Her Hacker'ın Tanıdığı En İyi 10 Hack Aracı #Hydra

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HACKEDBYHYDRA

Uzman üye
21 Ağu 2016
1,822
0
127.0.0.1
Öncelikle Merhaba Bu araçları saldırıınızda veya güvenlik penetrasyonu ve testlerinde kullanabilirsiniz. İnternette artık kimse facebook'ta olduğu gibi güvende değil, twitter hatta bilgisayar korsanları da. So Guys, bu saldırı önleme saldırılarını önlemek istiyorsanız, bu saldırı araçları ve bunların çalışması hakkında bilgi sahibi olmalısınız, böylece ileride bununla yüzleşebilmeniz için ve bilmeniz gerekir.İçindekiler
1 John The Ripper: Şifre Kraker - En iyi Hacking Araçları
1.1 John the Ripper ile İlgili Terimler En iyi Hacking Araçları:
2 Aircrack-ng - Şifre Kırma Aracı:
2.1 Aircrack-ng'in Ana Odak Noktası:
3 THC-Hydra - Şifre Kırma Aracı:
4 Burp Suite - Web Güvenlik Açığı Tarayıcısı:
5 Wireshark - Paket Hazırlama Aracı:
5.1 Wireshark'ın Özellikleri:
6 OWASP Zed - Web Güvenlik Açığı Tarayıcısı:
7 Maltego - Adli Tıp Aracı:
8 ****Sepoit - Güvenlik Açığı Exploit Aracı:
9 Acunetix - Web Vulnerability Scanner:
10 Nmap - Port Tarayıcı:John The Ripper: Şifre Kraker - En iyi Hacking Araçları

John The Ripper açık kaynak kodlu bir yazılım, hızlı parola kırma aracı ve En İyi Hack Araçlarından Birisi. Unix İşletim Sistemi için geliştirilmiştir Ama şimdi Farklı unix platformlarında mevcuttur. Unix / linux'ta şifre kırma hakkında ilk konuştuğumuzda John The Ripper en üst noktaya geldi. Linux'ta, bilgisayar korsanlarının ve penetratörlerinin çoğunda sistem güvenlik özelliklerini test etmek için bu araç kullanılır. Temel olarak, şifrelenmiş parolaları karma türleri kullanarak kırmaya çalışır.


John the Ripper ile İlgili Terimler En iyi Hacking Araçları:

Kaba kuvvet aramasında
Kaba kuvvet saldırısı
Crack (şifre yazılımı)
Bilgisayar korsanlığı
Hack aracı
Openwall Projesi
Şifre kırmaAircrack-ng - Şifre Kırma Aracı:

Aircrack-ng, paket yakalama, ağ izleme ve wifi güvenliği ile ilgili çok şey yapmak için kullanılan bir wifi hack aracıdır. BackTrack & Kali Linux'ta kullanılan en popüler araçlardan biridir. Ayrıca, 2017 yılının en iyi hack araçları listesinde bulunuyor.


Aircrack-ng'in Ana Odak Noktası:

İzleme: Paket yakalama ve üçüncü parti araçlar tarafından ileri işlemler için metin dosyalarına veri ihracatı.
Saldırı: Paket püskürtme yoluyla saldırıları, kimlik doğrulamaları, sahte erişim noktalarını ve diğerlerini tekrarlayın. (Burayı Anlamadığım İçin Düzeltemedim
Test etme: WiFi kartlarını ve sürücü yeteneklerini kontrol etme (yakalama ve enjeksiyon).
Kırma: WEP ve WPA-PSK (WPA 1 ve 2).THC-Hydra - Şifre Kırma Aracı:

Hydra, kaba kuvvet diğer ağ kırma teknikleri aracılığıyla "Ağ Şifresi Kırma'da" kullanılır. Telnet, FTP, HTTP, https, alt, birkaç veritabanı ve çok daha fazlasını içeren 50'den fazla protokole karşı hızlı şifre saldırıları gerçekleştirebilir. THC Amap gibi bu sürüm THC'deki iyi insanlardan geliyor.Burp Suite - Web Güvenlik Açığı Tarayıcısı:

Burp Suite, web sitelerindeki güvenlik açıklarını kontrol etmek ve HTTP ve https yanıtını almak için kullanılan bir araçtır. Birçok Güvenlik Araştırmacısı, bu aracı penetrasyon için kullanıyor. Burp, işinizi daha hızlı, daha etkili ve daha eğlenceli hale getirmek için gelişmiş manuel teknikleri en gelişmiş otomasyonla birleştirmenizi sağlayarak tam kontrol sağlar. Ayrıca PRO sürümünde de mevcuttur, böylece burp paketinin özelliklerine erişebilirsiniz. .jar paketinde ve java ortamında çalışıyor.

