Hackerlar Nasıl Kendini Anonim Hale Getiriyor ?

Howert

Katılımcı Üye
15 Mar 2022
561
216
root@Howert
Ha birde burada sadece tails e laf atmak suç olur.Burada tor ağından ziyade çocuğun başka birşeyden dolayı yakalandığını düşünüyorum.Çünkü tor ağı öyle basite kaçılacak bir ağ değildir.Başka bir ihtimal de çocuk trol geçiyor olabilir.
Bence küçük yaşta adam akıllı bir forum hackleyip yakalanmak zor değil

execnone

Katılımcı Üye
19 Tem 2022
352
172
Ha birde burada sadece tails e laf atmak suç olur.Burada tor ağından ziyade çocuğun başka birşeyden dolayı yakalandığını düşünüyorum.Çünkü tor ağı öyle basite kaçılacak bir ağ değildir.Başka bir ihtimal de çocuk trol geçiyor olabilir.
evet dediğin bir yandan doğru aslında. tails'ın yapabileceği başka birşey yok zaten tor onu ele vermemiş ISS ele vermiş. Ancak yinede whonix kullansaydı şu çift katman sayesinde kurtarırdı diye düşünüyorum.

Çakır.

Katılımcı Üye
27 Haz 2021
396
371
Hiçbir korunma yöntemi kullanmadım ve size mağaradan yazıyorum galiba beni arıyorlar.

Alcatraz0657

Katılımcı Üye
14 May 2020
284
80
sanal makine kullanıyorum diyen arkadaşlar neden sanal makineyi daha güvenli buluyor? herhangi birinin sanal makineye bağlanabileceğine dair bir yazı okumuştum, bunun yerine liveboot usb daha iyi değil mi?

UNFRGVN

Yeni üye
14 Tem 2022
20
8
Ortak alanlardaki wifi hizmetlerini kullanmak, aklıma başka %100'lük anonimlik gelmiyor, mac adresini değiştir, ortak alandan tails vur, mis gibi işini yap çık. Ek olarak tails usb live olsun. hadi bakim bul bulabilirsen

'pump

Hunter
9 Ara 2022
1,380
2,969
Ağ Kablolarında Geziyor
Öncelikle merhabalar, okuduğuma göre vpn şirketlerinin %90ı log kayıdı alıyor ve size %100 anonim olma şansı sunmıyor benim sorum şu profesyonel hackerlar nasıl kendini anonim yapabiliyo veya yakalanmıyo bunu merak ediyorum şimdiden teşekkür ederim.
Öncelikle yasal olarak anlatıcam bildiğim kadarıyla %100 bilgili değilim bende bilgi paylaştıkça çoğalır derler :)
Kardeşim afedersin ama sanalsunucuyu at çöpe gitsin çünkü çorap söküğü olayı pc ye varıyor.
bunun için en mantıklısı usb
usb'nin içine benim tercihim
Tails olucak çünkü herşeyi tor ağı üzerinden geçiriyor. Tor ağınıda biliyorsun diye açıklama yapmıyorum.
Ve sonrasında Win10 kurup içine vds kuruyoruz. Vds yi nerden aldığımıza dikkat edelim
Sonra onun için whonix
whonix'in içine vds kurup ordan sanallastirici ile tekrar win10 kuruyoruz. :)

Letaniss

Üye
5 Kas 2022
226
86
Unknown
Kendi yazılımlarını yaparsan python golang vb. gizli kalmayla ilgili bazı şeyleri öğrenirsen neden olmasın?

ankamurat

Katılımcı Üye
24 Eyl 2022
453
186
┌─(root@ankamurat)
%100 gizlilik diye bir şey söz konusu değildir hükümet isterse herkesi bulur vpnlerin nerdeyse hepsi log tutuyor doğrudur tavsiyem nord vpn yada vpnbook ikiside iş görür işlerini asla kendi ana bilgisiyarından yapma sanal makine yada kurban bilgisiyarı üzerinden yap ne olur ne olmaz diyede evde yapma başka bir adreste işini hallet :) kimseye de güvenme herkesede ben bu nick'li kişiyim deme Real olsa bile bilmezlik ayağına yat en son şüphe çekicek kişi ol her zaman aptal rolünü oyna hiç bir zaman herşeyi biliyormuş gibi davranma inan bana birşey olsa ilk senden bilirler o yüzden bilmez ayağına yat her zaman bu şekilde gizlilik sağlanmış olur vb vb vb
bende kali hdd üzerine kurulu sizce güvenli değil mi

George Krieger

Katılımcı Üye
8 Şub 2022
461
122
anonimlikle alakalı eskiden baya araştırma yapmıştım, ve şöyle kanıya vardım; kendi wifini kullanmamalısın, başka bir yerin ağından işini görmelisin, kendi bilgisayarınla bile değil harici diskin içine kurduğun sistemle, işleme başlamadan Mac adresini değiştirmelisin ve işini bitirdikten sonrada, sonra harici diske bir kaç defa format atmalısın, ve başka ağa bağlanırken etrafındakilerin dikkatini çekmemelisin(kamera vsvs). tabii bunlar bir kaç sene önce araştırdığım ortalama anonimlik sistemi, aslında bunuda bu forumda okumuştum. cümleleri biraz karmaşık yazdım kusura bakma.
bu arada illagale bulaşmanı tavsiye etmem.

