Hackerlar Telegramı Da İşgal Etti!

'Aspect

Özel Üye
29 Şub 2020
1,424
1,580
Instagram
Hackerlar Telegram'ı Da İşgal Etti!

Hackerlar web tabanlı kötü amaçlı yazılım yönetimini daha kolay yapabildiklerinden ve uçtan uca şifreli olduğu için Telegram kullanıyorlar. Siber güvenlik şirketi Check Point'te çalışan, Malware analisti Omer Hofman'ın açıkladığına göre hackerlar saldırıları için komut ve denetim sistemi olarak Telegram'ı kullanıyor. Ayrıca hackerların sadece Telegram'ı değil yasal bulut hizmetlerine de geçiş yaptığı anlaşıldı.

Omer Hofman'ın analizlerine göre Telegram ilk kez 2017’de Masad virüsünün operatörleri tarafından kötü amaçlı bir sunucu olarak kullanılmış.

Omer Hofman, “Telegram’ın kötü amaçlı dosyaları dağıtmak için veya uzaktan kontrol edilen kötü amaçlı yazılımlar için bir yönetim kanalı olarak kullanılabileceği göz önüne alındığında, bu platformu kullanarak kötü niyetli kodları yayma yöntemlerinin gelecekte de geliştirilmeye devam edeceğini tahmin ediyoruz” dedi. Bu gelecekte de böyle olayların devam edebileceğinin anlamı.

Sizce Telegram Buna Bir Önlem Alabilecek Mi?
#Kaynak Check Point​

Son düzenleme:

deepdead00

Üye
21 Nis 2021
187
10

Güzel bir konu olmuş ellerinize sağlık.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Wilmers

Üye
26 Ara 2015
72
18
Ötüken
Benim düşünceme göre: Telegram uygulaması bulut depolamayı oluştururken bunları göz önünde bulundurduklarını düşünüyorum, önlem alacaklarını zannetmiyorum. Konunuzu beğendim, elinize sağlık.

EX

Moderatör
29 Mar 2020
1,837
1,206
Güzel bir konu paylaşımı. Haliyle biz kullanıcılarında telegramı gizliliği ile bildiği aşikar.

'Aspect

Özel Üye
29 Şub 2020
1,424
1,580
Instagram
Herkese teşekkür ederim :))

Benim düşünceme göre: Telegram uygulaması bulut depolamayı oluştururken bunları göz önünde bulundurduklarını düşünüyorum, önlem alacaklarını zannetmiyorum. Konunuzu beğendim, elinize sağlık.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi olabilir :)

Güzel bir konu paylaşımı. Haliyle biz kullanıcılarında telegramı gizliliği ile bildiği aşikar.

Teşekkür ederim hocam. Dediğiniz gibi Telegram gizliliği önemsediği bilinen iletişim uygulamalarından. Tabi bu da böyle kötü sonuçlar doğurabiliyor...

Son düzenleme:

KΛRΛ

Uzman üye
26 Mar 2018
1,233
202
Öyle demeyin forumda "hacker" olmak isteyen arkadaşlar darılır :kahkaha

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.