Günlük Dua

imka123

Kıdemli Üye
28 Eki 2014
4,238
1
İstanbul
PPBkrO.png

Öncelikle Selamün Aleyküm (Selamı içten alabilirsiniz) Arkadaşlar şüphesiz herkez elbet bir gün bizde ölüp vefat ediceğiz. Her gün bir ölüm haberi duyup Allah Rahmet Etsin diyip geçiyoruz ve ya hatta Fatihada okuyoruz ama hiç bir gün, kenara çekilip bende ölüceğim şuan neyin peşindeyim ya Ecel vaktim hemen şimdi gelirse Allah'a ne hesap vericem Ahiret için ne hazırlık yaptım diye düşündünüzmü ? Eminimki çoğumuz düşünmemişizdir, Arkadaşlar hepimiz Muhakkak o Kabire giricez Hesap vericez elbette o Sıraat Köprüsünü görücez hepimiz Sıraat köprüsünü nasıl geçicez derdine kapılıcaz Ahirette 1 Duamız bizi beklesin belki bu Dua bizleri kurtarır onun için böyle bir konu paylaşmak gereği duydum...

Kimin Dua'ya ihtiyacı varsa (Dünya,Ahiret) İçin bu konunun altında gelip Dua istesin ve Dua isteyenlerede birde Tüm Mümin kardeşlerimizede dua etmesi zorunludur. Neden zorunludur diye sorarsanız; “Hem kendinin, hem de mü’min erkeklerle mü’min kadınların günahlarının bağışlanmasını dile!” (Muhammed Sûresi, 47/19) ve birde ''Sizden biriniz kendisi için istediğini kardeşi için de istemedikçe iman etmiş olmaz.'(Buhari/Kitabul İman-7)'' Buradan neyi vurguluyoruz Bir müslüman dua ettiğinde sadece kendi için değil Münin Kardeşi içinde dua etsin (daha makbuldur)

Benim Kendi Dua'mı Paylaşıyorum

Arkadaşlar ben İlahiyat fakültesi okumak istiyorum ve güzel bir Üniversiteye gitmem için dualarınıza ihtiyacım var hem Ahiretim için hemde Dünyada 1 Hadis öğretmenin peşindeyim, Kim bu duayı okuyorsa Ve kim bu konunun altında Dua istiyorsa Yarabbim Hayırlısyla dualarımızı kabul et. Sen Kerimsin,Rahmansın Şüphesizki ''Kûn feye kûn''(Sen ol de olur Allahım) Bize Uyarıcı olarak gönderdiğin Hz. Muhammed Musatafa [s.a.v] Hürmetine Yarabbim Dualarımızı makbul buyur ve tüm Ümmeti Muhammed içinde Bu duayı okuyoruz, (Sen Vâsıl Eyle Yarabbi, Sen Vâsıl Eyle Yarabbi, Sen Vâsıl Eyle Yarabbi) Amin Amin Amin.. Velhamdülillahi Rabbil Alamin El Fatiha...

Not: Emeği geçen Turk38Bjk Sonsuz Teşekkürlerimi İletiyorum.
Arkadaşlar şu konuyada bir göz atıp İmanımızı Tazeliyelim >> GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

>>> Günlük Dua İsteyen Konu Altından Devam Etsin...

658P2N.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

imka123

Kıdemli Üye
28 Eki 2014
4,238
1
İstanbul
Allah'ım şüphesiz Tok olan bir insan Aç olan birisini anlıyamaz,
Allahım sen bizi Affet Hakikatiyle Şükretmeyi nasip et ve Yarabbim
Aç Olanlara Er-Rezzak İsminle Bol Bol Rızık Ver Amin Amin Amin..

Son düzenleme:

Ruh

Adanmış Üye
10 Eyl 2015
6,465
45
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=pEvThfkfxU4[/ame]

Ruh

Adanmış Üye
10 Eyl 2015
6,465
45
Ne için yarattınsa, onun için yaşat Allah'ım...

azer07

Katılımcı Üye
13 Ara 2015
429
0
Saint-Denis
Allah'ım! Seni her türlü noksanlıklardan tenzih eder, hamdimi sana takdim ederim. Senden başka hiçbir ilah bulunmadığına şehadet ederim. Senden mağfiret diliyor ve sana tevbe ediyorum.

