''Forumda Bir Sürü Konu Var,Onları Araştırabilirsin''Şeklinde Mesajlar Yasaklansın !

Shade6161

Katılımcı Üye
18 Haz 2022
351
96
Ben bir konuyu açıyor isem zaten bunları araştırmışımdır ya da bulamamışımdır,zaten araştırmsam da bulunacak gibi değil çok konu var ve çoğu sırf konu yazmak için yazılmış.Bence bu tür mesajlar yasaklansın.

Shade6161

Katılımcı Üye
18 Haz 2022
351
96
Haklı olabilirsin. Ama bazen kullanıcılar Arama kısmını unutuyor. Yani senin dediğin şey benim araştırmam yetmedi kendin araştır ve kendi araştırma sonuçlarını bana at olacak
Yeni başlayan kişi bu işin basit olduğunu bir mesaj ile anlatılabileceğini düşündüğü için böyle konular açıyor ayrıca çoğu kişi konuların linklerini kaydediyor.

darksideofwww

Katılımcı Üye
28 Tem 2022
912
514
dsowww
Dostum gerçekten haklısın ama bazı düşük zekalı arkadaşlar araştırma yapmadan sorup soruşturmadan düşünmeden onlarca konunun açıldığı halde aynı soruları soruyorlar..

SinyorProfesorS

Kıdemli Üye
3 Nis 2020
2,266
288
Londra
Ben bir konuyu açıyor isem zaten bunları araştırmışımdır ya da bulamamışımdır,zaten araştırmsam da bulunacak gibi değil çok konu var ve çoğu sırf konu yazmak için yazılmış.Bence bu tür mesajlar yasaklansın.
Yardımın öylesi veyahut böylesi olmaz, dediğinizin bir kısmı elbet haklısınız örnek vermem gerekirse uzun süredir forumdayım ve çokça karşılaştığım durum ben yardım amaçlı bir linki bırakıyorum farklı bir arkadaşımız aynı linki kendi yorumunda bırakıyor şimdi ben bu arkadaşa post kasıyorsun bunu yapma mı diyeyim verilen bir link kimseye birşey kaybettirmez. Aksine verilen sizin bahsettiğiniz araştırılsın gibi kaynaklar'da yabancı kaynaklar'da paylaşılarak daha çok destekte bulunabiliriz. Şimdi sizin dediğiniz mantıkta o halde hiçbir bilgiyi linkli bir şekilde paylaşmayalım sonuç olarak internette her kaynak mevcut. Eğer bu durumdan rahatsız oluyorsanız konunuzun altına - Link bırakmanızı istemiyorum arkadaşlar sizin araştırdığınız şeyleri ben'de araştırdım fakat bir cevaba ulaşamdım sizden tecrübelerinizi öğrenmek istiyorum gibisinden bir yazı bırakırsınız en basitinden. Foruma gelen herkes yıllardır siber güvenlikle hackingle uğraşan insanlar değil eline ilk defa bilgisayarı almış adam'da var 15 senedir bilgisayarla vakit geçiren de var bunu da düşünmenizi istiyorum :)

'ReDLiNe

Blue Team Lideri
23 Haz 2015
7,669
3,543
23
Ankara
Emrivaki yapılan hiç bir şey verimli olmaz benim bildiğim... Konu için demiyorum yardım etmek isteyen arkadaşlar elinden gelen en iyi yardımı yapmaya özen gösterirler (tabi gördüğüm kadarıyla). Bazı arkadaşlar var sanki kafalarına silah dayanılıyormuş gibi davranan bu gibi kişileri gördüğünüzde üst yetkiliye iletebilirsiniz.

Ancak bunu yapma sebepleri sanırsam hiç araştırmadan hazıra konmak isteyen üyelerimizin konuları yüzünden olabilir. Ancak dediğim gibi yardım etmek isteyen her zaman en iyi şekilde yardım etmeye çalışır.

SinyorProfesorS

Kıdemli Üye
3 Nis 2020
2,266
288
Londra
Ayriyeten tabi ki de sadece forumda birçok konu var araştırabilirsiniz diye bir yardım şekli olduğunu düşünmüyorum yanlış anlaşılmak istemem sadece link bırakan arkadaşlar hakkında bir yorum yaptım ben de bu cümleyi kullanıyorum fakat konu hakkında bilgimi yazıp ardından gerekli dokümanları paylaşıp sonrasında forumda bu konu hakkında birçok yazı var ve bunlara şu kaynaktan ulaşabilirsiniz gibisinden bir yazı bırakıyorum ve bir zararı olduğunu düşünmüyorum ; en kolay örnek instagram nasıl hacklenir 1 gün önce aynı konu açılmış şimdi siz tekrardan aynı konuyu açarsanız size nasıl bir cevap gelmesini bekliyebilirsiniz ki burada yapmanız gereken yeni bir konu açmak değil açılan konu üzerinden ilerlemek bence önce bu sorunu çözmeliyiz sonrasında bu yorumlar hakkında yorum yapabiliriz burda ilk sorun araştırma yapmadan konu açan konu sahiplerinde

