Getcontact İstihbarat Servislerine Bilgi Aktarıyor Olabilir!

ZoRRoKiN

Özel Üye
7 Ağu 2005
2,149
376
WORLD
Değerli Türk Hack Team Üyeleri;
Son günlerde kasıtlı olarak popüler edilmeye çalışan bu uygulamanın risklerinden bahsedeceğiz. Bu vb... uygulamalar genel olarak istihbarat servislerinin bilgi sağlamak amacıyla oluşturdukları yazılımlar olduğunu bilinmekte, ayrıca sadece rehber değil, telefonunuzdaki diğer birçok bilgiye de bu uygulamalar sayesinde ulaşmak mümkün, Bu nedenle Getcontact vb... uygulamaları kurduysanız, telefonunuzdan hemen kaldırarak, bir daha da bu tür uygulamaları kurmamanızı tavsiye ediyoruz.

İnceleme:
Getcontact adlı uygulamaya ait internet sitesini incelediğinizde, name serverlarının Markmonitor.com adlı sitenin Marka İtibar firması olduğunu görüyoruz.

Kayıt 1: Whois Lookup Captcha
Kayıt 2: Whois Lookup Captcha
Kayıt 3: Whois Lookup Captcha

İlk olarak getcontact.com adlı uygulamaya ait sitenin whois kaydına dikkat edelim, whois bilgisinin gizli olduğunu göreceksiniz. Sonrasında yönlendirilmiş olduğu dns adresleri kontrol edildiğinde, dns kaydında alan adnının " Markmonitor.com " ABD ve İngiltere merkezli bir şirkete ait olduğu gözlemlenmekte, şirketin sloganı ise " markalarınızın itibarını koruyun " anlayacağınız marka itibar sistemi. Bu tür şirketlerin nasıl çalıştığı malumunuz, bilgi ve verileri toplayarak müşterileri için kullanan şirketler. Birçok ünlü markayla çalıştığını referanslarından görmek mümkün, bunlardan bir tanesi de " Nissan ",

Ayrıca bu tür şirketlerin İstihbarat servislerine doğrudan bilgi aktardığı da bilinmekte, İngiltere ve ABD merkezli oluşu bunun bir kanıtı olsa gerek.

Saygılarımızla.
Türk Hack Team

Son düzenleme:

ercudesen

Yeni üye
23 Mar 2018
48
0
Ankara
Sayın Yetkili,

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederiz, Gerekli önlemleri tüm yakınlarıma bildireceğim.

Düşünceli davranışınız ve ilginizden dolayı sizlere minnettarız.

İyi forumlar.

Laurange

Kıdemli Üye
22 Ağu 2017
3,137
19
Bakü
Bunun gibi uygulamalara hiç güvenmiyorum.Bilgisayarlarımızı veya telefonlarımızı tamamen temizleyecek,koruyacak diye indirdiğimiz uygulamaların aslında gizlice bilgilerimizi çaldıklarını öğrendiğimizde hayal kırıklığına uğruyoruz.Bunun için her türlü uygulama indirdiğimizde dikkatli olmamız gerekmekte.Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim adminim.

'Creative

Kıdemli Üye
16 Mar 2017
3,246
89
İndirmekten Son Anda Vaz Geçmiştim Bilgilendirdiğiniz İçin Teşekkürler Adminim

Preceptinn

Katılımcı Üye
30 Tem 2016
346
0
-İnferno
Teşekkürlee favoeime almıştım indirecektim,vazgeçtim.Zorrokin hocam bu uygulama dışında bizi çevreleyen,bilgilerimizi çalan,bir çok uygulama var, gsm operatorleri vs vs.
bunların hepsini yüklemesek telefonda uygulama kalmıyor biz ne yapıcagız peki?

LuchadoR

Uzman üye
20 Eki 2012
1,355
0
~~
Zorrokin hocamızın anlattığı konu zaten doğru..
Ama şimdi bu tür uygulamalar bize başkalarında nasıl gözüktüğümüzü gösteriyor.Bu da demek oluyor daha önceden alınmış alınacaklar sadece bu uygulamalarla bize de gösterilmiş olmuyor mu zaten?Daha önceden yüklediğimiz başka uygulamalar (insta,facebook vs.)zaten bizim bilgilerimizi her saniye raporluyor ki böyle bilgileri isterlerse bize de gösteriyorlar..o yüzden uygulama yüklerken sanki biraz daha dikkatli olmalıyız...

İyi forumlar...

Son düzenleme:

MasusHacker

Katılımcı Üye
23 Mar 2018
406
0
Vegas
Teşekkürler Sayın Yetkili

Dünyada iki bilinmeyen vardır; biri Kutuplar, diğeri Türkler…

MinRuR

Üye
16 Mar 2018
71
0
Yalnızlıktan
en basidinden düşünürsek bunlar benim numaramdan yaptığına göre benimle ilgili her şeylere erişimleri var bunu da bu proram aracılığıyla gösteriyorlar. Teşekkürler başkanım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.