Wireshark - Paket Hazırlama Aracı:

Wireshark, ağ paketlerini analiz etmek için kullanılan açık kaynaklı bir programdır. Ağda sorun giderme, analiz, yazılım ve iletişim protokolü geliştirme ve eğitim için kullanılır. Ayrıca ağ protokollerini de analiz eder.

Wireshark'ın özellikleri:

Yüzlerce protokolün derinlemesine incelenmesi, her zaman daha fazla katılmasıyla
Canlı yakalama ve çevrimdışı analiz
Standart üç bölmeli paket tarayıcı
Çoklu platform: Windows, Linux, OS X, Solaris, FreeBSD, NetBSD ve diğerlerinde çalışır
Yakalanan ağ verileri bir GUI aracılığıyla veya TTY modu TShark yardımcı programı aracılığıyla göz atılabilir
Sektördeki en güçlü ekran filtreleri
Zengin VoIP analiziOWASP Zed - Web Güvenlik Açığı Tarayıcısı:

OWASP, her iki yeni ve uzmanlar tarafından kullanılan bir web güvenlik açığı tarayıcısı türüdür. Web uygulamasında penetrasyon için kullanabileceğiniz bu uygulama size yardımcı olacaktır. Ayrıca, proxy trafiğini istediğiniz hedefe yönlendirmek için de kullanılabilir. Daemon modunda tüm uygulama programlama arabiriminde de çalışabilir.Maltego - Adli Tıp Aracı:

Adli tıp alanında kullanılan açık kaynak kodlu bir uygulamadır. Maltego, Paterva tarafından geliştirilen, açık kaynaklı istihbarat ve adli tıp için kullanılan tescilli yazılımdır. Maltego, açık kaynaklı verilerin keşfedilmesi için bir dönüşüm kütüphanesi sağlama ve bu bilgileri bir bağlantı biçimi analizi ve veri madenciliği için uygun bir grafik biçiminde görselleştirmeye odaklanmaktadır.****Sepoit - Güvenlik Açığı Exploit Aracı:

Programların ve yazılımların nüfuz etmesi için kullanılan bir yazılımdır. Çoğu diğer saldırı araçları gibi, açık kaynak kodlu bir programdır ve masaüstü bilgisayarlarda yazılımı test etmek için popülerdir. ****sploit, 2004'te piyasaya çıktığında güvenlik dünyasını fırtınayla kapladı. Saldırı kodunun geliştirilmesi, denenmesi ve kullanılması için gelişmiş bir açık kaynak platformu.

Acunetix - Web Vulnerability Scanner:

Web sitenizi taramak ve site hacklenebilir raporu almak için güçlü bir çevrimiçi araçtır. İnternetteki sitelerin çoğu savunmasızdır, bu nedenle sitelerimizi güvence altına almamız gerekiyor. Acunetix Vulnerability Scanner, SQL Enjeksiyon, XSS, XXE, SSRF, Ana Bilgisayar Üstbilgisi Saldırıları ve 3000'in üzerinde diğer web güvenlik açığı için otomatik olarak taranır ve hazırlanmış web sitelerini ve web uygulamalarını tarar.

Nmap - Port Tarayıcı:

Nmap ("Ağ Eşleştiricisi"), ağ araştırması veya güvenlik denetimi için ücretsiz ve açık kaynak (lisans) bir yardımcı programdır. Çoğu sistem ve ağ yöneticisi, ağ envanteri, servis yükseltme programlarını yönetme ve ana makine veya servis çalışma süresini izleme gibi görevler için de yararlı bulmaktadır.


Arkadaşlar Yaparken Çok Uğraştım Bir Teşekkür Ederseniz Sevinirim :)

Alıntıdır.
 

Rainshy

Uzman üye
10 Tem 2013
1,899
2
Alıntıda olsa yararlı konu bu arada hocam ikinci sayfaya düşmeden güncellemek yasak. Eline sağlık
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.