Imei kodu

ByMuratTr

Kıdemli Üye
19 May 2016
2,237
1
Anadolu
"IMEI numarası her telefona özel olarak yüklenen bir kod parçasıdır. Bu numara benzersiz ve tek olup sadece bir cihazda kullanılabilir. Aynı anda aktif iki farklı cihazda kullanmak mümkün değildir. IMEI numarasından yola çıkılarak herhangi bir telefona ulaşmak mümkündür.

IMEI numarası bir çeşit takip ve seri numarasıdır. Telefona bir sim kart takıldığında IMEI numarası aktif olarak çalışabiliyor. Bu şekilde kayıp / çalıntı cihazı bulmak mümkün oluyor. İster yurt içinde ister yurt dışında olsun çalınan bir telefonu IMEI numarası ile bulmak mümkün.

IMEI Numarası Sorgulama – IMEI Numarası Öğrenme

Cep telefonunuz *#06# tuşlayarak cihazın mevcut imei numarasını öğrenebilirsiniz. IMEI Numarasını teyit etme amacıyla https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama adresini kullanabilirsiniz. Yeni telefon aldığınızda veya kullandığınız telefonun IMEI numarasını bir kenara not etmeniz sizin yararınıza olacaktır çünkü herhangi bir çalıntı durumunda bu IMEI numarası ile bulabilirsiniz."

Yer tespiti için polise gidebilirsiniz.
 

Poseidon46

Katılımcı Üye
3 Haz 2017
532
0
T-U-R-K
"ımeı numarası her telefona özel olarak yüklenen bir kod parçasıdır. Bu numara benzersiz ve tek olup sadece bir cihazda kullanılabilir. Aynı anda aktif iki farklı cihazda kullanmak mümkün değildir. ımeı numarasından yola çıkılarak herhangi bir telefona ulaşmak mümkündür.

ımeı numarası bir çeşit takip ve seri numarasıdır. Telefona bir sim kart takıldığında ımeı numarası aktif olarak çalışabiliyor. Bu şekilde kayıp / çalıntı cihazı bulmak mümkün oluyor. Ister yurt içinde ister yurt dışında olsun çalınan bir telefonu ımeı numarası ile bulmak mümkün.

ımeı numarası sorgulama – ımeı numarası öğrenme

cep telefonunuz *#06# tuşlayarak cihazın mevcut imei numarasını öğrenebilirsiniz. ımeı numarasını teyit etme amacıyla https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama adresini kullanabilirsiniz. Yeni telefon aldığınızda veya kullandığınız telefonun ımeı numarasını bir kenara not etmeniz sizin yararınıza olacaktır çünkü herhangi bir çalıntı durumunda bu ımeı numarası ile bulabilirsiniz."

yer tespiti için polise gidebilirsiniz.
saol kardeşim iyi çalışmalar
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.