GTA San Andreas'a yeni arabalar eklemek - Resimli Anlatım

f_and_y

Uzman üye
30 Eyl 2006
1,135
13
istanbul
Merhaba arkadaşlar.Birçoğunuzun bildiği gibi GTA Vice City'e "GTA Mod Installer2" ile yeni arabalar yükleyebiliyorduk.Fakat GTA San Andreas'da bu işi manuel olarak yapıyoruz.Şimdi işe koyulalım.

Önemli NOT:Bu işlemleri gerçekleştirmeden önce gta3.img ve vehicles.ide dosyanızın yedeğini alın.Sorun çıktığı zaman oyunu tekrar yüklemek zorunda kalmayın.

Öncelikle IMGTOOL 2.0 programını

http://rapidshare.com/files/12133985...ool20.zip.html

Link Çalışıyor arkadaşım rapid den dosya indirmeyi bilmiyorsan;

download ediyoruz.Şimdi de yükleyeceğimiz arabayı http://www.gta-mods.de/gtasa_cars.phpindiriyoruz.İndirdiğimiz zipli dosyaları bir dizine açıyoruz.Şimdi arabanın klasörü bi kenarda dursun onu biraz sonra kullanacağız.Sonra IMGTool programını çalıştırıyoruz.

File menüsünden Open'i seçiyoruz.Şimdi oyunun kurulu olduğu dizine gidiyoruz.Genellikle C:\Program Files\Rockstar Games\GTA San Andreas\ şeklindedir.Böyle olduğunu farz edelim.GTA San Andreas klasörünün içindeki models klasörüne giriyoruz.(Sürekli aynı kelimeleri kullanıyorum özür dilerim
82.gif
) ve gta3.img adlı dosyayı seçiyoruz ve Aç diyoruz.

Karşımıza uzun bir liste geliyor.

Command menüsünden Replace'ye tıklıyoruz.

Tekrar dosya seçmemiz için bir pencere açılıyor.Az önce zip'li dosyadan çıkarttığımız arabanın klasörüne giriyoruz(Dodge_Challenger).Klasörün içinde dff ve txd uzantılı iki dosya var.Önce sabre.dff dosyasını seçiyoruz ve Aç'a basıyoruz.(isterseniz önce diğerini de seçebilirsiniz,ben karışıklık olmasın diye böyle yaptım).Tekrar Commands menüsünden Replace'ye tıklıyoruz.Ve sabre.txd dosyasını seçiyoruz.Şimdi yeni arabamızı yükledik.Siz benim böyle uzun uzun anlatmama bakmayın.Burda tek yaptığımız şey.Orjinal sabre.dff ve sabre.txd dosyasının yerine yeni arabamızın dosyalarını koyduk.Şimdi yaptığımız işlemin kalıcı olması için Rebuild Archive ye basıyoruz ve dosyaları tekrar düzenliyor.

Şimdi de sıra geldi arabanın ayarlarına.Dodge_Challenger klasörünün içindeki New SA ReadMe.txt dosyasını açıyoruz.(Eğer ingilizceniz varsa bu aşam sizin için çocuk oyuncağıdır.)
Not defterinin içinde şöyle bir satır var

475, sabre, sabre, car, SABRE, SABRE, null, normal, 10, 0, 2ff0, -1, 0.78, 0.78, 0 bu satırı aynen kopyalayın ve C:\Program Files\Rockstar Games\GTA San Andreas\Data dizininin altındaki vehicles.ide adlı dosyayı not defteri ile açıyoruz.Yine 475 ile başlayan satırı bulup komple seçiyoruz(bu işlemi yaparken not defterinin biçim menüsünden sözcük kaydır seçeneğini pasif yapıyoruz.bunu yapma sebebimiz yazıların bir alt satıra kaymasıdır.karışıklık olmasın diye söyledim.)vehicles.ide dosyasının içindeki 475 ile başlayan satırı komple seçtikten sonra az önce kopyaladığımız 475, sabre, sabre, car, SABRE, SABRE, null, normal, 10, 0, 2ff0, -1, 0.78, 0.78, 0 satırını üzerine yapıştırıyoruz ve dosyayı kaydedip çıkıyoruz.Arabanın not defterinde(New SA ReadMe.txt)handling.cfg dosyası ile ilgili ayarlardan da bahsediyor.Ama ben bunu size anlatıp beyninizi iyice allak bullak etmek istemiyorum
82.gif
Benim anlatım tarzıma göre bu 30-40 dk lık bir iş gibi gözüküyor ama gerçektende çok basit bir uygulama.Siz aynı işlemleri farklı arabalar içinde uygulayabilirsiniz.

GTA San Andreas'ın arabaları için http://www.gta-mods.de/gtasa_cars.php Kolay gelsin

Mutlaka açıklama bekliyorum arkadaşlar işinizi görüp çıkıp gitmeyin ve elinizde ne varsa paylaşın unutmayınki bu sitenin amacı paylaşmaktır herkes alacağını alıp paylaşım yapmazsa bu sitenin hali ne olur tahmin bile edemiyorrum yani illaki bu siteye adminler moderatorler eklenti yapcak diye bir koz konusu değildir eğer elinizden hiç birşey gelmiyorsa bari paylaşan arkadaşlarımızın emeklerrine saygı du***** bir teşekkürü esirgemeyin benden bu kadar artık gerisi sizin insafiyetinize kalmış bir olaydır herkese kolay gelsin arkadaşalr...

~NaRKoZ

Yeni üye
30 Eyl 2007
1
0
Kardeş Çok Ama Çok TşkLer...Çok AradıM SeniN KadaR DetayLı AnLatıLan ßi PayLaşıM ßuLamadıM

ruslan

Yeni üye
24 Eki 2007
1
0
kardes cok sagol ama benı hep oyundan atıyondaha oyuna gırmeden cızgı yarıya gelıyor atıyor hersey denedım sıldım yenıden yukledım ama olmıyor yardım lutfen

aloska

Yeni üye
2 Ağu 2008
1
0
üüüüüüüüüüüffffffffffffffffffffff yyyyyyyyyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa yüklenmiyor ben nursahhhhhhhhhhhhhhhhhh mmmmmmmmmmmmmm

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.