hedef site hacklemek Hakkında

alfax2f

Yeni üye
11 Haz 2019
45
0
merhabalar,
ben seçtiğim hedef siteleri nasıl hackleyebilirim
o site üzerinde neler yapmam gerekir?

Moderatör tarafında düzenlendi:

THROOT

Kıdemli Üye
18 Mar 2018
2,478
31
NEREYE
Cevap: hedef site hack?

Bunları yapman için sitenin hangi dille kodlanmış olduğunu bilmen gerek açık varsa açığı bulmam lazım port la sızmayı deniyebilirsiniz eğer site woordpress ise Brute force deniyebilirsiniz

alfax2f

Yeni üye
11 Haz 2019
45
0
Cevap: hedef site hack?

hedefim wordpress mesela ve kullandigi bir plugin var onda acik yok hemde brute force yaparken 4.sifreyi denetirken ban atti baska neler yapabilirim

S1NYOR

Uzman üye
22 Haz 2015
1,826
20
Baltimore
Cevap: hedef site hacklemek Hk.

Öcelikle dorklara çalıs etkili dork nasıl yazılır öğren ardından sql açığının üstünde dur ordan çok ekmek yersin script açıklarıda var xss bakabilirsin lfi rfi deneyebilirsin brute force yapmanı tavsiye etmem artık eskisi kadar site düsmüyor linux öğrenip ****sploit ile sızma işlemleri yapabilirsin

co admir

Uzman üye
8 Nis 2013
1,953
8

Hedef site açık tarama programları bulunmaktadır.Acunetix ya da Burp Suite deneyerek bulabilirsiniz.
Sayfanın joomla wordpress php asp html drupal aspx hangi türde yazılmışsa sayfa dilini öğrenerek bulabilirsiniz.Sitelerde xss sql rfi lfi xpath xee rce gibi açıkları tarayabilirizsiniz.örnek veriyorum php version 2.1v yazilmis ya da powered by drupal v2 tarzında ise ona göre googleda arata bilirsiniz.

GenZ

Uzman üye
5 Haz 2015
1,916
13

Açıklarını Taratmanız Gerekmekte, Bazı siteler Windows işletim sistemli oluyor, Port açığı var isede Uzak Masaüstü Açığını kullanarak bağlana bilirsiniz.

Acunetix | Açık Tarama Proğramı.
Safe3 | Açık Tarama Proğramı.
Advanced Port Scanner | Windows İşletim Sistemleri için İP-PORT Tarama Proğramı.
XbjXAk.png

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.