HackShield Hatasına Çözüm

TURKSTFN

Yaşayan Forum Efsanesi
4 Nis 2013
23,261
0
Bir çok kişinin son günlerde almış olduğu hata olan HackShield hatası oyuna girememelerine sebep oluyor. Aslında bu durum basit nedenler yüzünden ortaya çıkıyor bazı bilgisayarlarda. Sorunları ise "Administrator" yani "Yönetici" oturumundan izin almayıp oyunu açmaya çalıştıklarından oluyor. Bunun yapmanız gereken


Windows 7 Basic, Premium, Professional, Ultimate için;


Yönetici olan oturumun şifresini istediği durumlarda yazıp girmek, istemediği durumlarda PointBlank.exe dosyasına sağ tıklayarak Yönetici olarak çalıştır butonuna basıp oyunu açmaktır. Herhangi bir hata aldığınız takdirde oyunu silip (ProgramFiles\Nfinitygames dosyası dahil) en son sürümünü indirin ( Link ). Bilgisayarınızı kapatıp yeniden açın ve Yönetici oturumuna giriniz. İndirdiğiniz setup.exe dosyasını açıp oyunu yeniden kurunuz. Sorununuz düzelmiş olacaktır.


Windows Xp için;


Bilgisayarınızdaki PointBlank'i kaldırınız. (ProgramFiles\Nfinitygames dosyası dahil) Bilgisayarınızı kapatıp yeniden açınız. Oturum seçme bölümüne geldiğiniz zaman iki kez Alt+TAB yapınız. Karşınıza çıkan ekranda ki kullanıcı adını Administrator, şifresini de sizin koyduğunuz şifreyi (eğer koymadıysanız boş bırakın) yazarak giriş yapınız. Oyunun en son sürümünü indiriniz.( Link ) İndirdiğiniz setup.exe dosyasına sağ tıklayarak Yönetici olarak çalıştır seçeneğini seçiniz ve oyunu kurunuz. Güncellemeleri doğru bir şekilde yaptıktan sonra sorununuz düzelmiş olacaktır.


__________________________________________________ ___________________


Windows XP ve Windows 7 içinde geçerli olan bir çözümü daha deneyebilirsiniz;


Başlat->Çalıştır(Windows7'de arama çubuğu)->cmd yazıp entera basıyoruz.


Açılan siyah pencereye aşağıdaki parametreyi girdikten sonra enterlayıp onaylıyoruz;


ipconfig /flushdns


Pencereyi kapatıp tekrardan oyunu açmayı deneyin lütfen.


__________________________________________________ _____________________


Eğer bilgisayarınızda My LockBox veya herhangi bir dosya saklama programı kullanıyorsanız, PointBlank'e girişinizi etkiler. Çünkü hile koruması olarak algılanır. Programı kaldırdıktan sonra giriş yapabilirsiniz.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.