Facebook reklamlarınızın başarılı olduğunu nasıl anlarsınız?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sanayeryokburada

Uzman üye
10 Tem 2015
1,829
1
facebook-reklam-940x470.jpg


Dijital dünya, reklam seçenekleri ile dolup taşmakta. Kendinize uygun bir reklam platformu bulabilmek kimi zaman içinden çıkılamayacak bir hal alabilir. Tam olarak istediğiniz gibi bir platform bulsanız bile paranızı yatırıp sonuç alamama ihtimaliniz çok yüksek.

Hele ki söz konusu Facebook gibi algoritmasını sürekli güncelleyen, yeni reklam modelleri geliştiren, değişken bir platforma ayak uydurmak çok kolay değil. Facebook reklamlarına yeni başlayan işletmelerin en çok yaptığı şey ise biraz para yatırıp en iyisini ümit etmek oluyor. Ancak neyi takip etmeniz gerektiğini bilirseniz, paranızın karşılığını daha fazla alabilirsiniz.

Reklamınızın dönüşünü hesaplamayı öğrenin
İşletmelerin en fazla yaptıkları hatalardan birisi en az parayı vererek çektikleri tüm kişilerin müşteriye dönüşeceği yanılgısıdır. Facebook reklamları konusunda öncesinde ufak bir hesap yaparak yola çıkmakta fayda vardır. İşletmeniz için makul olan müşteri başına ödenecek reklam harcamasını bulmanız gerekir. Sattığınız ürünlerin ortalama bedeli 10 TL ise, bir müşterinizi çekebilmek için 20 TL harcamamanız gerekir.


Tabi bu sadece satışa dönüştürmek için değil, genel olarak hedefiniz doğrultusunda düşünülmelidir. Facebook üzerinde reklam vermeden önceden hedefinizi iyi belirleyin.

Başlangıç noktanızı doğru belirleyin
Diyelim ki sitenize üç parçadan oluşan bir set koydunuz. Size içgüdüleriniz bu ürünün reklamını çıkmanız gerektiğini söylüyor olabilir, ancak bunu yapmaktan iyisini yapabilirsiniz.

Öncelikle müşterilerinize ufak tuzaklar hazırlamanız gerekir. Sitenize gelen müşterilerinize bu üründe çok büyük bir indirim sunun. Fakat bu indirimi sadece ve sadece size eposta adreslerini verdikleri takdirde alabileceklerini söyleyin. Onların mailini aldıktan sonra artık düzenli olarak iletişim kurabilir ve sürekli yeni ürünlerden haberdar edebilirsiniz. Düzenli bir kanalınız olmuş olur.

İnsanlar ilk defa tanıştıkları bir markadan çok nadir alışveriş yaparlar. Bu mail adresi ile onların güvenini kazanma fırsatınız olacak ve sizden alışveriş yapma ihtimallerini artıracaksınız.

Hedef kitlenizi test edin
Dijital reklamın güzelliklerini kullanmayı ihmal etmeyin. Her şeyi test edebileceğiniz bir ortamda reklam veriyorsunuz. Farklı hedef kitleleri test edin. Hedef kitlelere sunduğunuz teklifleri test edin. Eğer yeterli dönüşü alamadığınızı düşünüyorsanız değişkenleri farklılaştırıp tekrardan deneyin.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.