Hayaliniz'deki Meslek Nedir?

Rold

Üye
3 Ara 2022
77
32

Merhabalar Dostlar;
Hayaliniz'deki Meslek Nedir?
Ve Neden Bu Meslek :)

Benimki : Yazılım Mühendisliği

Onlar ; Görünmeyen Kahramanlar...

S.A.B.E.R!/

Basın&Medya Ekibi Deneyimli
14 Mar 2017
4,168
564
26
Sakarya
Köy veya kasabada çay ocağı veya kahvehane işletmek
İlk başladığım iş bu askıcı olarak yapardım sonra ocakçı ve askıcı oldum çeşitli yerlerde inşallah bende bir yer açarım ilerleyen zamanlarda

9 Ağu 2022
78
61
Merhaba, bizim zamanımızda (1965 ler de) meslek hayali diye bir durum yoktu. Evine en yakın, kısa zamanda nasıl en çok para kazanırım düşüncesi vardı. Ayrıca üniversiteler kendileri sınav yapardı. Ben sadece Istanbul Üniversitesi için sınava girebilmiştim(sınavı en düşük ücretlisiydi) 6 tercih yapmıştım. 3 tercihim olan Diş Hekimliğini 1970 bitirdim. Çok para kazandım mı? HAYIR. Ama çok şükür hayatımızı idame ettirdik çocukları büyüttük hepsine üniversite okuttuk kendi ayakları üstüne bıraktık. Emekli olmama rağmen halen çalışmaktayım(danışman olarak).

Rold

Üye
3 Ara 2022
77
32
Köy veya kasabada çay ocağı veya kahvehane işletmek
İlk başladığım iş bu askıcı olarak yapardım sonra ocakçı ve askıcı oldum çeşitli yerlerde inşallah bende bir yer açarım ilerleyen zamanlarda

İnşAllah Hocam Allah kolaylık versin. :)

Onlar ; Gerçek Kâhramanlar...

tekel bayi işletmesi
İnşAllah Olursunuz. :)

Merhaba, bizim zamanımızda (1965 ler de) meslek hayali diye bir durum yoktu. Evine en yakın, kısa zamanda nasıl en çok para kazanırım düşüncesi vardı. Ayrıca üniversiteler kendileri sınav yapardı. Ben sadece Istanbul Üniversitesi için sınava girebilmiştim(sınavı en düşük ücretlisiydi) 6 tercih yapmıştım. 3 tercihim olan Diş Hekimliğini 1970 bitirdim. Çok para kazandım mı? HAYIR. Ama çok şükür hayatımızı idame ettirdik çocukları büyüttük hepsine üniversite okuttuk kendi ayakları üstüne bıraktık. Emekli olmama rağmen halen çalışmaktayım(danışman olarak).
Hocam Allah sabır versin anladığım kadarıyla babasınız ve çok iyi babasınız yüzünüz daima gülsün. :)

Anladım Hocam. :)

siber güvenlik olmak
Allah'ın izniyle diyelim İnşAllah olursunuz. :)

Yazılım Mühendisi olmak
Allah'ın izniyle olursunuz İnşAllah. :)

Keskin nişancı olmak:D

Benimde eski düşüncem oydu fakat değiştirdim Allah yardımcın olsun İnşAllah olursunuz. :)

Solkay2002

Üye
23 Tem 2020
77
52
Türk Hava Kuvvetleri
Türk Hava Kuvvetlerinde F-16 Pilotu Olmak En Büyük Hayallerimden Birisi
Çocukluğumdan beri havacılığa hep meraklıydım Teknofest felan derken iş daha derinleşti uçaklara dahada çok meraklanmaya başladım.
Şimdi Bunun İçin Yapabildiğim Kadarıyla Hava Harp Okuluna Hazırlanıyorum :)
ptzg411.jpg

d4moo96.jpg

🇹🇷 𐱅𐰇𐰼𐰰 🇹🇷
''Bize Kefen Biçtiler Ölümleri Feci Oldu''
57.Alay Kulübü | TUAF

9 Ağu 2022
78
61

Solkay2002

Merhaba, öncelikle kutlarım. Çok zor bir meslek seçmektesiniz. Bu önerilere pek bakan olmaz ama siz yine de beni dinleyin.1-Alkol ve tütün kullanıyorsanız hemen terk edin. 2-Düzenli spor yapın (özellikle nefes açıcı kondüsyon) 3-Sağlığınıza, yemenize içmenize çok dikkat edin. 4-Kendinizi şimdiden bir uyku düzenine alıştırınız ve disipline ediniz. Tabii derslere özellikle de matematik, fizik ve Türkçe ye ağırlık veriniz.(zira bu dersler yüksek puan getirir) Sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.