Çözüldü İnstagram hesabıma birileri girdi ne yapabilirim?

Emirxd

Yeni üye
26 Tem 2021
42
3
18
Okuldan bir düşmanım hesabıma girip girip ss atıyor bazen şunun hesabı çal diyince bazen başarılı veya başaramıyorum diyor ve uzun sürüyor bana oltalama yöntemini de uygulamadı ve şifreyi tek ben biliyorum yardım edin lütfen

Çözüm
Tüm hesaplarınızın şifresini farklı ve degişik yapmanızı tavsiye ederim + olarak kimseye vermemenizi kimsenin cihazında bu bilgileri girmemenizi farklı cihazlardanda ( tanımadıgınız ) hesaplarınıza giriş yapmamanız sizleri bu tarz saldırılardan korur yada sizlere phising saldırısı yaparlar onuda bildiginiz için oltayı yemezsiniz diye düşünerekten iyi forumlar diliyorum.

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,741
404
Kainat
Okuldan bir düşmanım hesabıma girip girip ss atıyor bazen şunun hesabı çal diyince bazen başarılı veya başaramıyorum diyor ve uzun sürüyor bana oltalama yöntemini de uygulamadı ve şifreyi tek ben biliyorum yardım edin lütfen
Bu dediğin yöntemlere bakılırsa arkadaşının tek bir yöntemi olmalı o da instagramı hacklemiş olması. Sen bence şifreyi sadece ben biliyorum sanıyorsun. Belki arkadaşının yanında şifreni girmiş olabilirsin veya onun telefonunda bir sosyal medyaya girmiş olabilirsin veya herhangi bir uygulama giriş yapmışsındır o da şifrryi görmüştür ve instagramda denemiştir. İlte bu yüzden ortak şifre kullanmayın diyiyoruz.

Bunların haricinden instagramınıza sızabileveği bir teknik ben bilmiyorum

AHMET SENCER

Katılımcı Üye
19 Şub 2021
732
409
TANRI DAĞI
Merhaba değerli üye:
Hesabına sızan kişi seni iyi taniyo ve sana sosyla mühendislik ile kaba kuvvet saldırısı yapmış.Şifreni öyle bulmuş

sfarows

Üye
15 Tem 2021
114
29
Merhaba sayın THT üyesi , eğer sadece ss ile ıspatlıyorsa başka birşey yapmıyorsa hesaba bilinki sahte programlarla sadece hesabın bende olduğunu söylüyo biliyor , yani göster amaçlı yapıyor bir billdiği yok ama şayet hesabınıza sızmışsa ve hesapda değişikler oluyorsa bilinki şifrenizi bir yerden öğrenmiş yada şifreniz zayıf ve kaba kuvvet saldırısına yenik düşmüş (bruteforce) , başka seçenek ise Sosyal mühendislik , yani Instagram adıyla Vpdan size link atmış ola bilir (sahte Amerika numarasıyla) , 2-yöntemden başka yöntem yoktur , ve en başda söylediğimi bir inceleyiniz , iyi forumlar başarılar

X-Code

Uzman üye
19 Mar 2019
1,855
335
Localhost
Merhaba;

Hesabınıza erişim sağladığına eminseniz hesabınızın şifresini, bağlı olduğu maili değiştirin. Tarayıcınızın cerezlerini temizleyin. Ayrıca bildiğim kadarıyla İnstagram hesaba giriş hareketlerini görmemize olanak sağlıyor. İnstagram uygulamasına girip Ayarlar>Güvenlik>Giriş Hareketleri kısmından en son hesaba giriş yapan cihazları görebilirsiniz.

İyi Forumlar..

13 Mar 2021
94
20
Merhaba. Eğer hesabınızın e- postası veya telefon numarası değiştirilmemişse ordan hesaba giriş yapabilirsiniz. Büyük ihtimalle değiştirilmiştir. O yüzden yapabileceğiniz en mantıklı şey siber suçlara ulaşmaktır. Onlara mail atın geri dönüş yapacaklardır. İyi forumlar.

JİTEM

Senior Hunter
31 May 2020
1,596
407
KATO DAĞI
Tüm hesaplarınızın şifresini farklı ve degişik yapmanızı tavsiye ederim + olarak kimseye vermemenizi kimsenin cihazında bu bilgileri girmemenizi farklı cihazlardanda ( tanımadıgınız ) hesaplarınıza giriş yapmamanız sizleri bu tarz saldırılardan korur yada sizlere phising saldırısı yaparlar onuda bildiginiz için oltayı yemezsiniz diye düşünerekten iyi forumlar diliyorum.

Çözüm

Aronis

Üye
10 Tem 2021
182
189
Atatürk'ün izinde
Merhaba öncelikle geçmiş olsun hesabınızı korumanız için şifrenizi diğerlerinden farklı olarak değiştirip iki aşamalı doğrulamayı aktifleştirmeniz lazım iyi günler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.