Gelin 1 Dakikada Onlarca Avatar Yapalım (Resimli Anlatım)

bymumi10

Üye
16 Eyl 2006
186
3
Rize
1-Proğramı indirelim
http://www.simtel.net/product.downlo...s.php?id=62985
Bilmeniz gerekenler Temel Terim olarak;

(New):Yeni Bir Dosya bir vtw dosyası oluşturmamızı sağlar.

(Open): Daha Önce oluşturduğunuz bir vtw dosyası oluşturmamızı açmanızı sağlar.

(Save):Yaptığınız işlemi kaydeder.

(Print):Yapılan Resmi Yazdırır.

(Undo):Yapılan İşlemi geri alır.

(Start The EfecT Generator):işte bilmeniz gereken asıl yer.
Bu seçneğe tıkladınızda proğram kendı kendine avatar yapar.Tabi seçeneklerinize göre.

(Edits Hue):Yapılan Resmin Parlaklık,Çözünürlük,Red,Green, Blue Ayarları

(Enable advandaced options)Gelişmiş ayarları etkin kılar.Yazıyı döndürme çevirme vs..

(Efeckt Asistans)Proğramın yardım bolumu ingilizce olarak

(Draft standart best quality)Yapılan resim deseni ile çizgili, sdandart ve en iyi seçenkeleriyle 3 e ayrılıyor.

Bunları bilmesenizde olur.Ama öğrenmenizde tavsiye ederim hemen hemen her proğramda bu seçenekler karşınıza çıkabilir.Diğer seçeneklere geçelim.
ahoa96ljvhivl9fz5.jpg

Yapacağınız avatarın veya resmin sitilini seçtiğiniz alan.
ahoab3eyz7nn9q3oh.jpg

azı tipi kalın italik yazının ortalanması gibi seçeneklerin bulunduğu ayarlar.
ahoad7chhtjj3m0bl.jpg

Yazının üst deseni arkplan gibi ayarların yapıldıgı bölüm
ahoag36bhn3j7aqzl.jpg

Yazı şeklinin ayarlandığı bölüm
ahoaifvsjl9n1474x.jpg

Dış kenarlık ve dış desenleri seçimlerinizi yapcagınız alan.
ahoakhkgkv9te934x.jpg

Hazır 3d efekler ve gölgelendirebileceğiz seçenekler.
ahoam1durwt448t9d.jpg

Sade Gölgeler ve çeşitleri
ahoap82j81inxr40x.jpg

enarlıklar Ve çerçeveler

Son olarak "Yaptığım avatarı nasıl resim olarak kaydedeceğim" sorusuna

ahoaqlwmwbpwnxjxd.jpg

ahoat6lqvha26bkf5.jpg

Anlatımımız burada sona eryor.Yukarıdada soylemiştim.Uğraşmak istemeyen arkadaşlar için bana 3 tane avatar yeter diyen arkdaşlarımıza Buradan yardım edebilirim.Ve bu konu hakkında takılan arladaşlarımız sorunlarını bu başlıgın altına yazabiilir.

not:program demodur

ALINTIDIR

er407

Katılımcı Üye
23 Ağu 2007
298
1
KONYA
slm hocam öncelikle sağol.proğramı indirdim kurdum ilk avatarımı yaptım anlatığınız gibi kaydettim fakat avartar da ortasında TRİAL VERSİON diye bir yazı çıktı .ben bu yazıyı silemke istiyorum avatarımda çıkmasın istiyorum. bu nedir varsa lütfen çözümünü bizimle paylaşırmısınız...iyi çalışmalar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.