Hackerlar ‘3D Secure’ güvenlik yöntemini atlatıyor

BörüHan

Basın&Medya Ekibi Deneyimli
13 Ocak 2018
922
30
TuranEller
Hackerlar ‘3D Secure’ güvenlik yöntemini atlatıyorKötü Niyetli Hackerlar, ödeme sistemlerinde kullanılan güvenlik yöntemi ‘3D Secure’ seçeneğini atlatıyor ve bunun için dokümantasyon hazırlıyorlar.

Hackerlar, kredi ve banka kartlarıyla yapılan alışverişlerde kullanılan 3D Secure yöntemini atlatmak için sosyal mühendislik kullanıyorlar.

Bu sistemde yapılan alışverişlerde bankadan kod belirlenip SMS yada mobil bankacılık tarafından gönderilen güvenlik kodlarıyla alışveriş tamamlanıyor.Hackerlar 3D Secure yöntemini atlatmak için hedef alınan kişinin adı soyadı, telefon numarası, e-posta, adres, anne kızlık soyadı, kimlik numarası gibi bilgileri topluyor.Bu bilgilere sahip olan kötü niyetli hacker kişiyi taklit ederek banka müşteri hizmetlerini arıyor bankacılık parolasını unuttuğunu değiştirmek istediğini söylüyor,yasal bilgilerin kendisinde olması işini kolaylaştırıyor.

Bu yöntemi; kötü niyetli hackerler aynı şekilde sim kart değiştirmek içinde kullanıyor.Değişen simkart ile bankacılık uygulamaları bir başka cihazada tanımlanabiliyor.Bankaların sim kart değişikliğinde sim kartlara bloke koymaları bu yüzden.

Dikkati elden bırakmamızın gerektiğini hatırlatalım...

 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.