Hesapsız Yedeklenebilir Youtube Video Listesi Oluşturucu

whatamnotsaying

Katılımcı Üye
29 Mar 2020
408
5
Nedir?
Kendi Youtube video listenizi oluşturmanıza yarayan basit bir araçtır.
Özellikleri Nedir?
-Listenizi yedekleyebiliyorsunuz. Üstelik her yeni şarkı eklediğinizde, düzenlediğinizde, sildiğinizde veya listeyi sıfırladığınızda "yedekle" butonu yeşile boyanmaktadır ki size hatırlatılmış olsun.
-Liste içerisinde arama yapabiliyorsunuz.
-Uzun ömürlüdür yani emin olun size yetecektir ömrü. Çünkü pagination kullanıyorum ve günümüzde bir array rahatlıkla 30 milyon değer tutabiliyor.
-Araç varsayılan bir listeyle gelmektedir tek tek silmeyle uğraşmayın diye "sıfırla" butonuyla listeyi rahatlıkla sıfırlayabiliyorsunuz.
-"oynatılmış" butonuyla her izlemesini bitirdiğiniz video kayıt altına alınmaktadır ancak en fazla 175 kayıt alınmaktadır 176. da 1.kayıt silinip 174.kayıtın altına 176. kayıt gelmektedir böylece hep 175 kayıt kalıyor. Mantığını anladınız herhalde...
-Videoları isterseniz listeden veya arama motorundan tıklatarak çaldırtabiliyorsunuz.
-Video bittiğinde rastgele yeni bir tane video çaldırtacaktır. Rastgelelik algoritması şöyledir: Her izlemesi bitirilen video arrayde tutunulur ve bu arrayde olmayan yeni bir şarkı rastgele çaldırtılır eğer tüm liste çaldırtılmışsa array sıfırlanır ve bu döngü baştan alınıp böyle devam ettirilir.
-Telefonlarda da kullanılabilir şekilde ayarladığımdan tasarım sorunu olmayacaktır diye umuyorum.
-"video ekle" butonuyla videonun urlsindeki id'yi girmeniz yeterli olucaktır sonra size "adı nolsun" diye soracaktır. Bu şekilde ekleyebiliyorsunuz listeye yeni video. Ancak eğer zaten video id'si listenizde varsa eklemeyecektir ve size eklemediğini söyleyecektir. Ancak 2 aynı ada sahip video olabilir.
-"video düzenle" butonuyla size "kaçıncı videoyu düzenlemek istiyorsun" diye sorup videoları rahatlıkla düzenleyebileceksiniz. Merak etmeyin kaçıncı video olduğunu bileceksiniz çünkü 1,2,3,4... şeklinde listeleniyor.
-"video sil" butonuyla kaçıncı videoyu silmek istiyorsanız kaldırabileceksiniz.
-diğer cihazlarınıza yedeğinizi aktarıp kullanabilirsiniz.

Nerelerde Kullanabilirim?
Şarkı listesi, ders videoları listesi, dizi bölüm listesi, bilgi videoları listesi gibi kategorilerle listelerinizi kullanabilirsiniz. Üstelik şarkı listeniz ayrı bir yedekte olursa ve ders videoları listeniz ayrı bir yedek olursa 2 listenizi gayet rahat bir şekilde idare edip kullanabilirsiniz. Mesela ders videosu mu istediniz o zaman ders videosu listenizin yedeğini geri yüklersiniz sonra canınız sıkıldı ve şarkı mı istediniz yeni sekme açarsınız ve şarkı listenizin yedeğini yüklersiniz vs artık size kalmış :)

Kodları Düzenlemek Vs Serbest Mi?
Tabi ki istediğiniz şeyi yapabilirsiniz benlik bir durum yok sorumluluk kabul etmiyorum :trl

Nasıl Kullanabilirim?
Bunu bildiğiniz klasik html, css ve js'yle yazdığım için dileyen kendi cihazına indirip tarayıcısıyla kullanır ama bunu tavsiye etmiyorum çünkü youtube, domaininiz yoksa localden açınca bazı videoları engelleyebiliyor bkz: https://stackoverflow.com/a/59640711 dileyen https://wans.netlify.app sitesini kullanır ama bunu da tavsiye etmiyorum çünkü site her an kapanabilir :trl Ama kapanana kadar kullanabilirsiniz. Onun dışında dileyen https://jsbin.com/yofarijazo/edit?output sitesinden de kullanabilir bunda sorun olmayacaktır çünkü localde çalışmıyor jsbin.com domaininde çalışmış oluyor. "Kodlar lazım bana ben gerisini hallederim" diyenler için de şuraya: https://jsbin.com/yofarijazo/edit?html bakabilirler kodları için

Normalde bunu kendim için kodlamıştım ama sizlere de vereyim dedim. Teşekkürler :D

Şunu eklemeyi unutmuşum youtubede çalan bir videoda bilgisayardaysanız başka bir sekmeye bakarsanız veya pencereyi küçültürseniz siz tekrar o sekmeye bakana kadar yeni şarkıyı çalmayacaktır. Çünkü youtube engelliyor.

Bunun çözümü çok basit hani sekme başlıklarının olduğu yer vardır. Oraya basılı tutup pencerenin dışına taşıyorsunuz bu şekilde 2 pencereniz olmuş oluyor o çalan videonuzun penceresi ekranı küçültmeden kalıyor ve sizde ilk pencerenize gelip rahatlıkla kullanmaya devam edebiliyorsunuz 2.pencere tamamen 1.pencerenin arkasında kalmış olsa bile. Anlayamayan varsa söylesin video çekeyim.

Telefonda/Tablette ise maalesef ki bunun çözümünü bulamadım

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.