Flash Belleği Ram Olark Nasıl Kullanırız ??

'The Wolf

Kıdemli Üye
22 Nis 2021
4,043
2,565
Tanrı dağı
merhaba bu konumda sizlere flash belleğimizi nasıl ram olarak kullnırız onu altacağım.

Öncelikle;
1- Flash diskimizin üstene gelerek sağ tıklıyoruz daha sonra özellikler diyoruz Yaptığımız İşlemin Görseli
2- Üst Kısımda Sonda ReadyBoost Yazıcaktır tıklıyoruz ona Yapılan İşlem Görseli.
3- Alt kısımda BU agıtı ReadyBoost a ada yazıyor onun önündeki kutucuğa tıklıyoruz ve uygula diyoruz
4- işlemin bitmesini bekliyoruz bittikten sonra flash belleğiniz yazma,okuma,hafıza gibi özelliklerine göre pc niz hızlanacaktır ve ram iniz çoğalacaktır.

Peki Ben Bunu Yaptım Bu benim Ne işime yarayacak ??
+ ram iniz artar (( gidip pc nizin ram ine bakmayın orda sizin fiziksel ram iniz gösterlilir ))
+ pc niz hızlanır

Emeğimin Karşılığı için "
beğen " tepkimesi atabilirsiniz
Herkese İyi Forumlar

Arslan'

BM DİREKTÖRÜ
7 Nis 2020
2,262
3,436
Vista zamanında bilgisayarlar vista için yetersiz olduğu için desteklemek için bu özellik geldi, fakat şuan kullanan yok denebilir. İşe yarıyor mu dersek de kayda değer bir katkısı yok diyebiliriz. Eline sağlık bu arada zahmet etmişsin.

'The Wolf

Kıdemli Üye
22 Nis 2021
4,043
2,565
Tanrı dağı
Vista zamanında bilgisayarlar vista için yetersiz olduğu için desteklemek için bu özellik geldi, fakat şuan kullanan yok denebilir. İşe yarıyor mu dersek de kayda değer bir katkısı yok diyebiliriz. Eline sağlık bu arada zahmet etmişsin.
ben kullnıyorum ram 'im az diye ve işe hyarayan şeyleride konu açarak paylaşıyorum.
zahmet konusuna gelince zahmet felan etmedim ben insanlara yararlı olan şeyleri paylaşıyorum. :) :)
İyi Forumlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.