Hepsi Gercek..!!!

ShadowOfDeath

Katılımcı Üye
3 Ocak 2006
853
7
Bunların Hepsi Gerçek!

*Biliyor musunuz,

-bu yil lise1. sinifta okuma yazma bilmeyen bir ögrenci var.

-bir ögrenci okula "satir" getirmekten uzaklastirma cezasi aldi.

-iki hafta önce okulun önünde çikan bir kavgada bir ögrencimin boynu döner biçagi ile kesildi; 28 dikis atildi. (Çok sükür sah damarina gelmedi)

-bu çevrede kimse kisin aksam besten sonra sokakta yalniz yürümüyor.

-geçtigimiz hafta, bebek bekleyen müdür yardımcımız bir ögrenci tarafindan karni tekmelenmekle tehdit edildi.

-disaridan elini kolunu sallaya sallaya giren bir adam, kendisini disari çikarmaya çalisan kat nöbetçisi bayan ögretmeni biçakla tehdit etti.

-derste ****nti yarattigi için ögretmeni tarafindan cezalandirilan ögrencinin asiret olan ailesi okulu basti.

-bir ögretmenimiz sinifta biraktigi ögrenciden tehdit telefonlari aldi.

-ögrencilerimizin %86'si sigara içiyor.

-ögrencilerimizin %42'si hap kullaniyor.

-okulun etrafinda hap satanlari, okulun içinde hap kullananlari polis biliyor.

-ögrencilerimizin %23'ü ensest iliski magduru.

-geçtigimiz yil bir kiz ögrencimizin babasi çocugundan(ögrencimizden) dayak yedigi için okula sigindi.

-yalnizca koridorda birbirlerine çarptiklari için kavgaya tutusan iki kiz ögrencinin aileleri okulun önünde birbirlerine yumruk yumruga saldirdilar.

-bazi kiz ögrenciler 100 kontör karsiliginda minibüs soförlerine, hali saha sahiplerine kendilerini kullandirtiyorlar (cinsel anlamda)

-bu yil bir erkek ögrenci, bir kiz ögrencinin kendisine cinsel tacizde bulundugunu söyleyerek sikayette bulundu.

-geçtigimiz yil bir anne, kizinin saçinin boyali olmasi üzerine okula çagirildiginda, kizini okula koca bulmak için gönderdigini bu nedenle de süslenmesi gerektigini söyledi.

-velilerin %42'si kayittan sonra bir daha okula ugramiyor.

-maddi yetersizlikten dolayi üç, dört aile bir oda-bir salon bir evi paylasiyorlar.(Sayilari azimsanamayacak ölçüde.)

-her ay ögretmenler aramizda para toplayip bir ögrenciye bot, palto veya okul araç gereçleri aliyoruz.

-geçtigimiz yil cuma okul kapanisi töreninde bayginlik geçiren bir ögrencinin iki gündür hiçbir sey yemedigini ögreniyoruz.

-ögrencilerin çogunun hayatinda kan davasi, intihar, bosanma, dayak, kaçma, kaçirilma, hapis gibi hikayeler var. (Ailelerinde yasanmis)

-geçtigimiz yil iki gün boyunca evine gitmeyen bir ögrenciyi velisi gelip okulda ariyor. (Kizin biriyle kaçtigi anlasiliyor daha sonra.)

-annesi babasi ayri veya bosanmis olan ögrencilerin çogu uzak akrabalarin yaninda kaliyor. Anne ya da baba almak istemiyor veya üvey anne baba istemiyor.

-geçtigimiz yil sorun çikardigi için müdür tarafindan tartaklanan bir ögrenci mahalleden topladigi tanidiklariyla müdürün odasini basip tehditler savurdu.

-veliler toplantilara "ocakta yemeklerini birakarak", ayakkabilarinin topuguna basarak, mantolarini omuzlarina atarak geliyorlar.

-velilerin büyük bir çogunlugu ögretmene nasil hitap edilecegini bilmiyor. (Güzelim, hanim kizim,sen, hocaaaaa, ablasi!?)

-sakalli, salvarli, cüppeli bir veli toplantilara gelip yalnizca erkek ögretmenlerle görüsüyor!

-geçtigimiz yil 1000 ögrenci kapasitesi olan okulda kütüphaneye üye olanlarin sayisi 7(yedi)'ydi.

-ögrenci tanima formlarindaki "Çaldiginiz müzik alet(ler)i" bölümüne radyo, teyp, walkmen yazan azimsanamayacak sayida ögrenci var.

-ögrencilerin azimsanamayacak bir bölümü dogum tarihlerinin gün ve ay kisimlarini dogru yaziyorlar ancak yil bölümüne 2004 yaziyorlar!

-lise birinci sinif ögrencilerim "Soru isareti nerede kullanilir?" soruma yanit veremediler.

-liseye kayit yaptiran bu ögrenciler çarpim tablosunu bilmiyorlar; 10 ve katlari ile çarpma ya da bölme islemi yaparken bile hesap makinesi kullaniyorlar. (Geçtigimiz ay sinirden gözlerine kan oturmus bir halde siniftan çikan matematik ögretmenimiz
koltuga çökerken ögrencilere bir ders boyunca 300'ü 2'ye böldüremedigini
anlatti.)

-maddi durumu iyi olan sayili ögrencilerden birinin velisi, geçtigimiz yil akan damimizi onardi. (Notlarinin hemen hepsi zayif olan ögrencinin sinif geçmesi sartiyla!)

-ögrencilerimizin %60'i sagliksiz beslenmeden dolayi
hasta (aralarinda dispanserlik olanlar var) ancak ögrencilerimizin
%90'inda cep telefonu var. (Cep telefonlari son model, bazilari kamerali)

Ben bu okulda 3 yildir ögretmenlik yapmaya çalisiyorum. Bu olaylara
alismamak için, artik alisip bunlari neredeyse dogal karsilayan yillarin
ögretmenleri gibi olmamak için ugrasiyorum.
Biliyorum ki eger alisirsam gelecege dair hiçbir umudum kalmayacak. Her
gün büyük bir çaresizlik ve endiseyle "Acaba bugün ne olacak?" diye
basliyorum isime. Olaysiz geçen günler Allah'in nimeti! Biliyor musunuz,
sinifta gezinerek ders anlatirken Atatürk'ün gözleriyle karsilasmamaya
çalisiyorum, kafami kaldirip resmine bakamiyorum. Basimin
üzerinden "Ey Türk Gençligi!" diye bagirdikça utancimdan omuzlarima
gömülüyorum. Biliyor musunuz, 10 Kasim'larda, 29 Ekim'lerde siirler
okunurken, marsimizi dinlerken agladigimda herkes günün anlamina agladigimi
saniyor; oysa çaresizlige agliyorum.
Muhtaç oldugu kudretin dolastigi asil kani uyusturucuyla zehirleyen
ögrencilerimi kurtaramiyorum.
Ögrenmeye direnen, kendini kapatan ögrencilerime Istiklal Marsi'nin anlamini
bile ögretemiyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.