İnstagram hesabımı nasıl kapatabiliriz

numara

Yeni üye
4 May 2021
6
0
Merhaba herkese,arkadaşımın hesabı çalındı ve e-posta değiştirildi telefon da kayıtlı olmadığı için geri alamıyoruz tamamen hesabı nasıl kapatabiliriz ?

KΛRΛ

Uzman üye
26 Mar 2018
1,233
202
Hesapta kayıtlı olan e-posta adresine şifre ve mail değişikliği yapıldığına dair bilgilendirme maili gelmiş olmalı
"Oradan ben yapmadım" adımlarını takip ederek hesabı geri alabilir sonrasında klasik hesap kapatma adımları ile kapatabilirsiniz. İyi forumlar :)

numara

Yeni üye
4 May 2021
6
0
Hesapta kayıtlı olan e-posta adresine şifre ve mail değişikliği yapıldığına dair bilgilendirme maili gelmiş olmalı
"Oradan ben yapmadım" adımlarını takip ederek hesabı geri alabilir sonrasında klasik hesap kapatma adımları ile kapatabilirsiniz. İyi forumlar :)
Evet bununla ilgili değiştirilmeden önceki epostama baktım ama öyle bir eposta yok maalesef.

TaoLao

Katılımcı Üye
4 Ara 2020
602
200
127.0.0.1
Merhaba, muhtemelen kişi epostayı da hacklemiştir, böylece gelecek olan uyarı ve onay mailleri'nide silmiş olması muhtemel. Elini çabuk tutup epostaya bağlı diğer hesaplarının şifrelerini yenilesin. İyi forumlar.

TaoLao

Katılımcı Üye
4 Ara 2020
602
200
127.0.0.1
Merhaba hayır e-postamı hacklemesi mümkün değil iCloud olduğundan hiç kod gelmediğini söylüyor.
Bukadar emin olmayın, ayrıca hacklenen arkadaşınız mı yoksa sizmisiniz ? :)
Unutmayın Ülkelerin başkanlarından, ünlü kişilere kadar nasıl hackleniyorlar sanıyorsunuz. iCloud bile olsa bu kadar emin olmayın, çünkü zaten amaçda o, hackleyen kişi sizin güvende olduğunuzu ve kendinizden emin olmanızı isteyecektir. Bir daha düşünün. İyi forumlar.

numara

Yeni üye
4 May 2021
6
0
Bukadar emin olmayın, ayrıca hacklenen arkadaşınız mı yoksa sizmisiniz ? :)
Unutmayın Ülkelerin başkanlarından, ünlü kişilere kadar nasıl hackleniyorlar sanıyorsunuz. iCloud bile olsa bu kadar emin olmayın, çünkü zaten amaçda o, hackleyen kişi sizin güvende olduğunuzu ve kendinizden emin olmanızı isteyecektir. Bir daha düşünün. İyi forumlar.
Tabiki haklısınız biraz özgüvenli oldu.Ama uğraşılmaya değecek bir hesap değil o açıdan hiç aklıma gelmedi peki yapabileceğimiz epostadan farklı bir yöntem var mı ?

Narisca

Katılımcı Üye
11 Mar 2021
421
198
Londra
Selamlar, hesabınızı kapatmak veyahut geri almak için şu adımları uygulayabilirsiniz.
1- Telefon'dan İnstagram uygulamasına giriş yapınız, ardından giriş için yardım al butonuna basın.
2- Daha Fazla Yardımamı ihtiyacın var?, bölümüne tıklayın.
3- Destek ekranı açılacaktır, hesaba yaptığınız ilk e-posta'yı girin.
4- İletişim e-posta adresi farklı olabilir fakat aynısı olursa daha iyi olur.
5-Hesab'ınızı Şirket & Kişisel & Marka hangisi olarak kullanıyorsanız onu seçin.
6-En son kısımda Hesabım Başkasının Eline Geçti butonuna tıklayın.
7- En son metin yazma yerine tam olarak olanları açıklayabilirsiniz, kısa süre içinde İnstagram size dönüş yapacaktır, bazen kısa bazen uzun sürebilmektedir.

BörüHan

Uzman üye
13 Ocak 2018
1,159
263
Ötüken🇹🇷
Instagram' da şifre sıfırlama işlemi üzerinden hangi seçenekler gelirse bu seçeneklerle çözüm arayacağız. Yarı yarıya şansımız olur. Tabi güvenlik seçenekleri doluysa! Her zaman telefon doğrulaması, mail kaydı, iki faktörlü kimlik doğrulaması ve ek kodlar yardımı ile işlem denenebilir. Güvenlik sorusuna yanıt veremiyorsanız şifre sıfırlamayı deneyin. O da sorunu çözemiyorsa aşağıdaki URL adresleriyle bağlantıya geçin.

Instagram için işlem yapılabilecek bağlantı sayısı çok az olduğundan ek olarak Facebook üzerinden de başvuruda bulunabilirsiniz.

• help.instagram.com/contact/151081798582137
  • facebook.com/help/contact/357439354283890
  • Yaklaşık bir bağlantı buldunuz ve doldurdunuz başvuruya dönüş olmadı ise üzerinden bir hafta kadar geçmesini bekleyin ve tekrardan başvurunuzu gönderin.

'Türk

Moderasyon Ekibi Direktör Yard.
5 May 2020
2,296
1,291
K E R K Ü K
ne bu racona racon olayları..
ver polise şahısı en büyük raconu sen kesersin.
instagram support ile iletişime geç doğrulama için senden mail üzerinden bir kağıda hesabın adını yazıp kendi yüzün gözükecek şekilde atmanı isteyecekler ancak öyle alabilirsin.

kurtdereli

Uzman üye
19 Tem 2020
1,086
242
-Türkistan-
instagram ekibi ile gmail adresinden ya da "resmi" internet sayfasından iletişime geçip gerekli bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak hesabınızı geri alıp kendiniz kapatabilirsiniz. Ama resmi internet sayfası olmasına özellikle dikkat etmeniz gerekmektektedir. Yoksa bilgileriniz bu saldırgan kişiler tarafından ele geçirilebilir.

Le Chiffre

Katılımcı Üye
4 Ocak 2006
891
55
word.exe
Merhabalar;

Çalınan hesaplar için Instagram uzun süredir kullanın bir form yöntemini getirdi. Çalınan hesaba kayıtlı olan telefon adresinden ''Şifremi Unuttum'' seçeneğine geliyorsunuz daha sonrasında kullanıcı adını yazıyorsunuz, ilerliyorsunuz ve alt kısımda ''Daha fazla yardıma ihtiyacım var'' seçeneğine tıklıyorsunuz. Karşınıza çıkan form'u eksiksiz bir şekilde Instagram Ekibine gönderiyorsunuz. Buradaki form içerisinde en önemli husus kayıtlı olan ilk mail adresidir. Burayı kesinlikle atlamayınız ve eksiksiz gönderiniz. 24 Saat içerisinde size geri dönüş yapacaklardır.
Eğer ki hesabı alamadınız, hesabımı taklit ediyor seçeneğini de kullanabilirsiniz. Yeni açtığınız hesaptan çalınan hesaba bu kişi beni taklit ediyor şeklinde bir şikayet gönderin, daha sonrasında sizden kimliğinizin resmini isteyecektir, eksiksiz bir şekilde gönderirseniz ve hesabınızın çalındığını iddia ederseniz çalınan hesap kapanacaktır. Bilginize.

Saygılarımla.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.