darksideofwww

Katılımcı Üye
28 Tem 2022
912
514
dsowww
anonimlikle alakalı eskiden baya araştırma yapmıştım, ve şöyle kanıya vardım; kendi wifini kullanmamalısın, başka bir yerin ağından işini görmelisin, kendi bilgisayarınla bile değil harici diskin içine kurduğun sistemle, işleme başlamadan Mac adresini değiştirmelisin ve işini bitirdikten sonrada, sonra harici diske bir kaç defa format atmalısın, ve başka ağa bağlanırken etrafındakilerin dikkatini çekmemelisin(kamera vsvs). tabii bunlar bir kaç sene önce araştırdığım ortalama anonimlik sistemi, aslında bunuda bu forumda okumuştum. cümleleri biraz karmaşık yazdım kusura bakma.
bu arada illagale bulaşmanı tavsiye etmem.
Birkaç defa format at ne demek dostum? Böyle bir Dünya yok.. Mr. Robot'ta falan mı sandınız kendinizi, yakalanma ihtimalinin hat safhada olduğu durumlarda format atılır veya veriler yok edilir yani birkaç defa format atmak diye bir şey yok, şunu da söyleyeyim kimse sizin 1 2 indexinizle veya 1 2 siteden çektiğiniz dataları umuramaz..
Yazayım burayı da boş yere triplere girmeyin diye. Ama sakın insanlara veya şirketlere boş yere zarar verip suç işlemeyin paket olursunuz benden söylemesi :)

sefilbilo23

Kıdemli Üye
3 Tem 2021
2,217
894
22
Öncelikle merhabalar, okuduğuma göre vpn şirketlerinin %90ı log kayıdı alıyor ve size %100 anonim olma şansı sunmıyor benim sorum şu profesyonel hackerlar nasıl kendini anonim yapabiliyo veya yakalanmıyo bunu merak ediyorum şimdiden teşekkür ederim.
bazıların yorumları tor ve başka türlü anonim olursun gibi cümleleri duydum öncelikle %100 anonim yok %99 anonim var ve bu %99 anonim de kendi yazdığı programlar ve hack yöntemidir şimdi sa gercek bi anonim nasıl olunur onu sizlerle pyalaşcağım

öncelikle kırılmış bi wifi bulun

dns değiştirin

yerinizi değiştirin

alfa 5g adaptör alın

sinyal kesici alın

kurban bulun

( öncelikle iban bulun kötü nihyetliseniz )

ad soy ad mac adres sahte olsun

kameralı olduğu bölgelerde uzak durun

darksideofwww

Katılımcı Üye
28 Tem 2022
912
514
dsowww
bazıların yorumları tor ve başka türlü anonim olursun gibi cümleleri duydum öncelikle %100 anonim yok %99 anonim var ve bu %99 anonim de kendi yazdığı programlar ve hack yöntemidir şimdi sa gercek bi anonim nasıl olunur onu sizlerle pyalaşcağım

öncelikle kırılmış bi wifi bulun

dns değiştirin

yerinizi değiştirin

alfa 5g adaptör alın

sinyal kesici alın

kurban bulun

( öncelikle iban bulun kötü nihyetliseniz )

ad soy ad mac adres sahte olsun

kameralı olduğu bölgelerde uzak durun
Birazcık fazla mı sanki :) bu yöntemleri uygulamamız gerekmesi için has suçlu olmak gerek aklıma Watch Dogs oyunu geldi siz böyle anlatınca..

Ve evet tor tamamen anonim değil

George Krieger

Katılımcı Üye
8 Şub 2022
461
122
Birkaç defa format at ne demek dostum? Böyle bir Dünya yok.. Mr. Robot'ta falan mı sandınız kendinizi, yakalanma ihtimalinin hat safhada olduğu durumlarda format atılır veya veriler yok edilir yani birkaç defa format atmak diye bir şey yok, şunu da söyleyeyim kimse sizin 1 2 indexinizle veya 1 2 siteden çektiğiniz dataları umuramaz..
Yazayım burayı da boş yere triplere girmeyin diye. Ama sakın insanlara veya şirketlere boş yere zarar verip suç işlemeyin paket olursunuz benden söylemesi :)
kanka yanlış anladın büyük ihtimalle.. harici diske kurulu sistemi formatlaması gerektiğini söyledim yani misal flash ise flashtaki verileri silmesi lazım dedim, işi garantiye alamak için. boş yere triplerede girmedim, arakadşı bilgilendirmek için yazı yazdım(bilgilenmesi için! herhangi bir yere zarar vermesi için degil, zaten son cümlede belirttim.) bu dönemde kimsenin İndex basmak gibi şeylerle uğraşmıyacağını düşünüyorum, index basmaya göre değil büyük işler ve büyük insanlara yönelik tavsiye verdim.

darksideofwww

Katılımcı Üye
28 Tem 2022
912
514
dsowww
kanka yanlış anladın büyük ihtimalle.. harici diske kurulu sistemi formatlaması gerektiğini söyledim yani misal flash ise flashtaki verileri silmesi lazım dedim, işi garantiye alamak için. boş yere triplerede girmedim, arakadşı bilgilendirmek için yazı yazdım(bilgilenmesi için! herhangi bir yere zarar vermesi için degil, zaten son cümlede belirttim.) bu dönemde kimsenin İndex basmak gibi şeylerle uğraşmıyacağını düşünüyorum, index basmaya göre değil büyük işler ve büyük insanlara yönelik tavsiye verdim.
Yok hepsini size değil diğerlerine de atıfen yazdım senin üzerine alınman gereken yer harddisk kısmı :)

kerem000

Yeni üye
12 Ağu 2008
16
7
yorumlar inanılmaz yok sanal makine yok tor yok bişey hahaha arkadaslar internette gizlilik diye birsey yok hukumet veya devlet sizi bulmak isterse bulur, gidip üç bes çer çöp sayfasına dump edip anonim olmanıza da gerek yok acıkcası film senaryolarına cok aldanmayın derim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.