GSM Sniffing

CoderOwl

Yeni üye
8 Haz 2016
24
0
İstanbul
[COLOR="LimeMerhaba arkadaşlar,

Öncelikle konuyu doğru yere açıp açmadığımdan emin değilim. Eğer yanlış açtıysam düzeltmenizi rica edicem.

Öncelikle belirtmek isterim ki amacım GSM frekansları ile imsi yani telefon numarası yakalamak bu çalışmaları yaparken kullandığım işletim sistemi kali linux.

Konumuza gelecek olursak. Yaklaşık olarak 4 haftadır, gsm sniffing ile uğraşıyorum. İlk olarak araştırmalarımda
rtl2832u
cihazını kullanabileceğimi gördüm(Tabi bu kaynakların çoğu ingilizce yanlış anlamışda olabilirim.). Çalışmalarıma ilk olarak radyo sinyallerini dinlemekle başladım. GQRX kullanarak radyo frekanslarını dinleyebiliyorum. Bir sonraki aşamada özel telsiz frekanslarını bulup kapsama alanı içinde ise onları da dinlemeye başladım. 800MHz - 900MHz - 1200MHz GSM frekanslarına GQRX ile gidebiliyorum. Fakat bu sinyaller FM sinyalleri gibi net bir şekilde gözükmemekte.

Yine araştırınca gördüm ki kali linux üzerinden telefon numarası yakalamak için wireshark ile sniffing yapmamız gerekiyor. Fakat airporbe kurulumu gerekli wireshark direk olarak GSM sinyallerini algılayamıyor. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?


Araştırma için kullandığım yerler:

- [URL="https://tik.lat/TQILv"] https://www.youtube.com/channel/UClg0eyJTbAZaYuz3mhwfBBQ[/URL]
- https://docs.google.com/********/d/1E_LQZ0xTs697L-0QsANQ7sDzc09QhO_7q4ue_WXezI0/pub
- https://ferrancasanovas.wordpress.com/2014/01/27/airprobe-setup/
- https://www.kali.org/news/kali-linux-software-defined-radio-support/

Yukarıdaki linklerde bu konu hakkında detaylı bilgi verilmekte fakat airprobe kurulumunda sistem veya paket versiyonlarından kaynaklanan bir problem var kurulum tam anlamıyla gerçekleşmiyor.

Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.[/COLOR]
 
Son düzenleme:

Pisique

Yeni üye
13 Ağu 2012
3
0
Üstad ben sana yardımcı olamamada. Belki sen bana yardımcı olabilirsin. Senin demene göre etraftaki cep telefonu konusmaları dinlene bilirmi cidden ?
 

excelance333

Yeni üye
12 Eyl 2008
27
0
root@bt:~#
Konuyu acan arkadasa gore dinlenebilir ayrica internete bagli olan tum cihazlar birbirlerine baglilar sonucta mantiken dogru denicem hemen dostum bende bir sonuc elde edersem yazarim sana konuyu acan arkadasta birsey bulursa bize geri donus yaparsa sevinirim
 

SwindLer06

Yeni üye
15 Eyl 2018
36
0
Telefonlarin kullandığı sinyal aralıklarını dinlersek belki olur telsiz mantığı yani
Polislerde sanırım böyle yapıyor olmali
 
Son düzenleme:
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.