iCloud şifresi nasıl kırılır?

kahkahax

Katılımcı Üye
31 Ocak 2016
295
0
Enistemi 4 sene önce kanserden kaybettik. Kanser son evresindeyken iphone 6s hediye edildi, iphone delisiydi . 4 senedir telefonu yatiyo, silmek ve tekrar kardesime kullanmasi icin vermek istedim ama apple id ye takidim. Apple id yi hotmail adresi ile olusturmus rahmetli. bende bu Hotmail adresini Kalide hydra ile kirmaya calistim. Hani sifremi unutum felan yapinca oraya atsin reset linkini diye! bi wordlist buldum 6 milyon kelimeli onla ,basladim denemeye. Bi ara internet gitti (12.000. pass deneme civarinda)baktim hala pass deniyo program , O andan itibaren güvenirliligini yitirdi. Bu normal mi? onuda bilemedim ilk defa denedim Hydrayi
Bazi sorularim var yartdimci olursaniz sevinirim
1.) 3 degisik secenek var , bunlarin farki nedir ? Hangisini kullanmaliyim(Hydra, Hydra-gtk, XHydra)

2.) benim amaca en uygunu hangisi ?(izledeigim videoda Hydra-gtk kullaniliyor.)
3.) Yada bunlardan daha baska bi yol var mi? Izlemem gereken?

4.) Intenetin deneme yaparken gitmesi tesadüfmü?

5.) Bu olaydan sonra oyunlardaki ping inde düzeldi anlamsiz bi sekil?
6.) Icloud hacklenmez? diye bildigim icin hotmail üzeri deniyorum. Yoksa direk icloud üzerimi denemeliyim?

Yardimci olacak arkadaslara simdiden tesekkürler...

Moderatör tarafında düzenlendi:

groqolia

Üye
1 Mar 2021
79
10
TR
Cevap: Hack demesi KALIyle

Öncelikle başın sağolsun.

Açıkcası hackleme olarak yardımcı olamayacağım. Ancak sana başka çözüm önerileri sunabileceğimi düşünüyorum.

• Eğer telefonun faturası bulunuyorsa bu işlemlerin hiçbirini yapmana gerek yok. Apple Müşteri Hizmetlerini arayıp durumu izah ettikten sonra (belki ölüm belgesi istenebilir) sana bir bağlantı göndereceklerdir. Bağlantıda ki formu doldurup istenen belgeleri ekledikten sonra bir kaç gün gibi kısa bir sürede dönüş sağlayıp telefonu etkinleştirmeni sağlayacaklardır.
  • Eğer faturam yok diyorsan sen yine de bir ulaşıp derdini anlatmaya çalış belki sadece ölüm belgesi ile bu durumu çözebilirsin.

İyi Forumlar.

Cyberdown

Üye
21 Haz 2020
154
5
Cevap: Hack demesi KALIyle

Merhaba,

Eğer internette güzel bir araştırma yapabilirseniz exploitler hakkında birçok makalelere ulaşırsınız. Özellikle apple için yapılmış olan videolar dahi mevcut.

Zero day açıkları kullanarak daha fazlası yapılabiliyor. Otomatik güncelleme ve kişiler ile bağlantı kuran tek merkezcil bir star ağı oluşturduklarından dolayı çoğunluk tarafından tercih edilen sistemler genellikle hakkında en fazla exploit ve sistemsel olarak zaaf barındıranlar oluyor çünkü işin içine para ve şan giriyor.

Bakabileceğiniz Kaynaklar:

Link: https://github.com/http****/writeups/blob/main/Apple-RCE.md

Video

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=NDiliDHYE_0&t=619s[/ame]
Sorunuzun kısa cevabı evet.

*Saygılarımla.
- Sağlıcakla kalın.

'Medusa

Katılımcı Üye
18 Ocak 2021
840
370
JAPAN
İos icloud kırmak çok mümkün değildir çok fazla denemeni tavsiye etmem benim denemelerim sonucu icloudu kitledim müşteri destek hattına başvuru yaparsan orada çok yardımcı oluyorlar.

İyi Forumlar

kahkahax

Katılımcı Üye
31 Ocak 2016
295
0
@groqolia
Faturaya ulasmak zor rahmetlinin eski sirket i hediye etmisti. Ölümünden 6 ay sonda felan firma battti:( Yani Fatura nanay. Apple gitmistim . Oradaki calisan bi güzellik yapti Sirf Ekran kilidini acayim ama ICLOUD olmaz dedi. Yani resimler fealn kurtarildi ama Apple Id olmadan NOKIA 3310 oldu Iphone:)
Aslinda ben Hotmail adresini hacklemek pesindedim. Sifreyi oraya gönderiyo cünkü.
@Cyberdown
Video ya Hafta sonu fokuslayacagim. Cektirerek izledim ama anlasilacak gibi durmuyo.
Zero day aciklarinin paylasildigi bi yer bi forum vami? Aktuel olmak lazim orda.

@bylinuxhack
Belki Basligi yanlis attim . Amacim Sifremi unutum yapip sifreyi rahmetlini hotmail adresine göndermek. Ve Kirabilirsem Hotmail'i kirmak , bu daha mümkün sanirim:/

Simidiye kadar ki cevaplariniz icin Tesekkürler.

Cyberdown

Üye
21 Haz 2020
154
5
Merhaba,

Genel olarak deep, darkweb de paylaşıyorlar. Normal yüzey kısımda da var ancak tabi deep darkweb tekilerle kıyaslanamaz oradaki kuralda da link paylaşmak yasak.

Ama bakarsanız bulursunuz genelde qualys vb. firmalar paylaşıyor veya reddit kanallarında olabiliyor.

- Saygılarımla.
*Sağlıcakla Kalın.

groqolia

Üye
1 Mar 2021
79
10
TR
@groqolia
Faturaya ulasmak zor rahmetlinin eski sirket i hediye etmisti. Ölümünden 6 ay sonda felan firma battti:( Yani Fatura nanay. Apple gitmistim . Oradaki calisan bi güzellik yapti Sirf Ekran kilidini acayim ama ICLOUD olmaz dedi. Yani resimler fealn kurtarildi ama Apple Id olmadan NOKIA 3310 oldu Iphone:)
Aslinda ben Hotmail adresini hacklemek pesindedim. Sifreyi oraya gönderiyo cünkü.

@kahkahax sağlık olsun diyelim :(

Moderatör tarafında düzenlendi:

TheFlow

Üye
19 Şub 2021
200
2
sadece işin ucundan hydraya gireceğim. Hydra cli versiyonu, Hydra-GTK gtk toolkit ile yapılmış GUI versiyonu.XHydranın da bir guiversiyonu olduğunu biliyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.