Hack Yaparken İz bırakmamak

STR-Key

Kıdemli Üye
5 Ocak 2012
3,246
48
Merhaba arkadaşlar benim bildiğim bir kaç küçük püf noktasını sizlerle paylaşmak istiyorum çoğumuz rat kullanıyoruz ama bazen istenmeyen sonuçlarla karşılaşmamız mümkün forumlarda mahkemeye verildim şikayet edildim ne yapmam gerek türünden sorular çoğalmaya başladı Peki neler yapılabilir bunları bu konu altında toplayalım herkes fikirlerini paylaşsın bizimle. Benden bir kaç tavsiye;

1. Yakalandığınızı anlarsanız ya da şüphelenirseniz server'ınızı kaldırın (Uninstall edin)
2. Log tutmayan VPN kullanın ücretlidir fakat size epey güvence sağlar
3. Tor kullanın gizliliğinizi üst seviyelere çıkaracaktır.
4. Yüksek güvenlikli mail adreslerinden satın almanızı öneririm hotmail, gmail, yahoo sizi kolayca ele verebilir. Ama ücretli yüksek güvenlik sağlayan mail adreslerinden kullanmanızı tavsiye ederim.
5. Eğer şikayet edilmişseniz hdd (Harddisk) yi sıfırlayın örnek olarak Ccleaner programını kullanabilirsiniz bilgisayara komple bir format atın herşey silinsin sonra da Ccleaner ile guttman 35 tarama ile Hdd'deki boş alanı temizle seçeneğini seçerek taratıp yok edin.
Bunu neden yapmamız gerekiyor derseniz format attıktan sonra bilgiler tekrar döndürülebilir ama hdd'ye sağlam format atar tüm diskleri siler ve dediğim gibi Guttman 35 taramayı seçerek boş alanı temizlerseniz(3 5 saat sürebilir hdd boyutuna göre değişir süresi) bilgileri geri döndürmek pek mümkün değildir. Böylelikle Bilişim suçları Harddiskinize el koysa bile boş bir hdd bulacaktır.

DeSTRoYeRS

Üye
27 Eki 2014
238
0
bu hack işlerine bende başlamayı düşünüyorum kardeşim fakat kendi hesaplarımı hackleyeceğim biliyorum çok amaçsızca ama öğrenmek için yani eğer böyle yaparsam suç sayılmıyor değilmi benim yaptığım

STR-Key

Kıdemli Üye
5 Ocak 2012
3,246
48
bu hack işlerine bende başlamayı düşünüyorum kardeşim fakat kendi hesaplarımı hackleyeceğim biliyorum çok amaçsızca ama öğrenmek için yani eğer böyle yaparsam suç sayılmıyor değilmi benim yaptığım

Aslına bakarsanız sansür edilen her hareket bir hack hareketidir. Eğer sana bunu yazmayacaksın deniliyorsa ve sen gazetede ki köşende bunu yazıyorsan sende basın hacker’ı sayılırsın. Eğer popüler müzik yapacaksın diyorlar ve sen Grup Yorum oluyorsan buda müziğin hackerısın demek oluyor.

DeSTRoYeRS

Üye
27 Eki 2014
238
0
Aslına bakarsanız sansür edilen her hareket bir hack hareketidir. Eğer sana bunu yazmayacaksın deniliyorsa ve sen gazetede ki köşende bunu yazıyorsan sende basın hacker’ı sayılırsın. Eğer popüler müzik yapacaksın diyorlar ve sen Grup Yorum oluyorsan buda müziğin hackerısın demek oluyor.

anladım kardeşim :)

Radiologist

Yeni üye
8 May 2014
34
0
@STR-Key;

Konu için teşekkür ederim. ücretli mail ve vpn almak için önerebileceğiniz bir şirket var mı?

IKANTUTAR

Uzman üye
23 Şub 2013
1,199
6
fransa

şirine candır anladın sen onu .')

akalem

Katılımcı Üye
4 Eyl 2011
298
0
C:/Windows/System
bence hepinizin fikirleri çok şaçma! hemde tam bir fiyasko. THT neden böyle oldu zamanında az operasyon yapmıyorduk az idik lakin sağlamdık

harykont

Yeni üye
10 Tem 2009
17
0
Mantıklı şeylerden bahsediyorsun her şey çok doğru ama böyle bir konuya girdiysen kaynak vermeni inan herkes çok ister vpn hangi siteden alınırsa güvenli olur bu yüksek güvenlikli mailleri ben bilmiyordum mesela bunlar nasıl bulunur nasıl alınır bunları da kaynak olarak önerebileceğin bir yer varsa çok sevinirim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.