IMEI Değiştirme/Düzeltme (TÜM ANDROİD VERSİYONLAR)

cyber knight

Moderatör Asistanı
IMEI Değiştirme/Düzeltme (TÜM ANDROİD VERSİYONLAR)


Öncelikle şunu belirtmek isterim. Doğacak olan herhangi bir sorundan sorumlu değilim.
Dikkatli okumanızı ve eksiksiz yapmanızı, ya da hiç bulaşmamanızı öneririm.


Başlayalım. GEREKENLER:


- 1 Adet IMEI ( Eski bir telefonun IMEI numarası olabilir. Geçerli bir IMEI olmak zorunda..:MCKS-Mobil Cihaz Kayt Sistemi:. -> Buradan sorgulama yaptığımızda "IMEI NUMARASI KAYITLI" ifadesini görmek zorundayız.

- HexWorkShop Hex Editor Download Hex Workshop 6.8.0

- Telefonumuza kuracağımız bir EFS yedeği alma ve tekrar yükleme uygulaması. GooglePlay'den bulabilirsiniz. Tüm Samsung Galaxy modelleri için Galaxy Toolbox tercih edilebilir.

İşlemler;

1-Öncelikle telefonumuza kurduğumuz uygulama ile telefonumuzun EFS yedeğini alıyoruz.

2-Almış olduğumuz bu yedeği bilgisayarımıza atıyoruz. (Siz iki farklı yere kopyalayın ne olur ne olmaz )

3-HexEditor programını açarak File>Open File diyoruz ve bilgisayara atmış olduğumuz bu EFS yedeğini açıyoruz.

4-Ekteki resimde kırmızı ile belirttiğim bölümün "Legacy ASCII" olmasına dikkat ediyoruz.

5-Ekteki resimde yeşil ile belirttiğim bölüme 0x80000 yazıyoruz ve entera bastığımızda cihazımızın IMEI numarası sağ tarafda yeşil olarak belirttiğim bölümde okunur halde görünecektir.(Yazılımsal olarak kaybedilen IMEI'lerde burası 0000000000000 olarak görünecektir.)

6-Numaranın başına tıklıyoruz ve eski telefonda ki IMEI numarasını buraya yazmaya başlıyoruz. Zaten biz yazdığımızda değişen bölümleri kırmızı olarak belirtecektir.

7-File>Save diyerek kaydediyoruz.

8-Dosyayı tekrar telefonumuzda yedeği aldığımız(bilgisayara kopyaladığımız yer) uygulamanın klasörüne atıyoruz.

9-Telefonumuzda EFS yedeği almak için kullandığımız uygulamayı açarak yedeği restore ederek telefonu kapatıp açıyoruz.

Telefon açıldıktan sonra *#06# yaptığımızda yeni yazmış olduğumuz IMEI ekranda belirecektir Bu yöntem ile custom rom yüklerken ya da telefon yazılımınızı kurcalarken EFS kaynaklı olarak telefonunuz IMEI'sini kaybederseniz düzeltebilirsiniz. IMEI sorgulama ekranında telefonunuzun bataryasının altında bulunan imei numarası kayıtlı ise onu yazmanız sorunu çözecektir.

Yöntem %100 çalışmaktadır.

Kaynak olarak her zamanki gibi XDA forumlarından yararlandım. Bir çok arkadaşımızın bu problemden müzdarip olmasından kaynaklı olarak ayrıntılı bir şekilde yardımcı olmak istedim.

Kaynak Link: Android Forum for Mobile Phones, Tablets, Watches & Android App Development - XDA Forums

attachment.php
Elinize sağlık :)
 

cucuk

Yeni üye
9 Ağu 2007
45
0
bu ancak cookkmeskı cın model bazı telefonlarda ıse yarar telefoncu olarak soyluyorum bu ısler o kadar kolay degıl ozel box dedıgımız cıhazlar lazım eft,dft pro,z3x,octopus gıbı bu cıhazlarla telefonlarım ımeı numaraları degıstırılebılır tabu cıhazdan cıhaza fark edıyor kımınde root yapman lazım kımınde versıyon dusurcen kımınde mı hesabı alcan vs. vs. gıbı
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.