaları gerekiyor. Ancak hesabınızı tamamen silme, yani Facebook hesabını kalıcı olarak silme öncesi bilmeniz gerekenleri de açıklayalım. İşte Facebook hesap silme Türkçe anlatımı.

Facebook hesabınızı kapattığınızda eğer sayfanız veya gruplarınız var ve o sayfa ve grupların da tek yöneticisi sizseniz, hesapla birlikte sayfa veya gruplarda silinecektir. (Sayfanın silinmemesi için ikinci bir yönetici eklenebilir.)

Silinen hesap bir daha hiçbir şekilde yeniden açılamıyor. Bu nedenle Facebook hesap silme öncesinde iki kere düşünün.

Uygulamaları Silme;
Facebook hesabınızı silmeden önce, hesabınızdaki uygulamaları da silmeniz gerekiyor. Bunun için buradaki bağlantıdan Facebook uygulama ayarlarını açmanız gerekiyor.

Daha sonra uygulama ayarlarında yer alan tüm uygulamaları yanlarında bulunan kutucukları işaretleyip üst kısımdan ''kaldır'' seçeneği ile kaldırıyoruz. Bunu yapmadığınız takdirde hesabımız kapanmıyor. Çünkü
Facebook, hesapları silme sonrası 2 hafta boyunca hiçbir hareketlilik bulunmamasını istiyor..

Facebook Hesabını Silme

Uygulamaları sildikten sonra buradaki bağlantıya giderek "Hesabımı Sil" butonuna tıklamanız gerekiyor.

Bu bölümde yer alan
"Hesabı Sil" butonuna tıklayarak işleme devam ediyoruz.

Şifreyi girip "Devam" dediğiniz zaman son aşamaya gelmiş oluyoruz.

c8tovto.PNG

Facebook hesap silme işlemi sonrası 30 gün boyunca hesabınızı hiçbir şekilde açmamanız gerekiyor. Aksi takdirde hesap kapatma işleminiz sıfırlanabilir ve yeniden hesap kapatmak ile uğraşabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

hsyn02020

Yeni üye
1 Ocak 2020
6
0
Şimdi benim.hesap kapali gizli nasıl olcak başka bilgisayardan onayla dio bendede pc yok başka pc den girdin olmadı

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.