İlginç Gerçekler

InTİKaM1

Katılımcı Üye
2 Nis 2007
951
10
43
Uzayla İlgili Gerçekler;
Güneş: Güneş jüpiterden 1000 kat, Dünyamızdan 1.000.000 katdaha büyüktür.
Jüpiter: Güneş sistemindeki bütün gezegenleri bir araya getirirsek Jüpiter'in büyüklüğüne erişemezler.

Dünyamız'la İlgili Gerçekler;
Isı: Dünya üzerindeki en soğuk yer, ortalama -54 derece ile Antartika'dır.En sıcak yer ise ortalama 34 derece ile Afrika'da bulunan Etiyopyadır.

En Kuru Çöl: Şili'deki Atacama Çölü en kuru çöldür.Bazı yerlerine 400 yıl yağmur yağmamıştır.Diğer bölgerine ise hiç yağmur yağdığı görülmemiştir.

En Uzun Nehir: Dünyadaki en uzun nehir Afrika'daki Nil Nehri'dir.Bu nehrin uzunluğu yaklaşık 6.600 km kadardır.

En Yüksek Uçurum: Dünyanın en yüksek kayalık uçurumu Hawaii Adası'nın kuzey kıyısında bulunur.Burada yükseklik bazen 1.005m'ye ulaşır. Bu yükseklik 275 katlık bir gökdelenle eş değerdir.

Hala Büyüyor: Atlantik, dünyanın en büyük ikinci okyanusudur ve hala büyümektedir.Her yıl 4 cm kadar genişler ve bunu yaparken, Avrupa ile Amerika'yı birbirinden giderek uzaklaştırır.

Felaket Bölgesi / Çin: Deprem kayıplarında Çin ilk sıradadır.1556'da meydana gelen depremde 830.000 kişi ölmüştür.

Altın Madeni: Dünyadaki denizlerde çok yüklü miktarlarda altın bulunur.Eğer bu altınların hepsi çıkarılıp dünyadaki herkese dağıtabilseydi, 1'er kilo altınımız olurdu.

Hayvanlar;

En Büyük Hayvan: Dünyadaki en büyük havan mavi balinadır.Yetişkinlerin boyu 34 metreye, kilosu 190 tona ulaşır.

Uçan Memeli: Uçabilen tek memeli hayvan yarasadır.En büyük yarasa uçan tilkidir.Kanatlarının uzunluğu 183cm'dir

En Hızlı: Bütün memeliler arasında en hızlısı çitalardır.Hızları saatte 115km'ye kadar ulaşabilir.

En Zehirli: Deniz kobrası dünyanın en zehirli yılandır.Zehiri normal bir yılanınkinden 100 kat daha güçlüdür.

İnsanlar;
Aç mısınız?:Yaşamimiz boyunca 30.000 kilo kadar yemek yersiniz.Buda 6 filin ağırlığına eşittir.

Bunu Yut: Yutulan yiyecek vücudunuzda 3,5.m yol alır yani bir otomobilin uzunluğu kadar.

Saç: Bilinen en uzun saç Hint'li bir rahibindi.1949'da saçının boyu 8 metre olarak ölçüldü.Yani kolunuzdan 13 kat daha uzun.

Isı: Vicudun normal ısısı 37 derecedir.Eğer ısı 25 dereceye düşerse ölebilirsiniz.

İnanabiliyor musunuz?
X ışınlı gözler: 1930 da bir New York'lu gözlerini kullanmadan görebileceğini iddia etmişti.İddiasını kanıtlamak için bakmadan yoğun trafikte motor siklet sürdü.Hiçbiyere çarpmadı.Kimse bunu nasıl başarabildiğini bilmiyor.

Büyük yük: Mısır'daki büyük pramit 30 yılda inşa edilmiştir.Kullanılan taşlarla Fransa'nın çevresine 3 metre yükseklikte duvar yapılabilir.

Mucize: Bir Alman pilot 1930'da uçağından atladı.Bir fırtına bulutunun içinden geçti.Bunun içinde buzla kaplandı.Buz ölesine kalındıki düştüğünde pilota hiçbirşey olmadı.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.