Forumun eski tadının kalmadığı gerçeği

darkmatter2525

Yeni üye
23 Mar 2018
43
17
Üzülerek söylüyorum ki önceden foruma 1 gün bile girmesem kötü hissederdim.Acaba ne kaçırdım,gelişmeler neler falan hep bunları düşünürdüm.
Şuan foruma 2-3 ayda bir giriyorum, bakıyorum pek bir gelişme yok.Eski tayfadan neredeyse bir çoğu ya ban yemiş yada hesaba giriş yapmıyorlar.
Girenler ise multi hesaptan arada bir bakıp sessiz sakin çıkış yapıyorlar.
Forumun trolleri dahi vasatlaşmış.Açılan konular hep aynı tekrara düşen konular.
Eskiden burada kurtlar vadisi tadında bir hava vardı.İnanılmaz saran bir ortamı vardı açıkçası.
Bilmiyorum bu son nereye varacak ama bana birçok çok şey katan bir forumu bu halde görmek çok üzücü.
Bu forumda eski yapılanmaya benzer yapılanma olmalı.
Anlatacağım söyleceğim bir çok şey var ama burası uygun yeri olmadığını düşündüğümden yazmıyorum.
Sizlerinde görüşlerini merak ediyorum umarım benim gibi düşünen eski tayfadan birkaç kişi kalmıştır.
Umarım konu kaldırılmaz ve herkes görüşlerini beyan eder.Ayrıca en önemlisi eski tayfadan girenlerin, eğer tesadüfende olsa konuyu gördülerse 1-2 kelam etmelerini diliyorum.

Eagleweb

Kıdemli Üye
8 May 2021
2,120
1,151
localhost/e8
Merhaba,
Daha önceki yılları bilmiyorum lakin bir konunuza hak veriyorum canlılık yok bunu da forumların eskisi kadar kullanılmadığı kanatindeyim ve Özellikle THT Yardım merkezinde açılan konular hep aynı ve şunu biliyorum bunu düzeltebilecek kişiler yine bizleri eleştirmek kolay ve dogru gitmesi gereken bir konuda eleştirilmelidir lakin bu tarz gönderiler hazırlamak yerine faydalı olduğunu ve kaliteli postlar üretebilir, var olan düzenin daha iyi olmasını sağlayabiliriz...

7h458cd.gif

DeathWarrior01

Uzman üye
14 Ocak 2021
1,731
1,070
Evren
Üzülerek söylüyorum ki önceden foruma 1 gün bile girmesem kötü hissederdim.Acaba ne kaçırdım,gelişmeler neler falan hep bunları düşünürdüm.
Şuan foruma 2-3 ayda bir giriyorum, bakıyorum pek bir gelişme yok.Eski tayfadan neredeyse bir çoğu ya ban yemiş yada hesaba giriş yapmıyorlar.
Girenler ise multi hesaptan arada bir bakıp sessiz sakin çıkış yapıyorlar.
Forumun trolleri dahi vasatlaşmış.Açılan konular hep aynı tekrara düşen konular.
Eskiden burada kurtlar vadisi tadında bir hava vardı.İnanılmaz saran bir ortamı vardı açıkçası.
Bilmiyorum bu son nereye varacak ama bana birçok çok şey katan bir forumu bu halde görmek çok üzücü.
Bu forumda eski yapılanmaya benzer yapılanma olmalı.
Anlatacağım söyleceğim bir çok şey var ama burası uygun yeri olmadığını düşündüğümden yazmıyorum.
Sizlerinde görüşlerini merak ediyorum umarım benim gibi düşünen eski tayfadan birkaç kişi kalmıştır.
Umarım konu kaldırılmaz ve herkes görüşlerini beyan eder.Ayrıca en önemlisi eski tayfadan girenlerin, eğer tesadüfende olsa konuyu gördülerse 1-2 kelam etmelerini diliyorum.
Forumda "Instagram nasıl hackleyebilirim?" tarzı sorular kalkmadık'ça dalga konusu olur geçeriz...

BeoWulf007

Kıdemli Üye
19 Haz 2013
2,759
507
24
Praise The Fool
Forum kavramı gün geçtikçe popülerliğini ve kullanılabilirliğini yitiriyor. Eskiden Sosyal medya ve hazır içerik tüketim platformları(Tiktok gibi) bu kadar rövaşta değildi ve insanlar belirli forumlarda sosyalleşip, bilgi edinmeye çalışıyordu. Ancak kitle gün geçtikçe İletişim uygulamaları, Sosyal medya ve Hızlı Tüketim platformları gibi yerlere kaydı. Discord bunlardan birisi mesela.

