Hesabım ele geçirildi nasıl geri alabilirim?

ufukyilmaz95

Yeni üye
25 Eyl 2021
5
1
29
İnstagram hesabım ele geçirildi. Orada kripto para dolandırıcılığı yapılıyor yardımcı olur musunuz lütfen. Açık söyleyeyim savcılığa gitsem işlem uzun sürecek o zamana kadar çok kişi dolandırırlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Adanalıtrojan

Kıdemli Üye
25 Haz 2021
2,006
1,045
16
Yaşıyor
büyük ihtimal araştırma yapınca öyle çıktı ama yanlış da düşünüyor olabilirim.
Başka şekilde bulaşacağını sanmıyorum ama
Bakalım bi yazayım cevap gelecekmi diye dostum eğer sosyal muhendisllik ile degil burtfort ile hacklendiysen sebebi parolanın güçsuz olmas8 surekli guncel ve uzun haneli degişik rakamlı sembollu sifre yapmanı oneririm mail sifreni guncel tut bence

ufukyilmaz95

Yeni üye
25 Eyl 2021
5
1
29
Hesabını nasıl ele geçirdi? Sosyal mühendislik yolu ilemi?

Bakalım bi yazayım cevap gelecekmi diye dostum eğer sosyal muhendisllik ile degil burtfort ile hacklendiysen sebebi parolanın güçsuz olmas8 surekli guncel ve uzun haneli degişik rakamlı sembollu sifre yapmanı oneririm mail sifreni guncel tut bence
Haklısın benim de mutlaka hatam var ama şu an hesabı kurtarmaktan öte kapatma amacım var ve hesaba hiç bir şekilde ulaşamıyorum siber güvenliğe mail attım ümidim yok gerçi de her yerden kendimi haklamaya çalışıyorum. Başka hesap da ayda bir değişiklik yapacağım.
Teşekkür ederim cevap vermeniz bile güzel bir şey bence

Adanalıtrojan

Kıdemli Üye
25 Haz 2021
2,006
1,045
16
Yaşıyor
Haklısın benim de mutlaka hatam var ama şu an hesabı kurtarmaktan öte kapatma amacım var ve hesaba hiç bir şekilde ulaşamıyorum siber güvenliğe mail attım ümidim yok gerçi de her yerden kendimi haklamaya çalışıyorum. Başka hesap da ayda bir değişiklik yapacağım.
Teşekkür ederim cevap vermeniz bile güzel bir şey bence
İnsatgramda insta sanalcıları var bir tanesinde rica et hesabın kapatirsın

JİTEM

Uzman üye
31 May 2020
1,592
382
KATO DAĞI
Merhabalar değerli üye instagram support ile iletişime geçerek hesabı sildirme şansınız yada kanıtlarsanız hesabı sıfırlama geri alma gibi seçenekleri karşınıza çıkarabilirsiniz fakat hızlı olmanız gerek benim tavsiyem savcılıga gidip suç duyursunda bulunmanız.

ufukyilmaz95

Yeni üye
25 Eyl 2021
5
1
29
Söyled

ama sana bir sey soyleyim ufuk cok büyük zarardasin
boş bulununca oluyor maalesef

Merhabalar değerli üye instagram support ile iletişime geçerek hesabı sildirme şansınız yada kanıtlarsanız hesabı sıfırlama geri alma gibi seçenekleri karşınıza çıkarabilirsiniz fakat hızlı olmanız gerek benim tavsiyem savcılıga gidip suç duyursunda bulunmanız.
alınır alınmaz yazdım hiçbir şekilde cevap verilmedi hesabı kapatamıyorum da

Bir daha her linke tıklamazsın artık ;)
her linke tıklayan biri değildim ama telefon mağduru oldum diyebilirim. Biraz daha erken değiştirmem gerekirdi maaalesef

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.