Gif Uzantılı Hareketli Resimler Yapmak(resimli)

oomerr

Üye
6 Ara 2006
224
0
Önce easy gif (bu linkten inmiyosa googleden arayın)
Bu program sayesinde kolay bir sekilde gif uzantılı hareketli resimler olusturabilir bunlara yazı, animasyon, efektler ekliyebilir, ebatlarinda oynamalar yaparak, sitenize koyabilir veya arkadaslariniza gönderebilirsiniz.
1.Proğramı çalıştırdığımızda karşımıza çıkan pencereden hareketli barner (Create Animated Banner) oluştur diyoruz

12vf1.jpg

2.Daha sonraki pencerede ise ilk ayar programın defult ayarı. 2. secenek resmin genişlik ve yüksekliğini ayarlar 3. secenek ise arka plan olarak resim seçmemizi sağlar. Biz defult ayarlarla ilerleyelim

28br.jpg

3.Burada 2 renk seçeneğimiz var ilk seçeneği beyz seçersek düz bir zemin rengi elde ederiz . farklı renk seçersek dokulu arka plan elde ederiz sizin hayal dünyanıza ve yaratıcılığınıza kalmış

38cx.jpg

3-a Eğer bu seçeneği işaretleyecek olursak arka plan olarak bir resim seçmemizi sağlar ve bu resmin duruş ayarlarını yapabileceğimiz alternatifleri görebiliriz

3a3qc.jpg

4.Buradan text içerisini temizleyip ileri diyoruz

50rm1.jpg

5.Ve resmi kayıt ediyoruz

55tt1.jpg

6.1- Buradan oluşan zemin katmanlarından birini siliyoruz (arada gecikme olmasın)
2- Uygun bir zemin rengi belirliyoruz wardom zemin rengi 2 derece koyu beyaz olduğu için benim tercihim bu yönde oldu
3- Rengi zemine tatbik ediyoruz
4- Buradan animasyonlu yazıyı yazabileceğimiz pencereyi açıyoruz

67qj.jpg

7.5- Buradaki seçeneği type yapıyoruz (benim tercihim bu siz farklı deneyebilirsiniz)
6- Yazının hangi katmanda gideceğini ayarlıyoruz ben ortaladım
7- Yazımızı yazıyoruz( örn:Bala Sultan Online)
8-Onaylayıp kayıt ediyoruz

89yh.jpg

9-Buradan resmin hareketini izleyebiliriz.
veeeeeeeeee mesajımızın yazdığı özel hareketli bir resim elde ettik tebrik ederim atık resmi upload edip kullanabilirsiniz. Örnek uygulamayı yaptıktan sonra proğramı kendinize yakın bulup; kullanımını, hayal ve yaratıcı gücünüzle geliştirebilirsiniz.
örnek uygulama:

as6lq.gif

alıntıdır

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.