Forum bana zamanında çok şey katmıştı her zaman da severdim bu forumu insanlara da ön yargılı olmaması gerektiğini ve bu tarz forumlardan öğrenebildiğini öğrenmesi gerektiğini söylerdim ancak ufak bir sıkıntı var ki internetin günümüzde geldiği durum forumun size katabileceğini daha kolay şekillerde de katabiliyor artık. Gerek Canlı Yayın platformları gerek video platformları gerek de Eğitim Seti satılan sitelerin popülerliğinin artması ile ortalıkta kaynak bolluğu oluştu. Medium gibi makale sitelerinde de her konu adına bir yazı bulabiliyorsunuz artık. Bu da foruma girip tek tek araştırıp, güncelliğini yitirmiş olma ihtimali olan konulardan kazıyarak bir şeyler öğrenme çabasını geride bıraktı. Bilgi gün geçtikte daha kolay ulaşılabilir oluyor ve forum sistemi maalesef bu sisteme pek ayak uyduramıyor kaanatindeyim.

Bir de bilmem söylemesi doğru olur mu ama THT'nin forum olarak da bazı yanlışlar yaptığını düşünüyorum ama bunlar burada ne dile getirmek istiyorum ne de bana düşer.

23 Nis 2016
247
3
Forumun ana teması ve Xenferoya geçiş ve vbulletini sunucuları kaldırmaması vs. vs. sorunların başından zor kalkabildiler. Zaten ölüyor du, bu da siteyi bitirdi.

Son düzenleme:

Eronmay

Özel Üye
18 Tem 2016
4,269
1,000
Bir çok kere bu tarz konular açılıyor, sizce gerek var mı bu tarz konuların açılmasına?
Forum öldü kanaatine varmak yerine, şu şöyle bu böyle olursa forumu ayakta tutarız şeklinde yorum yapsak daha iyi olmaz mı?

ωσитαѕ

Kıdemli Üye
1 Eki 2017
3,874
479
6
Forumun eski tadı kalmadığını düşünüp forumda takılan arkadaşlar, hesaplar silinmiyor e-posta onayına çekebilirsiniz hesaplarınızı

26 Haz 2016
2,818
594
Burası bir forum sitesi ve forum sitelerinde üyeler paylaşımlar yaparak bilgi paylaşımında bulunurlar. Sadece yönetimde bulunan değil dikkatini çekerim yönetimi ile üyesi ile herkes bilgi paylaşımı yaparak birikimlerini aktarırlar. Peki bunu nasıl yaparız. Araştırarak inceleyerek öğrenerek. Öğrendiklerimizi daha sonra konu haline getirerek. Peki şimdi gelelim sana konuyu açan arkadaşım. Sen bu forumdan ve yahut başka kaynaklardan ne aldın. Ne kadar birikim yaptın? Yaptın ise sen neden bir konu açarak birikimlerini paylaşmadın? Neden tek bir konun yok? Eğer alev giderek zayıflıyor ise "Yahu bu ateş sönüyor" diye şikayet etmek yerine kalkıp ateşi beslemen canlandırman gerekmez mi?

Forum canlansın istiyor isek buraya bir instagram hesabı ya da youtube sayfası gözü ile bakmayıp her şeyi yönetimden ya da diğer üyelerden beklemeyip forum gerekleri ne ise o açıdan bakıp üstümüze düşeni yapmışmıyız diye düşünelim.

Açık kulüplerimiz var katılabilir,
Açık alımlarımız var başvurabilir birikim kazanabilirsiniz..

Hayırlı günler dilerim.

😊😊

AhmeTHT

Katılımcı Üye
5 Mar 2016
405
2
forum ergen ergen çocukların gerçek hayatında yapamadığı hareketler yüzünden sanaldan intikam almaya çalışan instegram hack facebok hackcileriyle dolu. Ne bekliyorsun ki?

