Mobil Instagram Hesabı Çalan Kişiyi Bulabilir miyiz?

Kobrakali

Yeni üye
11 Mar 2021
49
11
Merhabalar bir hack grubu veya bir kişi tanıttığım birinin hesabını çalmış bende bunların kim olduğunu bulmaya çalışıyorum çalan kisin kod adı phobia google de böyle bir grup bulamadım ben bu kişiyi nasıl bulabilirim buna çok ağır bir şekilde de cevap vermek istiyorum yardımcı olur musunuz.

batuproxr

Katılımcı Üye
6 May 2020
561
83
Karakola git boyle hesabima girdiler diye yada sibere ordan senden gerekli bilgileri aldiksan sonra yeri kesin bulunur vpn cok iyi korunma yontemleri filan hikaye giderken yada suc duyursundan sonra adama yaz yada foto at cevabina gore hareket et

venom34ed

Katılımcı Üye
6 May 2021
502
106
Çok bilinen bir grup değilse çıkmaması normaldir. 2-3 insanın toplanarak birşeyler yapmasıdır. Hadlerini bildirmek istiyorsanız Kanıtlarıyla birlikte emniyete gidip şikayetçi olabilirsiniz. Herhangi birşey yapmaları söz konusu değildir yani hiç paniklemeden rahatça şikayetinizi bildirebilirsiniz. Emniyet birimleri ilgileneceklerdir. Çok türden var böyleleri hadlerini bildirmeniz gerekir. Ama siz müdahale etmeyin. Sizinde başınız belaya girmesin. Bu tür olaylarda dediğim gibi direk emniyete başvurun bu tür konuları kendiniz halletiğiniz zaman siz de suçlu duruma düşme ihtimaliniz vardır o yüzden tehlikeye gerek olmadığını düşünüyorum.

'Aspect

Özel Üye
29 Şub 2020
1,424
1,582
Instagram
Sizin bulmanız zor. Eğer çalınan hesap instagram hesabıysa, hesabınızı geri almaya çalışın. Ardından giriş hareketleri bölümünden hesabınıza giren kişinin yaklaşık konumunu ve telefon modelini göreceksiniz. Eğer tanıdık biri ise hemen anlarsınız. Onun haricinde kişiyle iletişiminiz varsa iplogger'lı link atıp yine tahmini konumunu görebilirsiniz. Fakat bunlar kesin yöntem değil. Bu şekilde kişinin kim olduğunu bulmanız çok zor.

livcon

Üye
21 Tem 2021
155
87
21
Herhangi bir siteyi, hesabı hacklemek zordur fakat herhangi bir siteyi veya hesabı hackleyeni hacklemek daha zordur.

"White Hat Hacker"lar bu tarz kötü niyetli kişileri takibe alır, hesabı geri almaya çalışır veya hackleyen kişinin hatasını yakalamaya çalışarak onu açık etmek için uğraşır. Size önceden cevap vermiş olan diğer arkadaşların aksine, White Hat Hacker gibi karşı tarafı yakalamaya veya engellemeye çalışmanızın yasal olarak size sorun çıkartmayacağını düşünüyorum. Zaten hesap sizin, geri almaya çalışmışsınız veya hackleyen kişiyi bulmak için bir şeyler denemişsiniz... kim ne diyebilir ki ?

Öncelikle hackleyeceğiniz kişinin bir hacker olduğunu unutmayın, sizin neler yapabileceğinizi hangi taktikleri kullanabileceğinizi az çok biliyor ve tüm bunlar için önlem alıyor, dolayısıyla yapacağınız her şey satranç oynuyormuşsunuz gibi stratejik olmalıdır.

Phobia ismiyle bir şey yapamazsınız, tamamen tahmin üzerinden hareket etmelisiniz. Çevrenizde (arkadaşlarınızın arkadaşlarında) hack ile ilgilenen kişiler var mı ? sizinle sorunu olan kişiler var mı ? varsa onların çevresinde hack ile ilgilenen kişiler var mı ? Size dosya indirtmeye çalışan ya da bilinmeyen bir siteye tıklattıran oldu mu ? Birinden kısaltılmış link aldınız mı ?
Birinin sizi hackleyebilmesi için önceden size ait birkaç bilgiye sahip olması gerekir. Yani az da olsa sosyal mühendislik yapmış olmalı. İnstagram hesabınızı en son takip eden tanımadığınız biri var mı ? (Fake hesap da olabilir) Öncelikle bu soruları cevaplayıp ona göre atacağınız diğer adımı kurgulayın.

Not: Türkiye'deki hackerların çoğu hack yapmayı internetten öğrendiği için IP adresini veya Mac adresini gizlemeden saldırı yapar ve ihbar edilmesi durumunda siber suçlar tarafından kolayca yakalanabilir.

