Hangi yazılım dili ile başlamalıyım?

Feqtico

Katılımcı Üye
24 Haz 2020
625
130
Merhaba,

Öğrenmen gereken yazılım dili alanına göre değişir ama Python ile giriş yapabilirsin.

İyi Forumlar :)

Starzz

Üye
21 Haz 2015
238
58
Bana göre daha kolay python çok karışık gibi geliyor bana sadece bendemi öyle oluyor bilmiyorum :D
Bence sana kolay gelmesinden değil, yeterli bilgiye sahip değilsin.

Örnek kullanıcıdan bir veri alıp ekrana yazdıran kodu hem Java'da hemde Python'da yazalım;

--JAVA
Java:
class HelloWorld {
  public static void main(String[] args) {
    Scanner myObj = new Scanner(System.in);  // Create a Scanner object
    System.out.println("Veri giriniz");

String data= myObj.nextLine();  // Read user input
    System.out.println("Girdiğiniz veri : " + data);  // Output user input
  }
}

--PYTHON
Python:
input = input('Veri giriniz:')
print('Girdiğiniz veri:', input)

X-Code

Uzman üye
19 Mar 2019
1,855
335
Localhost
Merhaba;

Genelde herkes python ile baslanilmasini uygun görür lakin işin aslı her bir yazılım dilinin işlevi, kullanıldığı alan farklıdır. Siz kendinize "ben ne amaçla yazılım dili öğrenmek istiyorum?" diye sorup cevabınıza göre hangi dille başlayacağınızı seçmeniz gerekir. Bu söylediklerim hakkında daha detaylı bilgiye şu konular ile ulaşabilirsiniz;

İyi Forumlar..

By_ Scremente

Uzman üye
8 Nis 2012
1,558
70
Biliyorum. Orda denesin sıkılırsa hiç bulaşmasın. Nasıl olsa benzerler hmtlden sıkılan yazılım dilini nasıl öğrensin

vatansevdalısı12

Katılımcı Üye
17 Tem 2021
310
115
html ile kendini dene baktın olmuyor yakından yolu bırak bulaşma bile :D
yok hocam htmli seviyorum ya.

Merhaba;

Genelde herkes python ile baslanilmasini uygun görür lakin işin aslı her bir yazılım dilinin işlevi, kullanıldığı alan farklıdır. Siz kendinize "ben ne amaçla yazılım dili öğrenmek istiyorum?" diye sorup cevabınıza göre hangi dille başlayacağınızı seçmeniz gerekir. Bu söylediklerim hakkında daha detaylı bilgiye şu konular ile ulaşabilirsiniz;

İyi Forumlar..
teşekkürler.

saezmee

Üye
18 May 2021
237
85
Hakkari
Öncelikle Selamın Aleyküm

Python ile Masaüstü program geliştirceksen PYQt4 ve t5 öneririm

şuan çoğu hack araçları python üzerinden yapıldığı için sana python ile başlamamın tavsiye ederim.

vatansevdalısı12

Katılımcı Üye
17 Tem 2021
310
115
Öncelikle Selamın Aleyküm

Python ile Masaüstü program geliştirceksen PYQt4 ve t5 öneririm

şuan çoğu hack araçları python üzerinden yapıldığı için sana python ile başlamamın tavsiye ederim.
Öncelikle Aleykümselam. önerin için teşekkürler. O zaman gerçekten python ile başlıyorum.

ѕeleɴια

Kıdemli Üye
18 May 2018
2,620
904
ZYZZ
Neyle uğraştığına bağlı ama hangi yazılımcıya sorsam geleceğe yönelik en iyi dillerin ASP, c# .net dillerinin olduğunu söylüyorlar.
Html,Css,Sass,Flexbox,Bootstrap,Javascript,Angular,JQuery,Asp.Net Mvc&Core Mvc bu yolu izleyebilirsin.
Temel HTML CSS JAVASCRİPT ve kütüphanelerini öğrendikten sonra backend olarak .net dillerine ağırlık verirsin. Bunlar çok tercih ediliyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.