RageUnseen

Adanmış Üye
29 Ağu 2015
6,891
240
İstanbul
Türk Hack Team değil genel forum kavramı bitmek üzere, beowulf'un ilk üç satırına çok katılıyorum. Eskiden instagram, tiktok v.b gibi platformlar bulunmadığı için insanlar kendilerini oyunlar harici forumlara bırakıp oralarda vakit geçiriyorlardı fakat şuan böyle değil, doğal olarak da her eski uğraşların eskidiği gibi bu forumculuk da eskimiş oldu. Bizlerin de yapmaya çalıştığı eskiden popüler olan forumculuğu yeniden canlandırmaya çalışmak ve kendimize bir şeyler katabilmek. Eronmay'ın dediği gibi bu tür konular devamlı açılıyor ama kimse ne yapmalıyız, ne yapabiliriz gibisinden konular açmıyor. Bu kadar bu durumdan muzdarip iseniz nova hocamın dediği gibi timlere katılın, kulüplere katılın sizler de canlandırmaya çalışın, bir eleştiriniz var ise çözümünüz de olsun.

AhmeTHT

Katılımcı Üye
5 Mar 2016
405
2
Ek olarak insanlar iki dakikasını ayırıp araştırma yapmadığı için günde en az 10 site instagram facebook zart zurt hack konuları açılıyor. Gidin bi araştırın arkadaş.

Ceys

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Nis 2016
7,669
4,964
Orhun Nehri
herkese merhabalar yıldızlı geceleriniz olsun. bu konuda birkaç kelam bende etmek isterim.

öncelikle forum kültürü farkedildiği üzere popülerliğini yitirdi. Bizler bu yönde sosyal medyalarımıza da ağırlık verdik. fakat bu forumda bilgi öğrenen sektöre atılan çok kişi var. bu tht'nin adını hiçbir zaman bitirmeyecektir.

bu standart şeyleri kısa tutup asıl söylemek istediğime geçeyim. Malumunuzdur ki tht'yi sevmeyen ve karalamaya çalışan binlerce kişi var. Tekrar tekrar bunlarıda dile getirmek istemiyorum ama bunlarda yapacaklarımıza yaptıklarımıza kötü etki ediyor. sevgili tht mahallesi bu forum hepimizin. bakmayın siz mavili kırmızılı renklere. bura hepimizin yuvası. eleştirilere açığız saygı çerçevesini aşmadan istediğiniz eleştiriyi yapabilirsiniz. Forum Hakkında bu bölüme önerilerinizi şikayetlerinizi kurallar çerçevesinde dile getirebilirsiniz. buna hiçbir zaman karşı çıkmadık, çıkmayacağız. şunu da söylemek isterim ki benim bu yazdıklarımda bu satırı okuyan kişi sayısı çok az olacaktır. çünkü malum artık kimse okumayı sevmiyor açılan konulara gelen yorumlardan bunu görebiliyoruz. saatlerce hazırlanan konulara doğru düzgün yorum gelmiyor. dolayısıyla millet bundan soğuyor. ben bu yılın başında tekrar yuvama döndüm ve geldiğimden beri birçok proje yapıldı. yanlış anlamayın ben yaptım ettim demiyorum ama bunları bizzat takip ettiğim için biliyorum. yavaştanda sinirlenmeye başlıyorum bunları dile getirdiğim için ama yaptığımız şeyleri de görmezden gelmeyin lütfen. her neyse buradaki yöneticiler ve "bazı üyeler" gerçekten bir şeyler yapıyor ve yapmaktalar, yapmayada devam edecekler/edeceğiz.

bir diğer konumuz. vbulletinden xenforoya geçtik. size şöyle bir örnek vereyim. osmanlı devleti niçin yıkıldı sorusunun cevabına herkes yenilenmediği için yıkıldı der. tht'nin eski teması 2000 li yılların ortasından hatta başından kalma. biz bunu 2018 yılında bir revize ile değiştirdik ve millet beğendi beğenmedi gibi muhabbetler oldu. şimdi xf'ye geçtik tekrar aynı muhabbet. tonlarca emek ve para harcadıktan sonra bu kötü olmuş denmesi üzüyor açıkcası. tabiki beğenmek zorunda değilsiniz ama bilmeden de konuşmayın be kardeşim. sistemin izin verdiği kadar eski temaya benzetmeye çalıştık ve benzetmeyede çalışacağız inşallah.

neyse ben fazla uzatmayayım. her türlü öneriyi tarafıma bizzat iletebilirsiniz. Ayrıca yukarıda bazı mesajlar gördüm öneri şikayet bizim haddimiz değil diye. böyle düşünmeyin. bana yazabilirsiniz. her tülü öneri şikayet gözünüze çarpan olumsuz bir şey ne bileyim yuvamızı güzelleştirecek iyileştirecek her türlü şey. mesajlarınızı mutlaka bekliyorum. iyi forumlar. esen kalın.

