Firefox dosya indirme hızını arttırın***programsız***

by-RiChEs

Kıdemli Üye
3 Eki 2007
2,668
53
Vatan
Firefox standart ayarları dial-up bağlantı hızlarına göre yapılmıştır. dsl gibi daha hızlı bağlantılara sahip kullanıcılar küçük bir değişiklikle firefox download hızının artmasını sağlayabilirler. bunun için öncelikle adres satırına about:config yazıp enter'a basıyoruz. sonra süzgeç kutucuğuna "persistent" yazıyoruz.

-network.http.max-persistent-connections-per-proxy user set interger 4
-network.http.max-persistent-connections-per-server user set interger 2

ekranda yukarıdaki iki seçenek kalıyor. üzerlerine çift tıklayarak açılan pencerede 4 ve 2 olarak belirlenmiş değerleri 20 ile 30 arasında bir değerle değiştiriyoruz. firefox yeniden başlatıldığında dosya indirme hızının artmasının yanında standart ayarlara göre daha büyük boyutlarda ve daha çok sayıda dosya indirebileceksiniz...
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.