Ali Han

Katılımcı Üye
1 Ocak 2016
705
2
Allahım sen karda kışta aç, susus ve ev sizlere ywrdim et Allahım

azer07

Katılımcı Üye
13 Ara 2015
429
0
Saint-Denis
"Allahım! Şüphesiz ben bilerek herhangi bir şeyi şirk koşmak (eş ve ortak tanımak) tan sana sığınırım.Bilmeyerek işlemiş olduğum(şirk ve hatalarım) ın senden bağışlanmasını dilerim. Şüphesiz ki bütün gaybları (gizli şeyleri) ancak sen bilirsin."

Ruh

Adanmış Üye
10 Eyl 2015
6,465
45

----------------------------
Geçmişim için;

Estağfurullah.

Bugünüm için;

Elhamdülillah.

Yarınım için;

İnşallah.

-----------------------------

imka123

Kıdemli Üye
28 Eki 2014
4,238
1
İstanbul

----------------------------
Geçmişim için;

Estağfurullah.

Bugünüm için;

Elhamdülillah.

Yarınım için;

İnşallah.

-----------------------------

ALLAH Razı Olsun Çok Amin Velhamdülillahi Rabbil Alamin El - Fatihaa..

amim amin amim
Allah dualarımızı kabul etsin ve günahlarımızı afetsin

Allah Sizden Ve Sizin Gibilerden Razı Olsun :) :)

"Allahım! Şüphesiz ben bilerek herhangi bir şeyi şirk koşmak (eş ve ortak tanımak) tan sana sığınırım.Bilmeyerek işlemiş olduğum(şirk ve hatalarım) ın senden bağışlanmasını dilerim. Şüphesiz ki bütün gaybları (gizli şeyleri) ancak sen bilirsin."

Amin Amin Amin Allah Razı Olsunn Devamını Bekliyoruz :)

byislam

Uzman üye
28 Haz 2015
1,915
0
AYETEL KÜRSİ :
Bismillahirrahmânirrahîm.
Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te’huzühu sinetün velâ nevm, lehu mâ fissemâvâti ve ma fil’ard. Men zellezî yeşfeu indehû illâ bi’iznih, ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bi’şey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel ard, velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azîm.

Ayetel Kürsi Anlamı (Meali)
Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.
Allah ki, O’ndan başka ilah yoktur. O hayydır, kayyûmdur.
Kendisine ne uyku gelir ne de uyuklama.
Göklerde ve yerdekilerin hepsi O’nundur.
O’nun izni olmadan katında kim şefaat edebilir?
O, kullarının yaptıklarını ve yapacaklarını bilir. (Hiçbir şey O’na gizli kalmaz.)
O’nun bildirdiklerinin dışında insanlar,
O’nun ilminden hiçbir şeyi tam olarak bilemezler.
O’nun kürsüsü gökleri ve yeri içine alır, onları koruyup gözetmek kendisine zor gelmez.
O, yücedir, büyüktür.

VİDEO : [ame]https://www.youtube.com/watch?v=Jx5B00YNOAw[/ame]
YARARLIYSA NE MUTLU !

imka123

Kıdemli Üye
28 Eki 2014
4,238
1
İstanbul
Allah'ım Kuran-ı Kerim İle Yüzümüzü Aydınlat, Kuran-ı Kerim İle İmanımızı Kuvvetlendir,
Huzuruna Geldiğimizde Kötü Bir Kul Dünyada Hiç Beni Düşünmeyen Değilde, İyi Bir Kul Dünyadada
İşlerimiz Olmasına Rağmen Seni Rükredenlerin Arasına Koy Yarabbimm ( Ecmainn ) ..

azer07

Katılımcı Üye
13 Ara 2015
429
0
Saint-Denis
"Allah'ın adıyla, Allah Resulune salat ve selam olsun. Allah'ım , günahlarımı bağışla ve bana rahmet kapılarını aç."

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.