idnominus

Yeni üye
16 Ocak 2019
16
8
gecen haftaydi galiba yapay zeka ile ilgili bir konu acilmisti konunun google translate ile cevrilmis oldugu o kadar belliydi ki arkadas son satiri da cevirmeyi unutmutsu zaten. ve bu arkadas, bir moderatordu...

insan bunu gorunce forumdan sogumasin da ne yapsin? burasi kaynak olusturma platformu mu baska kaynaklari yarim yamalak Turkceye cevirme platformu mu? Bilmedikleri konular hakkinda moderatorlerin konu acmamalari lazim ogrenme asamasindayken daha o konuyla ilgili konu acmalalari lazim(en azindan yapay zeka gibi derin konularda) tamamane ogrendikten sonra acmalari lazim. sonra moderatorlerin konu acma zorunlulugu da var tabi bu da sacma.

nereye kadar konu acabilirler? artik moderatorlerin actigi konular forumda en az 10 kere acilmis konular baskalari tarafindan. forumun uyeleri degil, MODERATORLERI daha once 10 kez acilmis konuyu aciyorlar. E haksiz da sayilmazlar surekli konu acmak zorundalar niye konu acmak zorundalar? Nereye kadar acabilirler?

Osmanlidan ornek verilmis yenilik falan denmis. Boyle yenilik olmaz bu yetersiz. Forumun mobil uygulamasi cikmali ben bunun bu kadar zorolacagini sanmiyorum daha once yapilmisti. Yani 'Forumculuk oluyor' bir bahane olamaz Redditte bir forum. Ha forumculuk oluyorsa baska bir seye gecin zaten mobil uygulama size bunu saglayacaktir. Ha yenilikte yetersiz olacak icraat lazim konu acmak icraat degildir. acilan konulari birileri uygulamali ve bunlari paylasmali 'bakin acilan o konudaki seyi uyguladim ve gercekten boyle oldu' diye. yonetimi sikayet etmeyin diyorsunuz ama is yonetime dusuyor.

bunlar tabi sadece forumun aktifligini arttiracak seyler. eski tat hicbir zaman gelmeyecek. yahu bu forumda bir donemler hack yasaklandi arkadaslar :D dusunebiliyor musunuz? hack forumunda hack yasaklandi insanlarin akliyla dalga geceer gibi. e bu alinin mehmetin sucu degil bu yonetimin sucu. yonetim hata yapti yonetim bunu kabullenecek. ve hackin yasaklanmasi sonucu tht ordusunu kaybetmis bir devlet gibi oldu saglam hackerler birakti gitti. tabi daha saglamlari daha onceden birakmisti yine yonetimdeki hatalar yuzunden veya reel hayattaki problemleri yuzunden ama tht nin cokus noktasi orasi oldu osmanli gibi cokuse gecti. sonunda hatalarini farkeditp yeniden salidiri birimi kurdular.yani artik eski ortam tabbiki olmaz geri gelmez. kurucusunun biraktigi bir platformdan bahsediyoruz. kimseyi ignelemek istemiyorum yanlis anlamayin ama gercekler acidir...

ulkedeki ekonomik kriz de etkiliyor forumu ister istemez. millet buraya mi baksin evine ekmek mi alsin. gonulluluk duygusuna cok zarar veren bir etken. uye/yonetici burada bir seyler yapacak ama cebine bir sey girmeyecek. belki ayni seyi baska bir yerde yapsa cebine para girecekti. bunu farkeden tum forumlari birakiyor zaten. ekonomik kriz forum yoneticilerinde de MECBURI olarak gonullulukten biraz feraggat ettirdi. bu forumda eskiden reklam yoktu sevgili okuyucu.

ama buna yapacak biseyyok. vergidim tavsiyeler guzel icraat ve bilgi ikilisi. bu forumu tekrar canlandirir. sonra yeni nesil (cunku yonetimin yas ortalamasi da dusuyor gordugum kadariyla) tekrar kendi arasinda samimiyet olusturacaktir forumun eski kulturu geri gelecektir ama simdilerde iste icraat onemli ve yonetime bilgili olan kisiler alinmali veya ogrenme potansiyeli olan kisiler alinmlai google ecviriciden konuyu cevirmeyle yapaya zeka anlatan kisiler degil :D

yoksa bu forumda da en buyuk rakibi gibi 'MISYON TAMAM' yazisini goruruz.

NOT: FORUM KURALLARINA AYKIRI BIR SEY YAZMADIM. KONUMUN DUZENLENMESI/SILINMESI DURUMUNDA ADMINLERE PM ATARIM.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.