HTC 1,5 milyon Flyer tablet satmayı hedefliyor

Agemon

Kadim Üye
22 Ocak 2010
6,477
0
flyerhtc.jpg


Akıllı telefon üreticisi HTC, resmi tanıtımını Mobil Dünya Kongresi'nde yaptığı yeni tableti Flyer ile 1,5 milyon adetlik satış rakamına ulaşmayı hedefliyor. Çin merkezli Economic Daily News'un haberine göre HTC, ikinci çeyrekte satışa sunacağı Flyer ile 102 milyon dolar seviyesinde gelir elde edebilir. Flyer'a ek olarak iki yeni tablet daha duyurmayı planlayan HTC, güçlü rakipleri karşısında yeni modellerle pozisyon kazanmayı amaçlıyor. Sadece akıllı telefon satışlarıyla son çeyrekte 3.3 milyar dolar gelir elde den Tayvan merkezli firma, pazara sunacağı tabletlerle birlikte daha yüksek gelir ve kar marjına ulaşmayı da hedefliyor.

HTC'nin yeni tableti Flyer, daha önceki haberlerimizde de belirttiğimiz üzere 7-inç ekrana, 1.5GHz hızında tek çekirdekli işlemciye ve Android 2.4 işletim sistemine sahip. Çıktıktan kısa bir süre sonra Android 3.0 güncellemesini de alacak olan Flyer, Motorola Xoom, Samsung Galaxy Tab II, RIM PlayBook ve iPad 2 gibi güçlü rakiplerle mücadele edecek.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.