GTI Racing

darkboy

Üye
16 Ara 2006
163
0
İZMİR
GTI Racing


i1.jpg


İlki 1938 yılında üretilen, neredeyse yetmiş yıllık mazisi olan "Kaplumbağa" şüphesiz ki dünyanın en sevimli arabalarından biridir. Vosvos, tosbağa gibi değişik değişik isimleri olan minik efsane 1998 yılında yeniden tasarlanıp gönülleri fethetmeye çalışsada, orijinal tosbağanın yeri bambaşkadır.

Gerçek bir otomobil kullandığımı hissediyorum!

GTI Racing Volkswagen markalı neredeyse tüm otomobilleri bünyesinde barındıran, Vosvos’tan özel üretim spor otomobillere kadar geniş bir yelpaze sunan ancak tek kelimeyle "berbat" bir oyun. VW’nin resmi lisasını taşıyan bu oyunun tek artısı sevimli Vosvos'un hatırı.

Oyun 5 farklı bölgede 70'in üzerinde etap barındırıyor. Belirli kariyer modları ile bu etapları açmanız mümkün. Çoğu yarış oyununda olduğu gibi sıfırdan başlayıp, para kazanarak ilerlemeye çalışıyoruz. Kazandığımız paralar ile araçlarımızı modifiye etmemiz de mümkün. Tabi ki NFS'de olduğu gibi detay beklemek yanlış olur. Çamurluklar, egzoz ağızları, turbo gibi modifikasyonlar ile sınırlı. Dünya çapında en çok bilinen BBS, Brembo, Zender, Elbach gibi markaların parçalarını da kullanabiliyoruz.

Görülmemiş bir dinamik sürüş eğlencesi?

Görülmemiş bir dinamik sürüş eğlencesi olarak lanse edilen oyunun en büyük eksisi zaten hakkaten görülmemiş fizik motoru. Öyle bir motor ki bu; sanki siz ilerlemiyorda yol altınızdan kayıyormuş gibi bir his veriyor. Araçların sürekli arkasının kaymasından mı bahsetsem, rakiplerin sizi sürekli sıkıştırmasından mı bahsetsem, sizi geçmek için ışınlandıklarından mı bahsetsem bilemedim. Ancak şunu söyleyebilirim ki oyunun kutusunun her bir köşesine yazılmış olan "Gerçekçilik" ile GTI Racing'in ciddi sorunları var.

Oyunun görselleri de bu yetersizliği destekler nitelikte. Başta göze hoş gelen grafikleri olsa da, detaylara inildiğinde kalitesizlik ortaya çıkıyor. Ayrıca tuhaf bir şekilde abartılarak kullanılan canlı renkler hem araçları hem de çevreyi yapaylaştırıyor. En azından araçların kaliteli tasarlanmış olması VW hayranları için iyi bir durum olarak görülebilir.

i2.jpg


Müzikler ise anında kapatılacak cinsten. Eğer bu oyunu almak gibi bir hataya düştüyseniz size sesleri kapatmanızı tavsiye edebilirim. İnanın daha fazla zevk alırsınız. Motor, lastik, çarpma gibi aklınıza gelebilecek tüm sesler açıkçası benim kulağımı tırmalamaktan öteye geçemediler.

Sadece VW ve Tosbağa hayranları ile yetmiş yıllık VW tarihini yakından görmek isteyen fanatik yarış tutkunlarına oyunu tavsiye edebilirim. Maalesef türünün en kötü oyunlarından biri. Diğer oyuncuların uzak durması dileğiyle. Esen kalın.@@NEYİM VARKİ RAP TEN GARİ@@
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.