Forumu Türkçeleştirmek

cartman

Katılımcı Üye
28 Ara 2005
932
17
zBjk
vBulletin forumunuzda Türkçe'ye çevrilmeden eksik kalmış bir kısmı veya editlemek istediğiniz bir kısmı düzenlemenin yöntemi.

Örneğin (admin panelde) editleyerek türkçe yapalım (aynı mantık normal forum sayfalarında da geçerlidir).

- Diller & sözcükler ordan "Söz Öbeklerini Ara" tıklıyoruz.

- Karşımıza menü gelir. Burada "Metni Ara" satırına tercüme edeceğimiz söz öbeğini yazıyoruz. Ve "Bul" tıklıyoruz.

- "Bul" tıklanınca karşımıza bir menü gelir. örneğin : aradığımız söz öbeği iki yerde kullanılmış. Oradaki başlık kısmında ve "Help" e tıkladığımız kısımda. Biz; başlık kısmındakini TR yapmak istediğimiz için onu seçip, onun yanındaki "Düzenle" ye basıyoruz.
- "Düzenle" ye bastığımızda menü gelir. İki tane boş pencere var. Burada; "Turkish (TR) Çeviri " kısmına bunun türkçesini yazıyoruz (ben şu şekilde tercüme ettim : "Konuları Görüntüleyen Kullanıcıları Göster" ) ve "Kaydet" e tıklıyoruz. İşlem Tamamdır. En üstteki ingilizce olan kısım artık Türkçe..

Not : Forumunuzdaki Herhangi bir yerdeki tercüme veya editleme problemlerinizi bu başlık altında yazabilirsiniz. Çünki bazı kısımlar bu yöntemle değil; php dosyalarının veya templatelerin editlenmesiyle düzenlenebiliyor.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.