🦅 FORUM LOGO REVİZYONU ❤️🖤 ÜYE ANKETİ ❤️🖤

Resmi logomuz yeni renkleriyle revize edilsin mi?

• Kullanılan toplam oy
    189
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ARSEF7

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
869
198
ARS3F
yeni logo çok iyi olmuş eline sağlık kahverengi sarı tema biraz eski gösteriyor ve kırmızının da siyah ile uyumu tartışılamaz zaten örneklerde de gösterildiği gibi uyumu çok iyi olmuş ürünlerle. Logo bir nevi bayrak gibi kimliği yansıtır bence çok iyi olacaktır.

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,632
1,650
Aslında fazla yenilikleri seven bir insan değilimdir
Ancak yeni logo eskiye göre daha çarpıcı ve göze hoş geliyor
Hayırlısı olsun diyelim

RageUnseen

Adanmış Üye
29 Ağu 2015
6,878
240
İstanbul
Emeklere, görüşlere, fikirlere saygım sonsuzdur lakin, yapılan logo aynısının kırmızı çerçevelisi. Yani ufak bir renk oynaması, çok büyük bir projeymiş gibi lanse edilmesi yanlıştı. Kararım olumsuz, şimdiki logo daha güzel.

Bir yandan yaptığın yoruma katıldım ama bir yandan da olumsuz baktım. Üyelere danışılması, fikirlerine önem gösterilmesi çok değerli olmuş fakat dediğin gibi çoğu kişi bu değerlendirmeye büyük bir yenilik gibi baktı ve dolaylı olarak büyük beklenti içine girdi. Daha kapsamlı ve daha büyük projelere bu şekil yapılabilir ama böylesine küçük bir değişiklik bence direkt gösterime açık olabilir. Bunun sayesinde hem üyeler hayal kırıklığına uğramaz hemde herkesin gönlü bir olmuş olur, UDY'nin bu ilgisi takdire şayan.

Arslan'

Basın&Medya Direktörü
7 Nis 2020
2,269
3,457
Bir yandan yaptığın yoruma katıldım ama bir yandan da olumsuz baktım. Üyelere danışılması, fikirlerine önem gösterilmesi çok değerli olmuş fakat dediğin gibi çoğu kişi bu değerlendirmeye büyük bir yenilik gibi baktı ve dolaylı olarak büyük beklenti içine girdi. Daha kapsamlı ve daha büyük projelere bu şekil yapılabilir ama böylesine küçük bir değişiklik bence direkt gösterime açık olabilir. Bunun sayesinde hem üyeler hayal kırıklığına uğramaz hemde herkesin gönlü bir olmuş olur, UDY'nin bu ilgisi takdire şayan.
Doğrudur hocam çünkü bizi temsil eden logo revize ediliyor. Ben objektif bir bakış açısıyla yorumumu yaptım. Şunu da biliyorum, Tasarım Ekibinde ki hocalarımın bana bakış açısı değişti, belki de saygısızlık olarak algıladılar. Ama ben yanlış yaptığımı düşünmüyorum, hatta yanlış anlaşıldıysa da özür diliyorum, çünkü ortada bir emek var, bizi düşündüler hızlıca hazırlayıp sundular. Ama bu sunum şekli, revizasyon değil de, sıfırdan tasarlanmış bir logo şekliydi, benim söylemim bundan ötürüydü. Bizim hatamızda şuydu, "Logo Revizyonu" demişler, bizim eleştiri hatamız oldu çünkü aynısının kırmızısı dedik, ama revize ne demekti, var olan birşeyin düzenlenip tekrar kullanmasıydı, dolayısıyla sıfırdan bir logo beklemememiz gerekliydi. Sunum zaten harika olmuş hatta duvar kağıdı olarak kullanmaya karar verdim. Ama benim öznel yargım, şuan ki logomuzun renk uyumu daha güzel, tabi ki bu göreceli bir kavram, kişiden kişiye fark eder. :)

Son düzenleme:

