İlk 1-Terabyte Sabit Disk Hitachi'den

pcworld

Katılımcı Üye
9 Mar 2007
324
6
12tl8uc0.jpg


Hitachi dün ilk 1000 GByte'lık sabit diskini sundu. Yeni sabit disk, ilk dikey kayıt prosedürünü kullanan sabit disk olma özelliğini de taşıyor, yani disk yatay değil, dikey olarak yazılıyor.

3.5 inçlik Deskstar 7K1000'ın dönüş hızı 7200 RPM ve 32 MByte önbelliği var. Hitachi şimdilik P-ATA ve/veya S-ATA arabirimi ile piyasaya sürmeyi planlıyor. Darbelere karşı daha dayanıklı olacağı belirtilen disk, ayrıca düşük güç tüketimi olacak. Hitachi'ye göre bu en fazla 9 watt.

Deskstar 7K1000'in geleceğinde ise "CinemaStar" adıyla dijital ses ve görüntü kayıt cihazlarında kullanılacak bir modeli bulunuyor. Sunucular için modelleri ise bir sonraki aşama olacak.

Hitachi bu diski 2007'nin ikinci çeyreğinde piyasaya süreceğini söylüyor. 1-TByte modeli yaklaşık 330 dolar olacağı söyleniyor, bu da gigabyte başına 33 cent'e denk geliyor. Seagete'in 750 GB sürücüsü geçtiğimiz sene ortalarında 499 dolara satışa sürülmüştü, fakat Deskstar'ın 750 GB'lık sürümünün fiyatı henüz bilinmiyor.
 

by_hacker93

Yeni üye
1 Eyl 2007
32
2
adamlar 1terabit harddiskle keyfine baksın bizde 40gb harddiskle indirdiğimiz programı nereye sıkıştırcaz diye düşünelim.:(:mad:
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.