Html'e Giriş

cartman

Katılımcı Üye
28 Ara 2005
932
17
zBjk
Web sayfası hazırlamak çok zor bir iş değil...Yazdığınız bir yazıyı, o yazıyla ilgili resimler görünebilecek, varsa sesleri duyulabilecek biçimde başkalarının izlemesini sağlayabilirsiniz.
Ama başka bilgisayarların bunu anlayıp, sizin yaptığınız gibi gösterebilmeleri için, ortak bir dil kullanmaları gerekir. Bu dile html denir.
Browser'lar (yani bilgisayardaki bu işe yarayan programlar) ingilizce olarak yazılmak zorunda olunan bu komutlara bakıp, neyi nasıl göstereceğini anlar.
HTML dili kullanarak websayfası hazırlamak için özel bir editöre gerek yoktur. Notepad kullanarak sayfalarınızı hazırlayabilirsiniz.
Yazı yazmanıza yarayacak bir program (Not Defteri) nasıl açılır, nasıl kaydedilir biliyorsunuz...
Biraz zor gelebilecek olan şey ise, ingilizce olan bu komutları doğru yazmak olabilir. Bir şey çalışmıyorsa, önce ingilizcesini doğru yazdım mı acaba diye kortrol etmeniz iyi olur. Sonra diğer olasılıkları kontrol edersiniz.
Derslerimize başlıyayım :)
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.