RageUnseen

Adanmış Üye
29 Ağu 2015
6,878
240
İstanbul
Doğrudur hocam çünkü bizi temsil eden logo revize ediliyor. Ben objektif bir bakış açısıyla yorumumu yaptım. Şunu da biliyorum, Tasarım Ekibinde ki hocalarımın bana bakış açısı değişti, belki de saygısızlık olarak algıladılar. Ama ben yanlış yaptığımı düşünmüyorum, hatta yanlış anlaşıldıysa da özür diliyorum, çünkü ortada bir emek var, bizi düşündüler hızlıca hazırlayıp sundular. Ama bu sunum şekli, revizasyon değil de, sıfırdan tasarlanmış bir logo şekliydi, benim söylemim bundan ötürüydü. Bizim hatamızda şuydu, "Logo Revizyonu" demişler, bizim eleştiri hatamız oldu çünkü aynısının kırmızısı dedik, ama revize ne demekti, var olan birşeyin düzenlenip tekrar kullanmasıydı, dolayısıyla sıfırdan bir logo beklemememiz gerekliydi. Sunum zaten harika olmuş hatta duvar kağıdı olarak kullanmaya karar verdim. Ama benim öznel yargım, şuan ki logomuzun renk uyumu daha güzel, tabi ki bu göreceli bir kavram, kişiden kişiye fark eder. :)

Eminim ki hiç biri bu yorumuna kızmamış, alınmamıştır. Nitekim yaptığın eleştiri gayet üsluplu ve mantıklı bir eleştiri. Senin gibi yönetim üyeleri sayesinde bu forum daha çok gelişecektir, eleştiri önemli bir husustur.

26 Haz 2016
2,819
598
dediğim gibi yerinde eleştiri her zaman kabulümüz. Bizler logomuzun gayet güzel olduğunu düşünüyoruz ancak renk konusunda biraz trend olarak eskide kaldı. biz de yeni trendlere uygun şekilde foruma en yakışacak şekilde revize ettik. İsteklerimiz ve hayallerimiz logo ile de sınırlı değil çalışmalarımız devam ediyor. sizin küçük olarak baktığınız değişiklik aslında gayet üzerinde çalışılan hususlar. kırmızı ama hangi tonu olmalı siyahın hangi tonu daha yakışır üzerinde oldukça durulan konular. Size 2 günde gelen konu belki haftalarca size gelene dek bekliyor. Gelişiyor. :) Sana bakış açımıza gelince o değişmez. biz burada bir aileyiz. arada tartışır konuşur birbirimize yeri gelir kızarız ama sonunda mutlaka birlikte yürürüz. dediğim gibi sizleri yanımızda gördüğümüz sürece biz yeniliklere devam etmek için çalışmalara devam ediyoruz.

Arslan'

Basın&Medya Direktörü
7 Nis 2020
2,269
3,457
dediğim gibi yerinde eleştiri her zaman kabulümüz. Bizler logomuzun gayet güzel olduğunu düşünüyoruz ancak renk konusunda biraz trend olarak eskide kaldı. biz de yeni trendlere uygun şekilde foruma en yakışacak şekilde revize ettik. İsteklerimiz ve hayallerimiz logo ile de sınırlı değil çalışmalarımız devam ediyor. sizin küçük olarak baktığınız değişiklik aslında gayet üzerinde çalışılan hususlar. kırmızı ama hangi tonu olmalı siyahın hangi tonu daha yakışır üzerinde oldukça durulan konular. Size 2 günde gelen konu belki haftalarca size gelene dek bekliyor. Gelişiyor. :) Sana bakış açımıza gelince o değişmez. biz burada bir aileyiz. arada tartışır konuşur birbirimize yeri gelir kızarız ama sonunda mutlaka birlikte yürürüz. dediğim gibi sizleri yanımızda gördüğümüz sürece biz yeniliklere devam etmek için çalışmalara devam ediyoruz.
Şunu çok iyi anladım abi, yenilikte muhalefet olmamalı, olunmamalı, destek olunmalı. /Evet/

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.