Forumumuzda İki Faktörlü Doğrulama (2FA) Nasıl Açılır ?

GECEGEZEN

Saldırı Timleri Danışmanı
13 Şub 2016
2,519
1,339
Merhabalar arkadaşlar. Forumumuzda iki faktörlü doğrulama açmak için aşağıdaki adımları sırasıyla izleyebilirsiniz.

Z51a6V.png

1- Sağ üstten profil resminize tıkladıktan sonra "Şifre ve Güvenlik" sekmesini açın.
5py2030.jpg

Z51a6V.png

2- İki adımlı doğrulamayı "Değiştir" butonuna tıklayın.

Z51a6V.png

3- Uygulama koduyla doğrulama yolunu etkinleştirin.

3rh3e5k.jpg

Z51a6V.png

4- Önünüze açılan ekranda görseldeki kare içine alınmış alanda bulunan keyi kopyalayın.
dznd5zv.jpg

Z51a6V.png

5- Kopyaladığınız keyi mobil cihazınıza Google Authenticator uygulamasını indirip görseldeki "+" butonuna tıkladıktan sonra "Kurulum Anahtarı Gir" seçimini yapın.

s4imuhj.jpg

Z51a6V.png

6- Önünüze gelen sekmede ilk satıra dilediğinizi yazıp ikinci satıra kopyaladığınız keyi yapıştırın.

Z51a6V.png

7- En son uygulamanın ana ekranında gelen 6 haneli kodu kopyalayın ve görseldeki kısma yapıştırın.
f3snv0t.jpg

Z51a6V.png

Artık Turkhackteam hesabınızda 2FA aktif.

İyi forumlar.

Loux

Uzman üye
16 Ocak 2019
1,753
1,085
BL4CKGORE
Foruma gelen en iyi özelliklerden biri olabilir konu için çok teşekkürler ellerinize sağlık

KΛRΛ

Uzman üye
26 Mar 2018
1,233
202
Çok güzel bir özellik :)
Hemen eklemek istiyorum
Uygulama da kurulum yaptığınız key'i ayrıca bir yere kaydedin. Cihazda herhangi sorun olduğunda ya da uygulamayı kaldırdığınızda tekrar o key ile aktif edebilirsiniz. Key'i kaybetmeniz durumunda hesabınıza erişim sağlayamazsınız. Ben uğraşamam diyenler için mail doğrulama daha mantıklı olacaktır. İyi forumlar :)

EX

Moderatör
29 Mar 2020
1,762
1,142
Hocam ben Mail onayı ile yaptım fark eder mi?
Kolaylık olacaktır. Mail gizliliğin ve güvencen sağlam ise ve verilen tek seferlik giriş kodlarını saklayabilecek isen bir sorun olmayacaktır. Ama konuda olduğu gibi cihaz onayı üzerinden doğrulama yapmak daha iyi olacaktır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.