Hard Disk Sentiel ile Harddiski Tanıyalım[Resimli Anlatım]

RageUnseen

Adanmış Üye
29 Ağu 2015
6,878
240
İstanbul

hard-disk-sentinel-professional-vlqh0.png

- İlk olarak kurulum başında kullanmak istediğimiz dili seçiyoruz.

- Önümüze çıkan bir takım uyarı penceresi var bunu okuyup "Sonraki" diyoruz.

- Karşımıza çıkan Lisans Anlaşmasını kabul ediyoruz.

- Programı istediğimiz bir disk'e kuruyoruz ben C Diskini seçiyorum. Daha sonra "Sonraki" diyoruz.

- Bu pençere de yüklediğimiz uygulamanın kısayolunu nereye yüklemek istediğimizi soruyor, seçip "Sonraki" diyoruz.

- Bir üstte ki kısayolları seçmemiz için iki seçenek var burada ikisinden birini ya da ikisini de seçip "Sonraki" diyoruz.

- En son pencere yaptığımız işlemlerin özeti oluyor "Kur" diyoruz.

- Kurulum penceresini sonlandırmak için "Bitti" diyip buradan programın kullanımına geçiyoruz.

- Programı açtığımız da karşımıza çıkan ilk ekran "Lisans Sözleşmesi" var ise key'i buraya giriyoruz,yoksa kapat diyip
uygulamaya yönleniyoruz.

- İlk penceremiz olan "Genel Bakış" olan bölüm de diskimizin performansınız ve kalan ömrünü öğreniyoruz.Gördüğünüz üzere benim diskimin sağlığı oldukça kötü yeni bir tane almam gerekli :) Burada ek olarak tahmini
ömrünün kalan süresini de gösteriyor.

- İkinci olan "Sıcaklık" penceresi diskimizin gün için de yaşadığı sıcaklık bölümlerini görebiliriz max ve min. olansıcaklıkları, saat başına çıkan sıcaklık derecelerini.

- Üçüncü penceremiz olan "S.M.A.R.T" bölümün de diskimiz hakkında derinsel bilgileri edinebiliriz.

- Dördüncü penceremiz olan "Bilgi" penceresin de ise harddiskimizin sürümünü,ismini ve sahip olduğu GB değerini görebiliriz.

- Beşinci penceremiz de ise "Disk Performans" bölümü bizi karşılamakta,burada diskimizin aktarım hızını, veri okuma hızını,gün için de yazılan ortalama veri okumasını görebiliriz.

- Sol üst taraf da bulunan beşinci buton da bulunan "Rastgele Arama Testi" bölümü olan yere tıklıyoruz,burada ki test
hardiskimizin Mili saniye içinde harddiskin veri aktarımı esnasında ulaştığı sıcaklık derecelerini görebiliriz.

- Sağ taraf da bulunan "Testi Başlat" butonuna tıklıyoruz ve gördüğünüz gibi test aşamasın da yapılan işlemlerin milisaniye hızlarını ve sıcaklık durumunu bu şekil de anbean görebiliriz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.