Faks Kurulumu

3333

Emektar
27 Ara 2005
3,212
45
Little Town.
Modem Kurulumu

Bilgisayardan fax alıp gönderebilmek için sisteminiz de 56 k fax\modem bulunmalıdır. Eğer kurulu değilse bilgisayarınıza tanıtılması gerekir.

Faks Hizmetleri Kurulumu

Faks hizmetleri Windows’a yüklü olarak gelmemektedir. Kurmak için aşağıdakileri yapmanız gerekmektedir.
• Denetim Masası – Program Ekle\Kaldır seçeneğine gidip Windows Bileşenlerini Ekle veya Kaldır’a tıklayın.
• Faks hizmetleri onay kutusunu etkinleştirin. Windows XP CD sini optik sürücünüze yerleştirdikten sonra İleri ye Basın. İşlem sona erince Tamam’a basın..

Faks Servislerini Yapılandırma

Faks servisini çalıştırmak için Başlat – Programlar – Donatılar – İletişim – Faks yolu adımlarını takip ediniz. Faks Konsoluna tıklayın. Karşınıza Faks Yapılandırma sihirbazı gelecektir.
Faks yapılandırma sihirbazı açıldıktan sonra ileriye basın ve gereken alanları doldurun.
Açılan listeden modemi seçtikten sonra Alımı Etkinleştir seçeneğine tıklayın ve yanıtlama modunu seçin. Faks ile birlikte gönderilecek faks numaranızı ve işyeri adınızı belirten CSID ve TSID bilgileriniz girin.
Yönlendirme seçeneklerine ulaşmak için ileri ye tıklayın. Bu kısımda gelen faksların belli bir yazıcıdan basılmasını yada bir kopyasının bir klasörde saklanmasını belirtebilirsiniz.
Son’a bastığınızda yaptığınız ayarlar kaydedilir.

Faks Yollama

Artık göndermek istediğimiz faksı “yazdır” komutu bulunan her yerden gönderebilirsiniz.
Sözgelimi bir word belgesinin içeriğini fakslamak istiyorsunuz. Dosya\Yazdır seçeneğine gidin ve yazıcıyı Faks olarak değiştirin. Tamam’a tıkladığınızda karşınıza Faks gönderme sihirbazı gelecektir. Alıcının adını ve faks numarasını girin ardından ekle ye tıklayın.
Faksın gönderiliş saatini ve önceliğini seçin. Son’a bastığınızda faks belirttiğiniz vakitte gönderilecektir.

Faks Almak

Faks almak için Faks konsolunu açık bırakın. Eğer telefon çaldıktan sonra faksı devreye girecek şekilde ayarlarsanız mesaj kendiliğinden alınacaktır.
Bir faksı otomatik olarak değil de Elle almak için Dosya\Şimdi Al komutunu ya da faks çağrısı sırasında Şimdi Al düğmesine basın.
Gelen Faksı konsoldaki Gelenler klasöründen görüntüleyebilirsiniz.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.