Fake hesabın sahibini nasıl öğrenebilirim?

sy22

Yeni üye
26 Tem 2021
7
0
21
intagram hesabı elimde olan fake bir hesap var asıl sahibini öğrenmek istiyorum maltego denedim yapamadım bir el atsanız maltego işe yarar mı yararsa ne yapmalıyım programı kullanmayı biliyorum
 

X-Code

Deneyimli Moderatör
19 Mar 2019
1,805
169
Localhost
Merhaba;

Bu tür konularda genelde işe yarar tek çözüm sosyal mühendislik. Mesela hedefle, ilgilendiği bir alanla alakalı sohbet başlatabilirsiniz. Bir şekilde sohbeti ilerleyip kim olduğunu öğrenebilirsiniz. Başka bir yöntem ise hedef hesaba sızıp mail, şifre, giriş yapılan konum gibi verilerden kim olduğunu çıkartabilirsiniz. Onun haricinde sosyal mühendislik ile kullanabileceğiniz bir yöntem de link gönderip yaklaşık konumunu tespit etmektir. Bu konu size yardımcı olacaktır. İp sini öğrendikten sonra bu konu ile de yaklaşık konumunu bulabilirsiniz. Lakin bu konumlarin %100 doğru olmadığını unutmayın.

İyi Forumlar..
 

sfarows

Üye
15 Tem 2021
113
28
Merhaba sayın THT üyesi , bu gibi konular defalarca Forumda açılmıştır ama yinede ben açayım , fake hesapları bulmak için Sosyal mühendislikte kullanılıyor diğer yöntemlerde , metodu söylüyorum : "Hesapın soyadı mevcutsa onunla aynı soyadı daşıyan hesap açın" , ve ona yazarak arkadaş olmağa çalışln , böylelikle sosyal mühendislik düşme oranı artar , ve sizinle yakınlık duyar , diğer konular bu konuyla alakalı forumda mevcuttur araşdırmanızı öneririm , iyi forumlar başarılar .
 

Air Raid

İstihbarat Tim Asistanı
17 Tem 2021
143
32
selam aleyküm değerli üye :
sosyal mühendislik kulanarak
karşının kimliğini öğrenebilirsiniz
iyi forumlar
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.