Html'de Kalın, eğik ve altı çizgili yazmak

cartman

Katılımcı Üye
28 Ara 2005
932
17
zBjk
Kalın, eğik ve altı çizgili yazmak
Bazen yazımızın diğer yazılardan ayrılması için onu daha belirgin yapmamız gerekir. Bunun adı: "Bold" yapmak, yani yazıyı daha kalın ve siyah yazmak.

Kalın (Bold) yazı <b>Yazınızı buraya yazacaksınız</b>
Yazıyı eğik yazmak için kullanacağınız kod ise böyle...
Eğik (İtalik) yazı <i>Yazınızı buraya yazacaksınız</i>Yazınızın altına çizgi çekmek istiyorsanız bu kodu kullanacaksınız.

Ama dikkat etmeniz gereken birşey var. Biliyorsunuz, link verilen kelimelerin de altı çizgili oluyor. Yani altı çizgili bir kelime gördüğümüzde aklımıza gelen şey başka bir sayfaya gidecek olmamız...
Siz link vermediğiniz kelimeleri altı çizgili yaparsanız, insanları yanıltmış olacaksınız. Onun için dikkat edin ...

Altı çizgili (underline) yazı <u>Yazınızı buraya yazacaksınız</u>Peki... Hem kalın hem eğik yazmak istersek ne yapacağız?
O zaman her *** kodu da peşpeşe kullanacağız.
Yani ne kadar özellik vermek istiyorsak onların hepsini kod olarak peşpeşe yazabiliriz. Ama kodları kapatmayı hiçbir zaman unutmayın.

pufnoktasi.gif

<b><i> Yazınızı buraya yazacaksınız</i></b>
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.