Firefox'tan kritik bir güncelleme geliyor!

AgitCaN

Kıdemli Üye
17 Kas 2007
3,956
29
manisa/laleli
Firefox önemli bir güvenlik açığını 3.0.8 sürümü ile kapatmaya hazırlanıyor. Yeni sürüm ne zaman?
http://www.chip.com.tr/galeri/En-iyi-Firefox-duvar-kagitlari_498.html


20081105230422.jpgMozilla Firefox: Önemli güvenlik güncelleştirmesi marta yetişecek.
Mozilla 3.0.8 numaralı sürüm ile kısa bir süre önce Firefox web tarayıcısında keşfedilen bir güvenlik açığını kapatmaya hazırlanıyor. Geliştiriciler yeni sürümü yüksek öncelikli güvenlik güncelleştirmesi (high-priority firedrill security update) olarak derecelendiriyor. Firefox 3.0.8'in 30 Mart veya en geç 1 Nisanda yayımlanacağı söyleniyor.

XSL dosyalarının bazı bölümlerinde bulunan zayıf nokta saldırgan tarafından kullanılarak sisteme zararlı kod sızdırılabiliyor. İşletim sistemine bağlı olmaksızın şu ana kadarki tüm Firefox 3 sürümleri bu açıktan muzdarip; güncel 3.0.7 sürümü de dâhil. Güncelleme yayımlanana kadar tüm Firefox kullanıcıları bilinmeyen kaynaklardan gelen dosyalara karşı çok dikkatli olmalı.


kaynak:net
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.