faydalı bilgiler

black shark

Katılımcı Üye
15 Eyl 2006
413
5
1
VIDEO KLİPLERİ BİRBİRİNE BAĞLAMA


Eğer bütün dosyaların formatları birbiri ile aynıysa komut satırında ufak bir kopyalama işlemi ile işinizi halledebilirsiniz. Bunun için önce DOS komut satırına gelin. Burada* sözü edilen MPEG dosyalarının bulunduğu klasöre geçin. Şimdi varsayalım ki 1.MPG* 2.MPG ve 3.MPG dosyalarını birleştirmek istiyorsunuz. O vakit aşağıdaki komutu yazın

COPY /B 1.MP+2.MPG+3.MPG TOPLAMA.MPG

Ve ENTER tuşuna basın. Bu tuşa bastığınızda dosyalar yazdığınız sırada uç uca eklenecek ve sonuçta TOPLAMA.MPG adında bir film dosyası oluşturulacaktır. Artık filminizi istediğiniz gibi seyredebilirsiniz. Bu arada aklınızda olsun* sabit diskinizde bu işlemi yapmadan önce en az bu dosyaların toplamı kadar boş yer olduğunu garantiye almayı unutmayın.
YAPTIĞINIZ CD'LERE AUTORUN EKLEYİN


Öncelikle* CD'nin root klasörüne* INDEX:HTML dosyasını kopyalayın. Ayrıca bir simge dosyası oluşturup (soyadı ICO olan dosyalar) onu da bu klasöre kopyalayın. Şimdi aynı yerde bir de AUTORUN.INF adında bir dosya oluşturun. Daha sonra bu dosyayı NOTEPAD ile açın (çift tıklayınca zaten otomatik olarak NOTEPAD ile açılacaktır). Dosyanın içine aşağıdaki satırları girin.

[autorun]

open=start index.html

icon=simge.ico

dosyayı kaydedin ve NOTEPAD uygulamasını kapatın. CD içeriğini son haline getirin ve basın. Bundan sonra CD sürücüsüne bu CD'yi taktığınızda (eğer CD-ROM sürücünün otomatik çalma özelliği aktifse) INDEX.HTML dosyası otomatik olarak Internet Explorer ile ekrana getirilecektir. Bu arada* CD'nin BİLGİSAYARIM penceresindeki simgesi de ayarlamış olduğunuz simge dosyası olarak görünecektir.
VİRÜS BİLGİLERİ


Bilgisayar virüsleri
Aslında "çalıştığında bilgisayarınıza değişik şekillerde zarar verebilen" bilgisayar programlarıdır. Eğer bu programlar (ya da virüs kodları) herhangi bir şekilde çalıştırılırsa* programlanma şekline göre bilgisayarınıza zarar vermeye başlar.

Ayrıca* tüm virüs kodları (bilinen adıyla virüsler) bir sistemde aktif hale geçirildikten sonra çoğalma (bilgisayarınızdaki diğer dosyalara yayılma* ağ üzerinden diğer bilgisayarlara bulaşma vb. gibi) özelliğine sahiptir. Virüs türleri Bilgisayar virüslerini* genel olarak 2 grupta toplamak mümkündür:

1. Dosyalara bulaşan virüsler

2. Bilgisayarın sistem alanlarına bulaşan virüsler

İlk gruba girenler* genellikle* kullanıcının çalıştırdığı programlara (söz gelimi* dos için .EXE ve .COM) bulaşır. Bazen* başka tür sistem dosyalarına da (.OVL* .DLL* .SYS gibi) bulaşabilirler. Programların virüslenmesi iki yolla olur:

Ya virüs kodu bilgisayarın hafızasına yerleşmiştir ve her program çalıştırılışta o programa bulaşır; ya da hafızaya yerleşmeden sadece "virüslü program her çalıştırılışında" etkisini gösterebilir. Ancak* virüslerin çoğu kendini bilgisayarın hafızasına yükler. İkinci gruba giren virüsler ise* bilgisayarın ilk açıldığında kontrol ettiği özel sistem alanlarına (boot sector) ve özel sistem dosyalarına (command.com gibi) yerleşirler.

Virüslerin bilgisayarınıza vermesi muhtemel zararlar ? Ekranınıza can sıkıcı mesajlar çıkararak çalışmanızı bölebilir/engelleyebilir. Bilgisayarınızın hafızasını ve/veya disk alanını kullanarak bu kaynaklara verimli olarak erişiminizi engelleyebilir. Kullandığınız dosyaların içeriklerini bozabilir/silebilir. Kullandığınız bilgisayar programlarını bozabilir* çalışmalarını yavaşlatabilir. Sabit diskinizin tamamını ya da önemli dosyaların olduğu kısımlarını silebilir.
MODEMİNİZİ HIZLANDIRIN

Denetim Masasından Modem'e girin. Çıkan menüde özellikler seçeneğine girin. (Bağlantı noktası seçeneğinde yazılı seçeneği unutmayın. örnek: com4)Üst menüden Bağlantı seçeneğine oradan da Gelişmiş bölümüne girin.Diğer ayarlar bölümüne S11=40 yazın ve tamam deyip kapatın. İş bu kadar değil! Başlat menüsünden Çalıştır seçeneğine sysedit yazın ve enter'a basın. C:\WINDOWS\WIN.INI penceresine gelinceye kadar önünüze gelen pencereleri kapatın. win.ini penceresinde aşağıdaki seçeneğine kadar gelin. Modeminiz hangi porttaysa o satırı benimkinde olduğu gibi "921600*n*8*1*p” haline getirin. Modeminizin hangi portta olduğunu bağlantı noktası seçeneğinde görmüştünüz. Bütün iş bu kadar!

[Ports]
LPT1:=
LPT2:=
LPT3:=
COM1:=9600*n*8*1*x
COM2:=9600*n*8*1*x
COM3:=9600*n*8*1*x
COM4:=921600*n*8*1*p
alıntıdır
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.