İnstagram hesap hackleme

17 May 2021
155
22
İnstagram hesap hackleme diye aratıyorum aratır aratmaz sosyal mühendislik çıkıyor bu saldırıyı ya kimse yemiyor yada ben yapamıyorum nasıl sm olabilirim

Profesör

Kadim Üye
10 Nis 2020
5,091
1,608
-Türkistan-
Merhaba değerli üye,

Sosyal mühendislik yapabilmek için kurbanın yakın çevresini iyi bilmen gerek.Onlar ile ilgili bilgiler toplayıp ardından kurbanınıza ilerlemeniz gerekir.Direkt sosyal mühendislik uygulayayım diye birşey söz konusu değil.Sosyal mühendislikte bir diğer önemli olan şey ise hacking araçlarının kullanımına hakim olmanız gerekir.Forumumuzda psiphing toollarını aratarak sosyal mühendislik yolunda hedefinize daha da yaklaşmanızı sağlayabilirsiniz.

Air Raid

Üye
17 Tem 2021
145
39
selam aleyküm
değerli üye:
hesap hacklemek istiyorsan önerebileceğim tool
oltalama yöntemi:
sosyal mühendislie gelince adamla itibat kurmadan
önce kişi hakında bilgi topla
iyi forumlar

sfarows

Üye
15 Tem 2021
114
29
Merhaba sayın THT üyesi , artık bu mevzu forumda çok açılıyor bence ve etik değildir (değişir) , sosyal mühendislikte bu oluyor mesela : biriyle arkadaşsınız veya hiç tanımıyorsunuz ve sizin bir mağazanız var yada sahte bir market açtınız ve bunu Instagrama veya facebook'a taşıdınız ama sahte kurum , NOT : Dikkat söylediklerin bir misaldir , gerçek hayatta uygulamayınız , uygularsanız ben sorumlu değilimdir ,
Geçelim konuya , evet mesela bu markayı Instagrama taşıdıktan sonra , birisi bunu görüyor ve size dm aracılığıyla ulaşıyor ama siz sahte marka olduğunuzdan dolayı hemen (link) hazırlıyorsunuz ve müşteriye bir şekilde kredi kart veya şahsi bilgilerini girmesini sağladıktan sonra sizin oıuşturduğunuz linkin (sitenin) sunucusuna müşterinin bilgileri düşüyör , tersine mühendislikte var ama o biraz zor ve etkili yöntem , deneyebilirsiniz , iyi forumlar başarılar !

17 May 2021
155
22
Sosyal Mühendislik insanlar ile nasıl iletişim kua bileceğini araştır her tür insana karşı başka bir hesapla yaklaş (örnek: pkk yandaşı birisine pkk yandaşı gibi yaklaş) insanlara nasıl yaklaşıcağını bilirsen gerisi kolay ve hem pasif hem de aktif bilgi toplama yı araştır
Örnek verebileceğin bir konu varmı

+ Brute Force
+ Pishing
Bu Saldırı Türlerini Dene.
Brute forcelerin hiçbiri öalımıyor diye biliyorum tool atabilirmİsin

selam aleyküm
değerli üye:
hesap hacklemek istiyorsan önerebileceğim tool
oltalama yöntemi:
sosyal mühendislie gelince adamla itibat kurmadan
önce kişi hakında bilgi topla
iyi forumlar
Nasıl yapacağım hocam

Merhaba değerli üye,

Sosyal mühendislik yapabilmek için kurbanın yakın çevresini iyi bilmen gerek.Onlar ile ilgili bilgiler toplayıp ardından kurbanınıza ilerlemeniz gerekir.Direkt sosyal mühendislik uygulayayım diye birşey söz konusu değil.Sosyal mühendislikte bir diğer önemli olan şey ise hacking araçlarının kullanımına hakim olmanız gerekir.Forumumuzda psiphing toollarını aratarak sosyal mühendislik yolunda hedefinize daha da yaklaşmanızı sağlayabilirsiniz.
Çok teşekkürler hocam fakat dc sunucularından adamlar buluyorum bak bu sitede takipçi veriyor diyorum mesajı görüyor ve engelliyor bu kadar zekimi bu arkadaşlar

Muncuk Han

Uzman üye
7 May 2021
1,031
630
43.822302, 87.616875
Hocam bir kişi instagramda sosyal mühendis mezunu yazmış bende adama yazdım nasıl bende iyi bir sm olabilirim desim adamda kafanda senaryolar oluştur dedi ama ben karşının ne yapacağını bilmem imkansız
işte bu yüzden sana pasif ve aktif bilgi toplama yı öğren dedim eyer karşın daki kişiyi bilgi toplayarak tanırsan senaryo da oluştura bilirsin

BörüHan

Uzman üye
13 Ocak 2018
1,176
277
Ötüken🇹🇷
sosyal mühendislik; kişiyi aldatarak, istenilen bilgilerin ele geçirilmesini sağlayan bir saldırı tekniğidir.
Bunun için ikna kabiliyetinizin yüksek olması gerekir.
Sosyal mühendislikte hedef alınan şey bir sistem değil, sisteme giriş yapmak için hedef alınan kişilerdir.

Nasıl olursunuz konusuna gelince;
Sosyal Mühendis Nasıl Olunur?
bu konuya göz atınız

Son düzenleme:

'Bertuğ

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,866
608
Merhabalar ,
Aslında yapamıyorum demek yerine yeterince öğrenemedim diyebilirsin , internette birsürü eğitim videoları mevcut . Teker teker hepsini izlemeni tavsiye ederim , birçok yöntemi var sosyal mühendisliğin . İnsanları yeterince inandırabildiğin seviyede anlayacaksın yapabildiğini , fakat asla fake takipçi vb fake panel işine girme , çünki artık insanlar buna kanmıyor. Eğer aklında site kurup instagram açmak gibi bir düşünce varsa telif hakkı sitesi kurabilirsin gerisi sana kalmış oluyor .

17 May 2021
155
22
Merhabalar ,
Aslında yapamıyorum demek yerine yeterince öğrenemedim diyebilirsin , internette birsürü eğitim videoları mevcut . Teker teker hepsini izlemeni tavsiye ederim , birçok yöntemi var sosyal mühendisliğin . İnsanları yeterince inandırabildiğin seviyede anlayacaksın yapabildiğini , fakat asla fake takipçi vb fake panel işine girme , çünki artık insanlar buna kanmıyor. Eğer aklında site kurup instagram açmak gibi bir düşünce varsa telif hakkı sitesi kurabilirsin gerisi sana kalmış oluyor .
Tek sorun sitenin urlsinde ngrok yazması

'Türk

Moderasyon Ekibi Direktör Yrd.
5 May 2020
2,362
1,399
K E R K Ü K
Merhaba,

İnstagram hacklemek için çeşitli yöntemler mevcuttur, birçoğu eskidi ve özelliğini kaybetti, bunun sebebi tool olmaması değil sistemlerin kendilerini geliştirmesidir.

1-) brute force: brute force atağı eskimiş bir taktiktir, günümüzde 2fa'nın yaygınlaşması şifrenin bile artık yetersiz kaldığını gösterir.

2-) trojan: trojan saldırıları hedefe sosyal mühendislik ile gönderilerek kullanılır sms, eposta ve çeşitli şifreleri görüp kaydetmenize olanak sağlar.

3-) phishing: fake site oluşturup (bu instagramın ta kendisi olabilir, bot takipçi siteleri olabilir v.s v.s) kurbanı kekleme, avı tuzağa düşerme taktiğidir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.