'Seth

Uzman üye
22 Haz 2019
1,457
786
root
Emin ol gerçekten araştırmayan çok fazla kişi var. Mesela x nasıl yapılır diye konu açılıyor adam akilli cevap veriyorlar 5dk sonra ayni konu açılıyor ve buda cevap veren kişileri ciddi anlamda sıkıyor.

lolsec

Katılımcı Üye
21 Kas 2022
496
363
bence yapan kişiye göre değişir.
kimi imsanlar var araştırmadan her konuyu buraya yazıyor haliyle belli bir noktadan sonra insan bunalıyor.
ben bazen dalga geçiyorum allah çarptı vs vs diyerek :)

alexandre20

Katılımcı Üye
13 Tem 2022
867
672
incinmişsin sanırım. Her istediğin şeyin sana tek tek anlatılmasını istemek yerine düzgün bir şekilde araştırma yapmayı öğrenirsen gelecekte senin için daha faydalı olur. Burası okul değil, insanlar vaktini ayırıp sana cevap yazmak için para almıyor. Ve yardım da bir yere kadar. buradaki ufak tefek "nasıl vmware kurarım" tarzı sorular OK ama yarın öbür gün daha karmaşık sorular sorduğunda kimse sana cevap vermekle uğraşmayacak, o yüzden şimdiden google kullanmayı falan öğren

Shade6161

Katılımcı Üye
18 Haz 2022
351
96
incinmişsin sanırım. Her istediğin şeyin sana tek tek anlatılmasını istemek yerine düzgün bir şekilde araştırma yapmayı öğrenirsen gelecekte senin için daha faydalı olur. Burası okul değil, insanlar vaktini ayırıp sana cevap yazmak için para almıyor. Ve yardım da bir yere kadar. buradaki ufak tefek "nasıl vmware kurarım" tarzı sorular OK ama yarın öbür gün daha karmaşık sorular sorduğunda kimse sana cevap vermekle uğraşmayacak, o yüzden şimdiden google kullanmayı falan öğren
Dalga mı geçiyorsunuz ? Emin olun sizden daha fazla araştırma yapıyordumdur,ayrıca incinmedim forumdaki çoğu konu böyle,link atılması çok daha sağlıklı.

lordinek

Yeni üye
26 Tem 2021
16
7
19
haklısın ama bazı düşük iq beyinler googleı açar açmaz araştırmak yerine gidip buraya konu açtığı için hangisi araştırdı hangisi araştırmadı anlamak zor belki araştırdım bulamadım falan yazarsan belki istediğin gibi yardımcı olabilirler

Shade6161

Katılımcı Üye
18 Haz 2022
351
96
haklısın ama bazı düşük zekalı beyinler googleı açar açmaz araştırmak yerine gidip buraya konu açtığı için hangisi araştırdı hangisi araştırmadı anlamak zor belki araştırdım bulamadım falan yazarsan belki istediğin gibi yardımcı olabilirler
Yine de senin görevin araştırmak demek değil.

SinyorProfesorS

Kıdemli Üye
3 Nis 2020
2,266
288
Londra
Yine de senin görevin araştırmak demek değil.
Görev derken ? burada bulunan arkadaşlarımızın hepsi bu işi gönüllü olarak yapıyor aldıkları tek kazanç edindikleri bilgi kimsenin sizin açtığınız konuya yardım etme gibi bir yükümlülüğü yok sadece sizlere yardım etmek amacı ile yapıyoruz bunu. Şimdi sizin verdiğiniz bir cevaba bakalım
ei74j1q.png

Verdiğiniz cevaba baktığımda sadece Low - level format atın demişsiniz karşınızdaki kişi bu konu hakkında bilgisiz birisi siz söylediklerinize göre bu konuda hakimsiziniz ki konuya yanıt veriyorsunuz yanlış anladıysam beni düzeltiniz lütfen. Şimdi sadece low level format atın demişsiniz nasıl atılıcağını bu işlemi gerçekleştirmesi sonucunda nasıl bir problemle karşılaşacağını hangi adımları izlemesi gerektiğini anlatmanızı beklerdim sonuçta yanıt vermek için yanıt vermiyorsunuz değilmi ? Bir süredir yardım merkezinde aktif değilim ama kendimden de örnek vermem gerekirse
thi3xds.png

bir konuya verdiğim cevap kırmızı olanlar link içeriyor ve ne için ne gerektiğinin nasıl yapılması gerektiğini anlatıyor şimdi o halde sizin yaptığınız yorum mu daha doğru yoksa benim yaptığım yorum mu. Yanlış anlamayın bi sitemim yok sadece burada kimse bir zorunluluk adına birşeyler yapmıyor herkes elinden geldiğince birbirine yardım etmeye çalışıyor ve üstte de dediğim gibi benim verdiğim tek bir linkin veyahut asdffg.vikipedia bu link işine yarayabilir gibisinden bir link bırakmanın kimseye bir zararı yok aksine faydası var. Ayrıca bizlerden daha çok araştırma yaptığınızı söylemişsiniz yaptığınız araştırmaları bizlerlede paylaşabilirsiniz konu açarak bizlerde öğrenmek isteriz yaptığınız bu araştırmalar hakkında :) İyi forumlar...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.