Eğer yok ben bunlarla uğraşamam bir hacker'ı takibe almak bana zor gelir diyorsanız Emniyetin Siber Suçlarla Mücadele birimine başvurabilirsiniz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir, iyi günler dilerim :)

13 Mar 2021
94
20
Merhaba değerli üye,
hesabı çalan kişiyi bulmanız pek kolay gözükmüyor. Elinizde onun hakkında bilgi yoksa işiniz daha zor. Belki onu bulamazsınız ama onun kim olduğunu tahmin edebilirsiniz. Gerek takip ettiklerinden gerekse paylaşımlarından. Bence çalınan hesabı bir süre gözlemleyin. Paylaşımlarına dikkat edin. Hatta gerekirse bir fake hesap kurup onlarla konuşabilirsiniz bile. Mesajlarından cümlelerinden kim olduğunu çıkarabilirsiniz. Ama tanışmadığınız biri de olabilir. O yüzden fazla uğraşmayın derim. Bir süre takip edin. Eğer kim olduğunu bulamazsanız. Siber suçlara başvurun. Onlar size yardımcı olacaktır. En doğrusu da budur. [email protected] bu adresten onlara ulaşabilirsiniz. İyi forumlar.

Kobrakali

Yeni üye
11 Mar 2021
49
11
Merhaba değerli üye,
hesabı çalan kişiyi bulmanız pek kolay gözükmüyor. Elinizde onun hakkında bilgi yoksa işiniz daha zor. Belki onu bulamazsınız ama onun kim olduğunu tahmin edebilirsiniz. Gerek takip ettiklerinden gerekse paylaşımlarından. Bence çalınan hesabı bir süre gözlemleyin. Paylaşımlarına dikkat edin. Hatta gerekirse bir fake hesap kurup onlarla konuşabilirsiniz bile. Mesajlarından cümlelerinden kim olduğunu çıkarabilirsiniz. Ama tanışmadığınız biri de olabilir. O yüzden fazla uğraşmayın derim. Bir süre takip edin. Eğer kim olduğunu bulamazsanız. Siber suçlara başvurun. Onlar size yardımcı olacaktır. En doğrusu da budur. [email protected] bu adresten onlara ulaşabilirsiniz. İyi forumlar.
Teşekkür ederim hocam

Herhangi bir siteyi, hesabı hacklemek zordur fakat herhangi bir siteyi veya hesabı hackleyeni hacklemek daha zordur.

"White Hat Hacker"lar bu tarz kötü niyetli kişileri takibe alır, hesabı geri almaya çalışır veya hackleyen kişinin hatasını yakalamaya çalışarak onu açık etmek için uğraşır. Size önceden cevap vermiş olan diğer arkadaşların aksine, White Hat Hacker gibi karşı tarafı yakalamaya veya engellemeye çalışmanızın yasal olarak size sorun çıkartmayacağını düşünüyorum. Zaten hesap sizin, geri almaya çalışmışsınız veya hackleyen kişiyi bulmak için bir şeyler denemişsiniz... kim ne diyebilir ki ?

Öncelikle hackleyeceğiniz kişinin bir hacker olduğunu unutmayın, sizin neler yapabileceğinizi hangi taktikleri kullanabileceğinizi az çok biliyor ve tüm bunlar için önlem alıyor, dolayısıyla yapacağınız her şey satranç oynuyormuşsunuz gibi stratejik olmalıdır.

Phobia ismiyle bir şey yapamazsınız, tamamen tahmin üzerinden hareket etmelisiniz. Çevrenizde (arkadaşlarınızın arkadaşlarında) hack ile ilgilenen kişiler var mı ? sizinle sorunu olan kişiler var mı ? varsa onların çevresinde hack ile ilgilenen kişiler var mı ? Size dosya indirtmeye çalışan ya da bilinmeyen bir siteye tıklattıran oldu mu ? Birinden kısaltılmış link aldınız mı ?
Birinin sizi hackleyebilmesi için önceden size ait birkaç bilgiye sahip olması gerekir. Yani az da olsa sosyal mühendislik yapmış olmalı. İnstagram hesabınızı en son takip eden tanımadığınız biri var mı ? (Fake hesap da olabilir) Öncelikle bu soruları cevaplayıp ona göre atacağınız diğer adımı kurgulayın.

Not: Türkiye'deki hackerların çoğu hack yapmayı internetten öğrendiği için IP adresini veya Mac adresini gizlemeden saldırı yapar ve ihbar edilmesi durumunda siber suçlar tarafından kolayca yakalanabilir.

Eğer yok ben bunlarla uğraşamam bir hacker'ı takibe almak bana zor gelir diyorsanız Emniyetin Siber Suçlarla Mücadele birimine başvurabilirsiniz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir, iyi günler dilerim :)
Teşekkür ederim hocam

cyberbug26

Üye
27 Şub 2021
124
36
Merhabalar bir hack grubu veya bir kişi tanıttığım birinin hesabını çalmış bende bunların kim olduğunu bulmaya çalışıyorum çalan kisin kod adı phobia google de böyle bir grup bulamadım ben bu kişiyi nasıl bulabilirim buna çok ağır bir şekilde de cevap vermek istiyorum yardımcı olur musunuz.
hocam geçmiş olsun kişinin yada grubun kod adıyla bir sonuca ulaşamazsınız bunun için gerekli olan siber suçlara ihbar etmenizdir kendiniz uğraşmayın suç olabilir bu yüzden en güvenilir yola başvurun yani siber suçlara iyi günler iyi forumlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.