Instagram Hesabı Nasıl Hack'lenir

Nepenthe159

Yeni üye
17 Tem 2021
10
4
23
merhaba arkadaşlar instagram üzeriden bana küfür eden ve takipten çıkartıp özel hesaba alan arkadaşı hacklemek istiyorum. hesabına nasıl erişim sağlarım. veya gmail ve parolasını nasıl tespit ederim. yardımcı olursanız sevinirim.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız." -Mustafa Kemal ATATÜRK​

noktalıvirgül

Deneyimli Moderatör
17 Kas 2020
910
492
Merhaba sosyal mühendislik için kısaca, karşı tarafı inandırabilecek herhangi bir konuda etki altına almak diyebiliriz. Ayrıca hem sosyal mühendislik hem de diğer yöntemler konusunda forumumuzdaki şu link'i inceleyebilirsiniz

27 Nis 2019
68
9
merhaba arkadaşlar instagram üzeriden bana küfür eden ve takipten çıkartıp özel hesaba alan arkadaşı hacklemek istiyorum. hesabına nasıl erişim sağlarım. veya gmail ve parolasını nasıl tespit ederim. yardımcı olursanız sevinirim.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız." -Mustafa Kemal ATATÜRK​

Evet bu işin temeli sosyal mühendislik ancak size yardımcı olacak birkaç şey daha söyleyeyim.
Örneğin mail atabilirsiniz ya da sms örn : "İnstagram hesabınıza başka bir cihazdan giriş yapıldı lütfen bu linkten instagram hesabınıza giriş yapın ve siz olduğunuzu doğrulayalım" gibi ve bir link bırakıp o linkte textboxlara girilen veriyi mailinize çekebilirsiniz.
Ya da direk dmden sohbete girer link atarsınız "kanka bu linkten hesabına giriş yap 5000 takipçi geliyor" diye.

Saygılarımla.

Air Raid

Üye
17 Tem 2021
145
39
selam aleyküm
değerli üye:
ınstegram hacklemek istersen değerli üye
brute force bir wordlist veya kişiye özel wordlist ile oluşturulan attack
pishing ör:
sahte ınstegram giriş paneli oluşturarak bunu karşı tarafa sosyal mühendislikle
yuturabilirsin
bu kuralar gmail içinde geerli dostum
iyi forumlar

raistaron

Katılımcı Üye
8 Tem 2020
700
310
neutron

Phishing dene

13 Mar 2021
94
20

Meraba instagram hesabı çalmanın çok yolu vardır. En önemlisi ise sosyal mühendislik yöntemidir. Karşıdaki kişiyi kandırıp şifresini almak gibi. Sosyal mühendislik hakkında pek bilgin yok gibi gözüküyor. Sana şöyle bir örnek verebilirim. Yeni bir fake hesap oluşturup, hedef kişiye mesaj atıp biraz sohbet ettikten sonra onu bir şekilde kandırabilirsin. Ya da Mesela instagram gibi gözüken bir hesap oluşturup o hesaptan mesaj atarak, " hesabınız tehlikede güvene almak için şifrenizi vermelisiniz" gibi mesajlar ile de kandırabilirsin. Ayrıca şifre tahmin etme yöntemi de vardır. Şifreyi tahmin ederek aklına gelen şifreleri deneyebilirsin. Söyleceklerim bu kadar iyi forumlar.

'Türk

Moderasyon Ekibi Direktör Yard.
5 May 2020
2,296
1,291
K E R K Ü K
Merhaba,

İnstagram hacklemek için çeşitli yöntemler mevcuttur, birçoğu eskidi ve özelliğini kaybetti, bunun sebebi tool olmaması değil sistemlerin kendilerini geliştirmesidir.

1-) brute force: brute force atağı eskimiş bir taktiktir, günümüzde 2fa'nın yaygınlaşması şifrenin bile artık yetersiz kaldığını gösterir.

2-) trojan: trojan saldırıları hedefe sosyal mühendislik ile gönderilerek kullanılır sms, eposta ve çeşitli şifreleri görüp kaydetmenize olanak sağlar.

3-) phishing: fake site oluşturup (bu instagramın ta kendisi olabilir, bot takipçi siteleri olabilir v.s v.s) kurbanı kekleme, avı tuzağa düşerme taktiğidir.

Wbne_berg

Üye
2 Tem 2021
140
15
23

Öncelikle merhabalar;
bir kişinin instagramını :
Phishing : Yemleme (oltalama) yada bilinen adıyla Phishing, genellikle hackerların hedef kişiye hediye, indirim, veya benzeri cezbedici sahte iletiler gönderilerek parola, kimlik bilgisi veyahut benzeri verilerini çalmaya çalışmasına verilen isimdir.

Brute Force Attack : Bir brute force (kaba kuvvet) saldırısı, hacker’ların bir hesaba erişebilmek için deneme-yanılma yöntemi kullanmasına denir. Bu, duruma bağlı olarak şifre ya da kişisel kimlik numarası (PIN) kırılmasını içerebilir. Çoğu kaba kuvvet saldırısı otomatiktir, bu yüzden her ölçekten işletme hedef olabilir. First Base Technologies LLP’nin ana siber güvenlik danışmanı Rob Shapland’a göre brute force (kaba kuvvet) saldırıları en yaygın ve direkt siber saldırı çeşididir.

Sosyal Mühendislik : Bilgi güvenliği bağlamında sosyal mühendislik, eylemleri gerçekleştirmeye veya gizli bilgileri ifşa etmeye yönelik olarak insanların psikolojik manipülasyonudur. Bu, gizli bilgilerin ifşa edilmesiyle ilgili olmayan sosyal bilimlerdeki toplum mühendisliğinden farklıdır.

Kyloger : Klavye dinleme sistemi veya klavye yakalama sistemi, Klavyede bir harfe dokunulduğunda casus yazılım dinler ve klavye harflerini kaydeder. Klavye dinleme sisteminin olmaması için spam amaçlı mesajların güvenilmeyen mesajların açılmaması gerekir.

RAT : Solucan ve diğer bilgisayar virüslerinin aksine RAT'ların amacı sisteme zarar vermek değil, sistemden veri sızdırmaktır. RAT (Remote Access Trojan), bilgisayar korsanlarının hedef aldıkları kurbanın bilgisayarında yetki sahibi olmak için kullandıkları bir kimlik avı yazılımı türüdür.

Bu tür yollar ile hackleye bilirsiniz. Aklıma daha başka birşey gelmiyor.

İyi Forumlar Dilerim.

Egec

Üye
19 May 2021
236
67

Ben en çok gmail üzerinden balıklama yöntemini kullanıyorum. Gmail üzerinden instagram hesabınız tehlikede diye mail atıp kali linux üzerinden aslında trojan atıyordum. Gayet basit biraz araştırın derim.

h4ck3rz

Katılımcı Üye
15 Mar 2021
481
182
merhaba dostum iyi forumlar sosyal medya hesapları hacklemenin artık tek yolu sosyal mühendisliktir.
Kali linuxta sosyal mühendislik için birçok tool var ve kullanımları da oldukça basittir hatta forumumuz tarafından yapılmış turkscout var ben onu kullanıyorum ngrok aracılığı ile link oluşturur bu tür araçlar ve sen istersen link kısaltma servisleri ile de kısaltabilirsin sana kalmış artık:)

Ama asıl mesele bu linki hedefine yedirmekte bitiyor forumda sosyal mühendislik nedir ? Nasıl yapılır tarzında birçok konu var incelemeni tavsiye ederim kolay gelsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.