Html'de Yazıya link vermek

cartman

Katılımcı Üye
28 Ara 2005
932
17
zBjk
Yazıya link vermek
Yazılara nasıl link verilir?
Bu hafta da yazılara link vermeyi öğreneceğiz. Kendi sayfamızda veya başkasının sayfasına geçmek için kullandığımız bağlatılara link denir.
Link vermenin etiketi <A> yani "anchor" ingilizce de gemi demirine verilen isimdir. Yani gemileri birbirine bağlamaya yaran bu demir HTML de bizim sayfalarımızı birbirine bağlamaya yarar.


Bir yazıya nasıl link veriririz?
Bir yazıya link vermek istediğimizde şu kodları yazarız:
(Kalın olarak yazılan yere kendi linkinizi yazacaksınız):

<a href="http://buraya vermek istediğiniz linki girin/"> Buraya linkin adını yazın (örnek: ***nci sayfa)</a>
Linkimizin yazısını nasıl renklendiririz?Bazen linkimizin renkli olmasını isteriz. Mesela tıklanmadan önce mavi olan linkimiz tıklandıktan sonra kırmızıya dönüşür. Bunun olmasını istemezsek linkimizi tek renk yapabiliriz bunun için body taginin yanına renk kodlarımızı yazarız:
(kodlarımızı aşağıdaki gibi yazarsak siyah bir linkimiz olur. Renk kodlaması için tıklayın..)
<body bgcolor="#000000" text="#000000" link="#000000" vlink="#000000" alink="#000000"> Linkimizin altında açıklama çıkmasını istiyorsak (title)
Bazen linkimizin altında açıklama çıkmasını isteriz. Bunun için kullanacağımız kod "title" dır:
<a href="http://adresiniz" title="açıklaması">
(örnek için aşadağıdaki linkin üzerine farenizi getirin ve biraz bekleyin)

Webdersleri hepsini açıklar e-postamıza link verelim(mailto)Sayfamızda e-postamıza da link verebiliriz. Böylece sayfamızı ziyaret edenler bizimle bağlantı kurabilir. Sitemiz hakkındaki düşünceleri söyleyebilirler. Şimdi bir e-posta bağlantısı nasıl olur onu görelim. e-posta linkini A etiketinin yanına "mailto" etiketini eklemek ile yaparız:
<a href="mailto:[email protected] "> [email protected] </a> [EMAIL="[email protected]
 

uguruzdilli

Yeni üye
6 Kas 2006
8
0
kardeş yazının rengini siyah yapmış sitede siyah bir şey görünmüyor siyah yeri seçili yaparsanız yazıları görürsünüz
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.